TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поглед

Албанскиот премиер се фали: Благодарение на мојата влада е донесен законот за албанскиот јазик во Македонија

Поглед - 15.01.2018

Албанскиот премиер , Еди Рама, пред младите евросоцијалисти се пофали дека благодарение на неговата влада бил донесен законот за албанскиот јазик во Македонија. Посочи дека усвојувањето на Законот за употреба на јазиците во Република Македонија е ...

33 поврзани вести »

Биле во врска една година, а незнаела дека нејзиното момче всушност е жена

Поглед - 15.01.2018

Ванг Ки (41) е разведена мајка од Кина која се шокирала откако дознала дека нејзиното момче со кое била во врска повеќе од една година, исчезнало. Тогаш дознала дека тој всушност е жена. Парот се запознал на интернет во 2016 година и почнале да се ...

Василевски, Бетмен и Арнаудов штрајкуваат со глад во притвор

Поглед - 15.01.2018

Охридските пратеници Сашо Василески и Љубен Арнаудов како и Богдан Илиевски Бетмен од денес започнале штрајк со глад. На социјалните мрежи нивните роднини и пријатели пишуваат за штрајкот на притворените.

Официјално – дилеми веќе нема: Меси е најдобар на сите времиња, Аргентинецот сруши нестварен рекорд

Поглед - 15.01.2018

Дербито од 19. коло од Ла Лига меѓу Реал Сосиедад и Барселона, која последната лигашка победа на Сан Себастиан ја запиша пред повеќе од десет години. Иако Сосиедад имаше водство од 2:0, Барса направи пресврт на натпреварот и со головите на Паулињо, ...

78 поврзани вести »

Сме виделе се, но судија да удри играч и да го исклучи, до синоќа никогаш

Поглед - 15.01.2018

Неверојатна сцена Неверојатна ситуација се случила во мечот на француското првенство меѓу Нантес и ПСЖ. Главни улоги имаа фудбалерите на домашните Диего и судијата Тони Чапрон. Диего е исклучен во судското продолжение од натпреварот и тоа од бизарна ...

31 поврзани вести »

Договорот за добрососедство со Бугарија пред пратениците,

Поглед - 15.01.2018

Предлог-законот за ратификација на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија е на дневен ред на денешната 30. собраниската седница.

194 поврзани вести »

Фантастичен преглед на игра од мбаппе: потег кој ќе се памети (видео)

Поглед - 15.01.2018

ПСЖ славеше минимално на гостувањето кај Нант во редовното коло од француската Лига 1, а единствениот гол за првопласираната екипа во Франција го постигна Ди Мариа во 11. минута. Аргентинецот одлично се снајде во казнениот простор на домаќините, но ...

31 поврзани вести »

Додека играла сѐ се гледало, а тогаш на стол ги раширила нозете

Поглед - 15.01.2018

Пејачката Кејвин Ктхјела од Албанија извела прилично сензуален и провокативен танц кога се појавила во секси црвен фустан со кој открила дека не носи гаќички. За време на играњето нејзиниот фустан открил повеќе од што требало.

Васко Ефтов VS Сашо Тасевски: Директорот на Драмски Театар го напушти интервјуто!

Поглед - 15.01.2018

Ваквиот потег на Тасевски следеше откако претходно Ефтов прочита ФБ статуси на актерот од минатото, во кои го критикува именувањето на Талат Џафери за министер за одбрана во претходната ...

26 поврзани вести »

ФОТО: Роналдињо е ХИТ на интернет – Погледнете што направи со својата брада

Поглед - 14.01.2018

Легендарниот бразилски фудбалер, Роналдињо се најде во центарот на вниманието по интересниот имиџ. Роналдињо вчера објави фотографија на Инстаграм, која веднаш стана хит на социјалните мрежи.

3 поврзани вести »

ФОТО: Македонските навивачи со непријатно изненадување за Вујо во Загреб

Поглед - 14.01.2018

Не е тајна дека словенечкиот селектор Веселин Вујовиќ, како поранешен тренер на Вардар е еден од омилените ликови кај македонската ракометна публика, но пасијата кон овој спорт покажува дека понекогаш може да се погазат и одредени ...

44 поврзани вести »

Истражување на јавното мислење во Грција: 68% од Грците против терминот Македонија

Поглед - 14.01.2018

Ρечиси седум од десет Грци не се согласуваат терминот Македонија да биде вклучен во името, јави дописникот на МИА од Атина. Според истражувањето на јавното мислење на агенцијата „Марк“ за грчкиот весник „Прото тема“, 68 отсто од испитаниците ...

Замена за Кутињо пристигнува од Реал: Ливерпул договори засилување од шампионот на европа!

Поглед - 14.01.2018

Овие денови кружат имиња на можни наследници на Филипе Кутињо од Ливерпул. Бразилецот ги напушти Ливерпул за 142 милиони фунти и замина во Барселона, а последното име кое се споменува како негова замена во Ливерпул е Дани Селабос.

77 поврзани вести »

ФОТО: Вечер за паметење – Концерт на „Љубојна“ за Стара Нова година во Охрид

Поглед - 14.01.2018

„Излегу да се мамо рашета“, „Твојте очи Лено“ и многу други големи хитови, испеани од грлото на Вера Милошеска синоќа направија Охрид да доживее уште една вечер за паметење со настапот на групата „Љубојна“.

5 поврзани вести »

Косово троши милиони евра за кирии за дипломатските претставништва

Поглед - 14.01.2018

Косовската држава за кирија за објкетите во кои се сместени амбасадите и конзуларните претставништва во странство, годишно троши по околу 5,6 милиони евра, додека дополнителни 1,4 милиони евра за простории за институции во земјата.

4 поврзани вести »

Откриено зошто Ван Дијк на грбот го носи името само Виргил: Приказната е многу потресна…

Поглед - 14.01.2018

Откриено зошто Ван Дијк на грбот го носи името само Виргил: Приказната е многу потресна… Дали сте се некогаш запрашале зошто Виргил Ван Дијк го користи само своето име на грбот на дресот. Неговиот вујко сега конечно објасни зошто.

Ракометарите на литургија со отец Пимен во Загреб

Поглед - 14.01.2018

Македонските ракометари по синоќешната победа над Словенија, ја посетија македонската првославна црква во Загреб, „Света Злата Мегленска“ каде oтец Пимен одржа литургија и им посака среќа.

11 поврзани вести »