TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press24

Со години го јадете и убедени сте дека е извор на здравје: Оваа намирница е поштетна и од маргаринот

Press24 - 21.01.2018

Ова масло содржи заситени масни киселини кои може да го зголемат нивото на „лошиот холестерол“, се наведува во насоките кои ги објави Американското здружение за срце (AHA) . Кокосовото масло вообичаено се продава под ознаката за здрава храна и некои ...

20 поврзани вести »

Ако маж ги прави овие работи значи дека „до уши“ е заљубен во вас, ама не сака да признае

Press24 - 21.01.2018

Ова се неколку знаци кои покажуваат дека мажот до уши е вљубен во вас: Внимателно ве слуша дури и доколку половина час драматично му ја објаснувате караницата со колешка од работа Очите му светат кога тој ве гледа.

Ципрас: Ако постои можност за решение, ќе биде национална глупост да не ја искористиме

Press24 - 21.01.2018

Порака дека Атина бара едно име кое ќе важи и за внатрешна и за билатерална и за употреба во ОН упатува грчкиот премиер преку интервјуто под наслов „Ако постои можност, ќе биде национална глупост да не ја искористиме“, за неделното издание на ...

93 поврзани вести »