TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пулс24

Малата штитеничка од „25 Мај“ ја продавале за цена од по 700 денари

Пулс24 - 23.02.2018

Кога полицијата го пронашла 12-годишното девојче од „25 Мај“, кое било во бегство, пред старателот и инспекторот за малолетничка деликвенција изјавила дека ја нашле на место каде давала сексуални услуги.

26 поврзани вести »

Струмичанец се богател преку Фејсбук, но заборавил да плати данок

Пулс24 - 23.02.2018

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против 25-годишниот Д.Д. од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „даночно затајување’’. Во текот на 2015 година пријавениот со продажба на услуги преку ...

27 поврзани вести »

Каде треба да ја поставите фигурата слон во домот?

Пулс24 - 23.02.2018

Слон во близина на влезната врата привлекува среќа и сила за станарите, додека слонот во двор ја штити куќата од негативни влијанија. Фигурната на слон во спалната соба претставува љубов меѓу двајца и го чува бракот, додека фигурата мајка слон со ...

3 поврзани вести »

Хрватска натрупа со многу снег

Пулс24 - 23.02.2018

Во Хрватска натрупа толку многу снег, што веќе нема како да се чисти и каде да се фрли за да се ослободат патиштата. На делови има снежна покривка од 118 сантиметри. Врнежите кои не престануваат се закана дека до утре ќе паднат уште 30-50 сантиметри ...

46 поврзани вести »

Познатиот српски водител се бори за живот

Пулс24 - 23.02.2018

Мирко Алвировиќ, познатиот српски водител на радио телевизија Србија се бори за живот. 70-годишнито водител има сериозни здравствени проблеми, поради што со месеци лежи на Институтот за Онкологија.

5 поврзани вести »

Дарко Лазиќ и Ана Савиќ прв пат заедно во јавност откако признаа дека се разведуваат

Пулс24 - 23.02.2018

Првпат заедно откако на 17.ти јануари објавија дека се разведуваат во јавноста се појавија Дарко Лазиќ и Ана Савиќ, а уште поинтересно е тоа што учествуваа на снимањето спечијал на „Ѕвездите на Гранд“.

5 поврзани вести »

За време на викендов не очекува снег

Пулс24 - 23.02.2018

Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови. Утринската температура ќе се движи од еден до шест степени, а дневната од пет до 11 степени.

46 поврзани вести »

Јункер во недела во Македонија на средби со државниот врв

Пулс24 - 23.02.2018

Претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер својата балканска турнеја ќе ја започне в недела на 25 февруари со посета на Македонија, во рамки на која до 1-ви март ќе ги посети сите шест земји од Западниот Балкан.

63 поврзани вести »

Совети за заведување од 1938 година – Еве како некогаш жените наоѓале мажи

Пулс24 - 23.02.2018

Во доцните 30-ти години во Америка љубовните проблеми најчесто девојките ги решавале со водичот за излегување „Parejd“, односно со неговите совети како да „уловите“сопруг. Магазинот тогаш остварувал голем профит, а еве дел од „најдобрите“ совети.

Внимателно: Има намалена видливост, влажни коловози и можна појава на одрони

Пулс24 - 23.02.2018

Намалена видливост поради магла од 50 до 60 метри има на патниот правец Делчево- граничен премин Делчево, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози.

57 поврзани вести »

Облачно време со умерен ветер

Пулс24 - 23.02.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно и суво, со умерен југоисточен ветер. Во крајните јужни и северни планински делови, особено попладне, ќе има услови за претежно слаб снег. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од пет ...