TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар

Балатон куп: Кадетите ќе играат за петто место со Пик Сегед

Вардар - пред: 7 часа

Една победа и еден пораз за кадетската селекција на Вардар на вториот ден од турнирот во Унгарија, Балатон куп. Избраниците на Андријана Будимир имаа одличен меч против Локомотива Брчко и триумфираа со 20 – 18, додека на натпреварот со ППД Загреб ...

2 поврзани вести »

Вардарки убедливи против Будуќност во ВРХЛ лигата

Вардар - пред: 9 часа

Уште една победа за Вардар во регионалната ВРХЛ лига, задржувајќи го првото место на табелата по триумфот над Будуќност од 31-24. И на првите два турнири вардарки победуваа на сите натпревари.

7 поврзани вести »

Подготовките се одвиваат според планот, комплетиран третиот ден

Вардар - пред: 11 часа

Работно и со два тренинга мина и денешниот трет ден на подготовките на Вардар во Анталија. Екипата се подготовува за првиот натпревар кој што е на програмата утре, а противник ќе биде екипата на Пахтакор од Узбекистан.

6 поврзани вести »

Викендов зимски турнир за момчињата од генерацијата 2002/03

Вардар - пред: 17 часа

Следат два дена исполнети со ракомет за момчињата родени 2002/03. Утре, 20 јануари и в недела, 21 јануари, се одржува четвртиот зимски турнир „Еден живот, една љубов" за најстарата генерацијата која е дел од Ракометната академија Вардар, а во која ...

Ти благодариме Бобан Николов!

Вардар - пред: 19 часа

Бобан Николов не е повеќе дел од тимот на Вардар. Фудбалерот од средниот ред својата кариера ќе ја продолжи во унгарскиот прволигаш Видеотон. Преговорите помеѓу двете екипи во изминатите неколку дена дадоа плод, и досегашниот играч на нашиот тим ја ...

13 поврзани вести »

Балатон куп: Чакалиќ постигна 12 гола против Веспрем

Вардар - 18.01.2018

Кадетите на Вардар одиграа одличен прв натпревар против домаќинот Веспрем на меѓународниот турнир „Балатон куп", но среќата не ги послужи и загубија со 20 – 21. Избраниците на Андријана Будимир до 20 јануари учествуваат на еден од напрестижните ...

2 поврзани вести »

Мина и вториот ден од подготовките во Анталија

Вардар - 18.01.2018

Според планот, со два тренинга мина и денешниот втор ден од подготовките на Вардар во Анталија. Вардарци како и вчера, така и денеска максимално ги исполнија сите задачи зададени од стручниот штаб.

6 поврзани вести »

Среќен роденден Бесар!

Вардар - 18.01.2018

Вардар прославува прв роденден за време на подготовките во Анталија. Денеска нашиот фудбалер Бесар Исени полни 21 година. Исени е роден во Скопје на денешен ден во 1997 година. Играчот од средниот ред на теренот младинските категории ги минува во ...

Вардар домаќин на ВРХЛ лигата во следните три дена

Вардар - 18.01.2018

Третиот турнир од регионалната ВРХЛ лига стартува утре, 19 јануари, во малата сала во СЦ „Јане Сандански". Домаќин на турнирот е Вардар, а трите натпревари се закажани за 19, 20 и 21 јануари.

7 поврзани вести »