TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар

Будуќност од трета го победи Крим

Вардар - пред: 7 часа

Прва победа за Будуќност на натпреварите од ВРХЛ лигата. Будуќност против Крим триумфираше со 33 – 25 (19 – 11) со што ги освои првите бодови во лигата сезонава. На третиот турнир на ВРХЛ лигата во Скопје, црногорките беа убедливо подобри од ...

9 поврзани вести »

Вардарци поразени од Пахтакор на првиот „тест“ во Анталија

Вардар - пред: 8 часа

На првиот пријателски натпревар на подготовките во Анталија, Вардар го доживеа првиот пораз. Тимот на Пахтакор со двата гола во второто полувреме, стигна до победата. Шефот на стручниот штаб Чедомир Јаневски играше со два различни тима во двете ...

12 поврзани вести »

Кадетите во Топ – 6 на турнирот во Унгарија

Вардар - пред: 9 часа

Кадетската селекција на Вардар од меѓународниот турнир Балатон куп, што во организација на Веспрем се одржува секоја година во Унгарија, се враќаат со скапоцено искуство стекнато во натпревари со едни од најдобрите кадетски тимови во регионот.

2 поврзани вести »

Линк за видео пренос од натпреварот Вардар - Пахтакор

Вардар - пред: 10 часа

Сите натпревари од подготовките на Вардар следете ги во живо на нашата официјална веб страница. Денешниот дуел помеѓу Вардар и Пахтакор, следете го на следниот линк: ...

12 поврзани вести »

Составот на Вардар за пријателскиот меч против Пахтакор

Вардар - пред: 10 часа

Познат е составот на Вардар кој што денеска ќе се спротивстави на тимот на Пахтакор во пријателски натпревар кој што ќе се одигра со почеток во 15:30 часот по македонско време на теренот на хотелскиот комплекс „Каја Палацо“.

12 поврзани вести »

Демири и Вардар спогодбено го раскинаа договорот

Вардар - пред: 14 часа

Бесир Демири не е повеќе член на Вардар. Играчот и клубот се договорија спогодбено да го раскинат договорот, а Демири зимава ќе може да си бара нова средина. Демири една година беше дел од „црвено-црните“.

6 поврзани вести »

Денеска Вардар ја игра првата „контрола“ во Анталија

Вардар - пред: 17 часа

Денеска со пријателскиот натпревар против Пахтакор од Узбекистан, Вардар ја почнува серијата на контролни натпревари кои ќе ги одигра за време на престојот во Анталија. Натпреварот против Пахтакор започнува во 15:30 часот по македонско време, и ќе ...

12 поврзани вести »

Балатон куп: Кадетите ќе играат за петто место со Пик Сегед

Вардар - 19.01.2018

Една победа и еден пораз за кадетската селекција на Вардар на вториот ден од турнирот во Унгарија, Балатон куп. Избраниците на Андријана Будимир имаа одличен меч против Локомотива Брчко и триумфираа со 20 – 18, додека на натпреварот со ППД Загреб ...

2 поврзани вести »

Вардарки убедливи против Будуќност во ВРХЛ лигата

Вардар - 19.01.2018

Уште една победа за Вардар во регионалната ВРХЛ лига, задржувајќи го првото место на табелата по триумфот над Будуќност од 31-24. И на првите два турнири вардарки победуваа на сите натпревари.

9 поврзани вести »

Подготовките се одвиваат според планот, комплетиран третиот ден

Вардар - 19.01.2018

Работно и со два тренинга мина и денешниот трет ден на подготовките на Вардар во Анталија. Екипата се подготовува за првиот натпревар кој што е на програмата утре, а противник ќе биде екипата на Пахтакор од Узбекистан.

12 поврзани вести »

Викендов зимски турнир за момчињата од генерацијата 2002/03

Вардар - 19.01.2018

Следат два дена исполнети со ракомет за момчињата родени 2002/03. Утре, 20 јануари и в недела, 21 јануари, се одржува четвртиот зимски турнир „Еден живот, една љубов" за најстарата генерацијата која е дел од Ракометната академија Вардар, а во која ...

Ти благодариме Бобан Николов!

Вардар - 19.01.2018

Бобан Николов не е повеќе дел од тимот на Вардар. Фудбалерот од средниот ред својата кариера ќе ја продолжи во унгарскиот прволигаш Видеотон. Преговорите помеѓу двете екипи во изминатите неколку дена дадоа плод, и досегашниот играч на нашиот тим ја ...

12 поврзани вести »