TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сакам да кажам

Влатко Стефановски во филхармонија го промовира 35. албум „мајчин јазик“

Сакам да кажам - 17.03.2018

Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски денес и утре (20.30 часот) во Македонската филхармонија ќе има концертна промоција на својот 35. албум во богатата кариера, насловен „Мајчин јазик“. Поради големиот интерес, закажан е и трет концерт, в ...

26 поврзани вести »

На 16 години го живеам сонot – балерината Стефанија Гаштарска настапи во Бољшој

Сакам да кажам - 17.03.2018

Шеснаесетгодишната балерина Стефанија Гаштарска во средата настапи во светски познатиот театар Бољшој во Москва. Гаштарска ја играше принцезата Аурора од балетот „Заспаната убавица“, на балетската гала вечер посветена на кореографот Мариус Петипа ...

2 поврзани вести »