TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шеталиште

Ред Бул го претстави новиот РБ14 болид во маскирна боја

Шеталиште - 19.02.2018

1Ред Бул вчера го претстави новиот RB14, новите бои се со маскирна, темно сина и црна боја, а бикот е обоен во бело. Макс Верстапен и Даниел Рикардо во овој болид ќе се борат за титулата, колку се подготвени ќе покаже првиот тест во Шпанија.

4 поврзани вести »

Дејан Периќ во стручниот штаб на Вардар од следната сезона

Шеталиште - 19.02.2018

Поранешниот селектор на Србија и европски клупски првак, Дејан Периќ (47) во иднина ќе биде дел од стручниот штаб на Вардар, и ќе биде одговорен за работата со голманите во нашиот клуб. Веќе на почетокот на март Периќ ќе ја презема работата и ќе им ...

5 поврзани вести »

Александар бил жив кога го пронашле, по неуспешниот обид за спасување спасувачите се откажале

Шеталиште - 19.02.2018

Александар Миновски, планинарот кој загина со Калина Велеска на Кајмакчалан бил жив во моментот кога првите спасувачки екипи ги пронашле двајцата изгубени планинари. Ова го покажува барањето за обдукција на грчката полиција до кој дојде Телма.

42 поврзани вести »