TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

Македонците омилени муштерии во Загреб: Словенците доаѓаат за пет евра, нит јадат нит пијат – дајте повеќе Македонци!

Скопје24 - пред: 18 мин

Покрај одличниот резултат во натпревоарот против Словенија, голем впечаток на домаќинот на турнирот Хрватска оставија нашите навивачи. „Фалангата“ во „Загрепска арена“ беше бројна и гласна и дефинитивно ја доби „битката“ со навивачите на Словенците, ...

Погребан Оливер Ивановиќ, цела Србија му оддаде почит

Скопје24 - пред: 36 мин

Оливер Ивановиќ е погребан во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белгард. Пред семејството и странски колеги, од Ивановиќ се опростија голем број граѓани од цела Србија, кои од утрото му оддаваа почит на убиениот политичар од Косово ...

126 поврзани вести »

Кој полни 23 години на оваа фотка? Едната е мајка на 7 деца, а другата е нејзина ќерка

Скопје24 - пред: 55 мин

Верувале или не овие две дами кои позираат на фотографијата се мајка и ќерка. Џесика има 43 години додека нејзината ќерка Алиса има 23, дали можете да погодите која е која. Инаку Џесика е мајка на седум деца, иако никој не може да поверува, а ...

6 поврзани вести »

Што стои зад препевот на познатата „Налеј Налеј“ за серијалот „Македонија“ и каква е поврзаноста на гемиџиите? – Видео

Скопје24 - пред: 55 мин

Песната како ремикс на позната македонска песна „Налеј налеј“ е снимена во Загреб во 2016-та на самите почетоци на снимањето на играната телевизиска серија МАКЕДОНИЈА, по склучен договор во 2015-та, со продукциска куќа со долга традиција Јадран филм ...

Палата во Дебар Маало се продава за ДВА МИЛИОНИ ЕВРА! – Фото

Скопје24 - пред: 1 час

Базен, интимност, голем двор,камери… вака гласат огласите за куќите кои се во поскапиот дел во нашиот град. Во елитни населби би можеле да се спомнат Водно, Злокуќани, Орман, Козле, Дебар Маало, Црниче, Бардовци, Верина во селото Орман, потоа ...

Столе има тактика каква што никој не знае (ВИДЕО)

Скопје24 - пред: 2 часа

Ракометните фанови по вчерашниот натпревар на Македонија со Германија на социјалните мрежи споделуваат урнебесно видео направено на на последниот тајм-аут на македонските ракометари додека го коваат планот за последниот напад.

44 поврзани вести »

ЦРН БИЛАНС ЗА МАКЕДОНИЈА: Девојка месец дена присилно држена затворена, обид за убиство, претепан аптекар поради ...

Скопје24 - пред: 2 часа

Тетовската полиција поднела кривична пријава против 20-годишниот М.Ф. (20) од тетовското село Пирок поради сомнение за сторено кривично дело противправно лишување од слобода. Како што информираат од МВР, М.Ф.

3 поврзани вести »

Вечерва се чека Богојавление: На полноќ погледнете во небото и замислете желба!

Скопје24 - пред: 2 часа

Православните верници денеска го прославуваат зимскиот Крстовден, денот кој се слави пред големиот празник Богојавление. Се верува дека на полноќ се отвара небото и дека секоја желба може да се исполни, така што точно на полноќ, според преданието ...

85 поврзани вести »

Концерт со чудото од дете Харитонов вечерва во Македонската филхармонија

Скопје24 - пред: 2 часа

„Лауреати“ е насловот на вечерашниот, прв концерт на Македонската филхармонија во новата 2018 година. Под диригентство на маестро Даниел Рајскин од Русија, како солист ќе настапи „чудото од дете“, младиот виртуоз на пијаното, Даниел Харитонов… За ...

12 поврзани вести »

Невреме во делови од Европа однесе најмалку три жртви

Скопје24 - пред: 3 часа

Најмалку три лица ги загубија животите во денешни инциденти што се случија поради силна бура што ги погоди Холандија и други европски држави. Сите летови од амстердамскиот аеродром Схопхол се откажани, во Британија повеќе илјади домови се без ...

17 поврзани вести »

Државата ќе враќа ДДВ, околу 30.000 денари за секое семејство – еве што треба да направите!

Скопје24 - пред: 3 часа

Еден од начините како да се вратат парите кон граѓаните е преку враќање на 15 % од платениот ДДВ од нивните потрошувачки сметки, најави СДСМ во својата предизборна програма. На посебна картичка ќе се регистрираат парите од вратениот данок.

12 поврзани вести »

Девојка од село бара момче кое би работело и живеело со неа – еве што нуди за возврат!

Скопје24 - пред: 4 часа

„Ветувам дека ќе бидам добра жена и дека ќе му готвам секој ден и ќе го почитувам, само стоката и другите животни мора да бидат нахранети.“ Веб-страницата „Objavi.online“ цитира интересна рекламна порака, за која не сме сигурни дека е автентична, но ...

2 поврзани вести »

(ГАЛЕРИЈА) Жешки сцени со навивачките во Хрватска

Скопје24 - пред: 4 часа

Иако навивачите на ракометното првенство во Хрватска, пред сè, се таму поради спортот, веројатно никој од нив нема ништо против кога наместо ракометари и ракометна акција, на паркетот гледаат жешки и атрактивни танчерки.

Заборавете на капките за нос: Јапонците имаат ново откритие

Скопје24 - пред: 4 часа

Твитерџија од Јапонија откри сосема природен метод за отпушување на носот. Звучи бизарно, но тој вели дека проверено делува. Како што вели, се што треба да направите е да ставите пластично шише под пазувата.

Посен ручек кој ќе ви одземе само 20 минути

Скопје24 - пред: 4 часа

Направете вкусен посен ручек, вкусна риба за сите сетила. СОСТОЈКИ: ослич замрзнат зеленчук во кеса масло зачини малку шампињони ПОДГОТОВКА: Зеленчукот се вари во тенџере, а шампињоните крупно се сечат и се додаваат.

19 поврзани вести »

Пајак службата и ја собра колата на македонската водителка – овој детал сите ги насмеа

Скопје24 - пред: 5 часа

Поранешната водителка Снеже Велков на својот Инстаграм профил објави фотографија од фискалната сметка издадена по плаќањето на казната, откако пајак и го собрал автомобилот поради погрешно паркирање.

4 поврзани вести »

Претепан брачен пар од Скопје: Ги испрскал со спреј и физички ги нападнал

Скопје24 - пред: 5 часа

На 17.01.2018 година Р.И. (52) пријавила дека на 16.01.2018 година околу 15.00 часот на крстосница од ул. „Мелничка“ со ул. „Бутелски Венец“, во Скопје, таа и нејзиниот сопруг С.И. биле физички нападнати од непознато лице.

17 поврзани вести »

Се фотографирала со пријателката, која неколку часа подоцна била пронајдена мртва: Селфи старо две години открило кој е ...

Скопје24 - пред: 5 часа

И покрај тоа што група корисници пратиле барање за отстранување на фотографијата, Фејсбук тоа го одбил, со образложение дека објавеното селфи не ги крши правилата на таа социјална мрежа. 21-годишната Канаѓанка Чејен Роуз Антоан, била осудена во ...

5 поврзани вести »

Ова се најбезбедните и најнебезбедните авиокомпании

Скопје24 - пред: 5 часа

Airlineratings.com од 2013 година следи повеќе од 400 авиокомпании во светот, и нивниот годишен изветај за безбедноста и тоа како е ценет. Така за авиокомпаниите кои се најдоа во ТОП 20 заклучено е дека се „сјајни и водечки по безбедноста и ...

13 поврзани вести »

МЕНУВАЈТЕ ЈА: Оваа банкнота ќе се укинува!

Скопје24 - пред: 5 часа

Укинувањето на банкнотата од 500 евра – борба против криминалот или повлекување на кешот? Според неодамнешната одлука, Европската централна банка ја укинува банкнотата од 500 евра, а аналитичарите оваа одлука ја толкуваат на различни начини – од ...

6 поврзани вести »