TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport 1

Цонга тргна да се тепа со навивач на трибини, судијата едвај го спречи (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 36 мин

Ник Кирјос и Жо Вилфред Цонга водеа голема борба на Род Лејвер Арената за пласман во осмина финалето на Австралијан опен. Откако поведе со 1-0 во гемови и најави голема борба за петиот, одлучувачки сет - Французинот тргна кон арбитарот Џејк Гарнер и ...

Лигата на шампиони добива нов формат, а најголеми добитници се топ 4 лигите!

Sport 1 - пред: 50 мин

Лигата на шампиони е најсилното европско натпреварување кое се оддржува од 1992 година, а како што беше најавено, од сезоната 2018/2019 стапува на сила новиот формат. Денес се појавија информации за тоа како ќе изгледа новиот формат на ...

Фалангата ја продолжи традицијата: И Загреб не помина без фрлање на крстот!

Sport 1 - пред: 2 часа

Не може Европско или Светско првенство во ракомет да помине без фрлање на крстот, без разлика каде отпатувале Македонците. Верскиот празник Водици беше прославен и во Хрватска, во црквата „Св. Злата Мегленска“ во Загреб.

43 поврзани вести »

Трансферот кој ја шокираше Европа: „Новиот“ Бејл се пресели во Словенија!

Sport 1 - пред: 2 часа

Фудбалерот кој требаше да биде „новиот“ Герет Бејл и на кој му се предвидуваше голема иднина, Матијас Фанимо направи неочекуван трансфер во Словенија. Кариерата на најбрзиот фудбалер во Вест Хем очигледно не се развиваше како што сите очекуваа, па ...

Западњаците се шокираа: Во Хрватска сите и секаде пушат - дури и ракометарите!

Sport 1 - пред: 3 часа

Не е тајна дека навиките на Балканот се различни од оние во Западна Европа, особено во Скандинавија. Но, кога ќе дојде некој од Исланд и ќе види дека секаде се пуши и сите пушат се соочува со шок.

Историјата се повторува: Најдобриот фудбалер на Шалке потпиша за Баерн Минхен

Sport 1 - пред: 3 часа

Сите најдобри фудбалери од Бундеслигата, кога - тогаш на крајот завршуваат во редовите на Баерн Минхен. Последен во низата е Леон Горецка од Шалке. Спортскиот директор на Шалке, Кристијан Хајдл потврди дека германскиот репрезетативец на крајот од ...

9 поврзани вести »

Кутињо ќе го земе бројот на Кројф, „седумката“ се чува за летната трансфер-бомба

Sport 1 - пред: 4 часа

Барселона зимава се засили со двајца фудбалери, Јери Мина и Филипе Кутињо. Интересно е тоа што Колумбиецот веќе го одбра својот број и на дресот ќе носи „24“, додека клубот засега не го објавува бројот на Филипе Кутињо.

5 поврзани вести »

Го измамија за сите пари: Мурињо потпиша дрес со името на својот најлут ривал! (ФОТО)

Sport 1 - пред: 4 часа

Можеби конечно страстите помеѓу Конте и Мурињо се смирија, но тоа не ги спречи италијанските новинари да се пошегуваат на сметка на Португалецот на кој му „наместија“ да потпише дрес со името на тренерот на Челси, Пред хотелот во кој претстојува ...

4 поврзани вести »

Како ви се допаѓаат? Дресовите на Арсенал, Интер, Милан... за сезоната 2018/2019 (ФОТО)

Sport 1 - пред: 4 часа

Најголемите тимови во Европа секогаш имаат интересни дресови, а иако се` уште официјално не се претставени дресовите за наредната сезона, но сепак „испливаа на површина“ некои фотографии по социјалните мрежи од дресовите на Милан, Интер, Борусија ...

Десет години чекам да ги чујам овие деца да речат: Можеме до полуфинале!

Sport 1 - пред: 5 часа

Стручниот коментатор на Спорт1, некогашниот репрезентативен голман и селектор, Стевче Стефановски, деновите за одмор на македонската ракометна репрезентација во Хрватска ги прекрши со едно видување и на она што се случи и уште повеќе, на тоа што нѐ ...

187 поврзани вести »

Николов во Видеотон ќе заработува трипати повеќе од Вардар!

Sport 1 - пред: 5 часа

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов од синоќа и официјално е нов член на унгарски Видеотон, клуб во кој заминува по три години, трофеи и историски успех со настапот во Лига Европа со најтрофејниот македонски клуб Вардар.

14 поврзани вести »

Познати првите петорки на НБА олстарот во Лос Анџелес (ФОТО)

Sport 1 - пред: 5 часа

Леброн Џејмс и Стеф Кари ќе ги предводат тимовите на Источната и Западната конференција на Олстар натпреварот на 18 февруари. Вообичаено кошаркарите со најмногу гласови од навивачите и медиуми се капитени на своите тимови, а во овој случај тоа се ...

19 поврзани вести »

Еден хрватски репрезентативец знаел зошто не дошла публика во „Арена“!

Sport 1 - пред: 5 часа

Хрватските ракометари и медиуми остро реагираа на слабата посетеност во загрепска „Арена“, синоќа во тешката победа на Хрватска против Белорусија, но еден репрезентативец даде објаснување.

187 поврзани вести »

Хрватски новинар згрозен: Да дојдеше Цеца, „Арена“ ќе беше полна - срам ми е! (ФОТО)

Sport 1 - пред: 6 часа

Хрватите ја почнаа втората фаза со мачна победа над Белорусија (25-23), но ајде што беше тажна сликата на теренот, не беше подобра ни на трибините. Наместо да ечи загрепска „Арена“ трибините беа полупразни, што дојде како силен контраст по ...

187 поврзани вести »

Челси во завршни преговори: Две ѕвезди од Рома доаѓаат на „Стемфорд бриџ“

Sport 1 - пред: 6 часа

Англискиот шампион Челси е во завршни преговори со италијанскиот калчолигаш Рома за две ѕвезди на римјаните и според најавите многу брзо треба да биде официјализирана зделката вредна 50 милиони евра плус играч од таборот на „сините“.

12 поврзани вести »

Динамо продаде уште еден бисер – Рома плати 12 милиони евра!

Sport 1 - пред: 6 часа

Загрепски Динамо продаде уште еден бисер и повторно добро го наплати трансферот, затоа што италијанскиот калчолигаш Рома ќе издвои 12 милиони евра за младиот фудбалер за врска Анте Чориќ (20), кој од лето треба да се пресели на Апенините.

Нашинец од Торонто чести двајца да навиваат за Македонија на – негова сметка!

Sport 1 - пред: 16 часа

Фантастичните игри на македонската ракометна селекција на Европското првенство (ЕП) во Хрватска не ги воодушеви буквални сите во нашата држава, туку рамнодушни на големото срце на избраниците на Раул Гонзалес не останаа ниту нашинците од ...

187 поврзани вести »

Николов официјално промовиран во Видеотон: Дојдов за да ја освојам титулата!

Sport 1 - пред: 16 часа

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов и официјално е член на унгарски Видеотон, откако вечерва го потпиша договорот и официјално беше промовиран за нов фудбалер на унгарскиот тим. Тој е втор вардарец, кој за шест месеци доаѓа во Унгарија по ...

14 поврзани вести »

Червар и Хрватска преживеаја: Белорусија ги намачи коцкестите

Sport 1 - пред: 16 часа

Вардаровиот дијамант Лука Циндриќ ја спаси Хрватска од бламажа и ја остави сè уште во игра за полуфиналето на Европското првенство, откако вечерва едвај ја совлада Белорусија во вториот меч од втората рунда во првата група во која Норвешка претходно ...

53 поврзани вести »

„ПСЖ е затвор за фудбалерите, никаде не постојат такви услови!“

Sport 1 - пред: 17 часа

Не е тајна дека парите се причина поради која многу фудбалери пристигнаа на „Паркот на принцевите“. Иако во претходните години Лига 1 напредуваше, сепак се` уште е далеку од топ 5 лигите во светот, но кој и да пристигне во ПСЖ, не си заминува толку ...

45 поврзани вести »