TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport 1

Летаа боксови и клоци на сите страни, па мораше да интервентира и полицијата! (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.02.2018

На фудбалскиот натпревар помеѓу Комерсијал и Операрио (1-0) во Бразил беше видена вистинска УФЦ тепачка. Еден играч на гостинската екипа нападна играч на домаќините, кој се загреваше покрај теренот, по што се создаде вистинска мешаница на теренот, а ...

Фуркад стигна до третиот златен медал во Пјонгчанг и се запиша во историјата!

Sport 1 - 20.02.2018

Француската мешана штафета освои златен медал во бијатлон на два по шест и два по седум ипол километри на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во Пјонгчанг додека Мартин Фуркад влезе во историјата на својата земја како освојувач на најмногу златни медали ...

9 поврзани вести »

Домаќинот стигна до злато во брзо лизгање, а Холандија до светски рекорд!

Sport 1 - 20.02.2018

Јужна Кореја во брзо лизгање на кратката патека за жени на 3,000 метри го освои златниот медал на Зимските олимписки игри (ЗОИ) додека тимот на Холандија освои бронзен медал, но постави и нов светски рекорд со побеата во Б-финалето.

7 поврзани вести »

Хонда во традиционални бои и во новата сезона (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.02.2018

Тимот на Репсол Хонда од Мото ГП шампионатот ги претстави клупските бои во кои нивните возачи Марк Маркез и Дани Педроса, ќе се натпреваруваат во новата сезона. Возачите на екипата пред презентацијата во Индонезија имаа успешни тестирања во Тајланд ...

4 поврзани вести »

Тифо момент на Бистра: Скијачите го „запалија“ Маврово (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.02.2018

Група скијачи решија да уживаат во ноќно скијање на падините на Бистра во Маврово, но со малку поинаков декор и во навивачка атмосфера. Со факели во рака се спуштаа по скијачката патека и го „запалија“ Маврово со прекрасна кореографија.

Најголемата „брука“ на ЗОИ: Скија како рекреативец, а вели „требаше да одам во финале“! (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.02.2018

Мотото на Олимписките игри е, „важно да се учествува“. Па според оваа позната парола на таткото на модерните Игри Пјер де Кубертен, унгарската натпреварувачка во слободно скијање халфпајп, Елизабет Свони реши да настапи во Пјонгчанг.

2 поврзани вести »

Втор случај на допинг на ЗОИ: Словенечки хокеар користел недозволени средства

Sport 1 - 20.02.2018

Хокеарот на словенечката репрезентација, Жига Јеглиќ паднал на допинг тест и мора веднаш да ги напушти Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Тој бил позитивен на супстанцата фенотерол, кој најчесто се употребува за проширување на дишните патишта, а ...

28 поврзани вести »

Малер на столетието: Купил 127 влезници за Баерн - Бешикташ, па си постигнал „автогол“

Sport 1 - 20.02.2018

Вечерва на „Алијанц арена“, Баерн Минхен го пречекува Бешикташ во рамки на првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампиони. Овој дуел е вистински спектал за многуте Турци кои живеат и работат во Германија, а особено за оние кои навиваат за ...

25 поврзани вести »