TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

Селекторот на Чешка дециден: Раул ја издигна Македонија на повисоко ниво

Спортклуб - пред: 25 мин

Македонија вечерва против Чешка го игра веројатно најважниот натпревар на ова Европско првенство. Во случај на победа, нашата репрезентација ќе остане во игра за полуфинале, а ќе имаме и загарантирана можност да играме за петтото место на Европското ...

157 поврзани вести »

СТОИЛОВ: Можеме без Кире, ама треба да дадеме 200% од нашите можности

Спортклуб - пред: 35 мин

Македонија денеска ќе игра „финале“ против Чешка. Против добропознатиот ривал ќе мораме да ја бркаме првата победа во втората фаза со која ќе имаме шанси минимум за борба за петтото место на шампионатот, но и ќе останеме во игра за полуфинале ...

157 поврзани вести »

(ВИДЕО) Се извади од кожа: Не сме виделе досега ваква реакција од Надал

Спортклуб - пред: 1 час

Рафаел Надал доживеа болна елиминација од Австралија Опен откако мораше да го предаде мечот против Марин Чилиќ. Можеби не боли толку поразот колку најавата за можна подолга пауза поради нова повреда.

50 поврзани вести »

Надал се предаде, Федерер има отворен пат кон нова Гренд слем титула

Спортклуб - пред: 1 час

Рафаел Надал доживеа елиминација во четвртфиналето од Австралија Опен откако мораше во петтиот сет да го предаде мечот протв Марин Чилиќ. Шпанецот два пати водеше, но Чилиќ израмни, а кога Надал предаде, хрватскиот тенисер водеше со 2-0.

50 поврзани вести »

ТАЛЕВСКИ: Подобро што загубивме така од Шпанија, но не заборавајте дека Чешка ја победи Данска

Спортклуб - пред: 2 часа

Бекот на македонската репрезентација Филип Талевски очекува максимална борба во двата последни натпревара од групната фаза на Европското првенство. Со две победи Македонија сигурно оди во полуфиналето, еден триумф не води во борбата за петтото ...

63 поврзани вести »

Урнебесна изјава на менаџерот на Свонси: Ливерул е како Формула 1, не може да вози низ Лондон

Спортклуб - пред: 2 часа

Последнопласираниот тим на табелата во Премиер лигата, Свонси направи големо изненадување совладувајќи го Ливерпул на домашен терен со 1-0. Јирген Клоп беше бесен, но неговиот колега на спротивната страна Карлос Карваљал даде интересна изјава.

31 поврзани вести »

Пред две децении Чешка не „здроби“ со 20 разлика, минатиот јуни и вративме со +13

Спортклуб - пред: 2 часа

Интересни дуели со врзуваат со вечерашниот против Чешка, петти на Европското првенство во Хрватска. Досега сме се сретнале 13 пати, противникот е нешто поуспешен, но и ние имаме со што да се пофалиме.

Червар: На што личи Македонија без Лазаров…

Спортклуб - пред: 2 часа

Селекторот на хрватската репрезентација Лино Червар направи брутална споредба на играта на неговиот тим и Македонија кога во нив ги нема двете најголеми ѕвезди. Хрватска од првото коло е без Домагој Дувњак, а Лазаров против Шпанија остана без Кире ...

7 поврзани вести »

Роналдо бараше „пасиљо“ од Барса, ама изгледа тој ќе мора да прави…

Спортклуб - пред: 3 часа

Нема да биде чудо ако Реал оваа сезона го доживее најголемиот срам во својата историја. Како што сега стојат работите, фудбалерите на “кралскиот клуб” ќе мораат да им прават “пасиљо” на своите лути ривали од Барселона и тоа на Ноу Камп.

Лошо му се пишува на Санчес: Роналдо остави „клетва“ кога замина од Јунајтед

Спортклуб - пред: 4 часа

“Седумката” има исклучително големо значење во тимот на Манчестер Јунајтед, фудбалерите што го носат овој број најчесто се максималнмо респектирани или од нив се очекува да направат голема кариера.

117 поврзани вести »

Убави вести од Вараждин: Без измени во составот, пријавен и Лазаров за дуелот со Чешка

Спортклуб - пред: 4 часа

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалес не пријави измени за вечерашниот натпревар против Чешка, а во составот се најде и капитенот Кире Лазаров. Иако уште нема детални и официјални информации за неговата состојба, ова се вести што ...

157 поврзани вести »

Чилеанец од злато: Санчес ги сруши сите рекорди во Премиер лигата

Спортклуб - пред: 5 часа

Новата ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчес ќе биде најплатениот фудбалер во историјата на Премиер лигата, информираат англиските медиуми. Според нив, неделната плата на чилеанскиот репрезентативец ќе изнесува 350 илјади фунти, 50 илјади на ...

117 поврзани вести »

Сериозен хендикеп за ПСЖ – го загуби скапото засилување за ЛШ против Реал Мадрид

Спортклуб - пред: 5 часа

Напаѓачот на ПСЖ, скапото засилување Кулиан Мбапе, ќе биде надвор од терените најмалку два месеци според она што го пишуваат највлијателните медиуми. Тој се повреди на дерби натпреварот против Лион минатото коло во француското првенство, меч кој го ...

20 поврзани вести »

ВИДЕО: Азар, дивјаштвото не ти го заборава Англија

Спортклуб - пред: 5 часа

Британија се уште се сеќава на валканиот потег од страна на Еден Азар, кога реши да нападне мало момче навивач на Свонси, кое ги собира топките покрај стадионот. Челси точно на денешен датум, 23 јануари гостување во Велс кај Свонси, и при едно ...

Ќе има воздишки на „Олд Трафорд“ – Санчез си ја одреди „фаворит“ позицијата во Јунајтед

Спортклуб - пред: 6 часа

Доаѓањето на Алексис Санчез, ќе ги воскресне надежите на Манчестер Јунајтед сезонава во ЛШ, дека можат да дојдат до што повисок дострел, иако за Премиерлигата е малку доцна за нив. Сепак тие се надеваат дека овој фантастичен крилен играч ќе биде ...

117 поврзани вести »

Исчекување пред Чешка: Нацијата се моли за Лазаров вечерва да биде во составот

Спортклуб - пред: 6 часа

Вечерва репрезентацијата на Македонија игра можеби и клучен натпревар на ова ЕП, бидејки доколку победиме, остануваме во игра за евентуално полуфинале. Математиката е јасна, доколку ја победиме прво Чешка, а потоа и Данска, што ќе биде исклучително ...

121 поврзани вести »

ВИДЕО: Сега кога Санчез е играч на Јунајтед – ќе треба да одгатне што сакаше да му каже на Ерера

Спортклуб - пред: 7 часа

Алексис Санчез од вчера е официјално играч на „црвените ѓаволи“, соработка на која што како тој рече и се радува. Но ќе биде интересно и новинарите ќе го прашуваат Чилеанецот што значеа зборовите кои тој ги испрати кон Андер Ерера, пред неколку ...

117 поврзани вести »

Интер донесе засилување од Барселона

Спортклуб - пред: 7 часа

Рафиња Алкантара го напушти „Камп Ноу“ и вчера беше претставен како нов фудбалер на Интер Милан. Бразилецот веќе некое време не игра за Барселона, што беше јасен сигнал дека ќе побара ангажман во некоја друга екипа.

13 поврзани вести »

Можеби малку претера: Санчес потпиша за Јунајтед, па удри по легендите на Арсенал

Спортклуб - пред: 15 часа

Алексис Санчес од денеска официјално е член на Манчестер Јунајтед во еден од најспектакуларните зимски трансфери во историјата на Премиер лигата. Како и секој фудбалер, по заминувањето од Арсенал, тој одлучи да напише проштално писмо.

117 поврзани вести »

(ФОТО) Тоа е големината на Гоче: Пандев му го подари дресот на големиот македонски талент

Спортклуб - пред: 16 часа

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња Горан Пандев направи голем потег по завршувањето на вечерашниот натпревар меѓу Јувентус и Џенова. Неговиот тим загуби со 0-1, но на крајот тој му го подари својот дрес на големиот македонски талент ...

3 поврзани вести »