TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

Требаше да биде предводник на Милан, а сега Венгер сака да го види на „Емирати“?

Спортски - пред: 39 мин

Милан минатото лето потроши околу 200 милиони евра, а еден од напаѓачите кои требаше да биде големо засилување целосно потфрли. Напаѓачот кој минатото лето пристигна во Милано, Андре Силва, сега е на мета на ривалот на „росонерите“ од Лигата на ...

38 поврзани вести »

Се откриваат детали: Робињо се смеел и ја презирал жртвата додека таа била силувана

Спортски - пред: 1 час

Бразилскиот фудбалер, Робињо неправосилно (одлуката не е стапена на сила) е осуден на девет години затвор кон крајот на минатата години за силување на 22 годишната Албанка во текот на неговата прослава на роденденот во Милано.

15 поврзани вести »

Како на видео игра – помина тројца, па маестрално го лобуваше голманот (Видео)

Спортски - пред: 1 час

Играа Атлетико Национал и Америка де Кали, Национал славеше со 2:0, а вториот гол беше дело на Владимир Ернандез кој маестрално успеа да помине тројца фудбалери, а потоа и да го лобува голманот.

Шок за Гвардиола – претрес во приватниот лет на неговото семејство!

Спортски - пред: 1 час

Пеп Гвардиола потврди дека акцијата навистина се случила, но не сфаќа зошто… Семејството на Пеп Гвардиола беше во посета на тренерот на Манчестер Сити, а во Каталонија се вратија со првиатен авион.

21 поврзани вести »

„Марка“ најавува – Реал на лето тргнува по петтиот Србин во својата историја?

Спортски - пред: 2 часа

Реал Мадрид на лето се очекува да направи големи промени, а денешното издание на „Марка“ пишува за нов фудбалер кој би можел да пристигне во Мадрид. Оваа сезона многу се зборува за Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

4 поврзани вести »

БОЛНЦИЦА ВО ТОРИНО: Јуве без четири важни играчи против Тотенхем

Спортски - пред: 2 часа

Фудбалерите на Јувентус во реваншот од осмина финалето во Лигата на Шампионите против Тотенхем (7. март) мораат да постигнат барем гол за да се пласираат во следната фаза од елитното натпреварување, а тоа ќе морат да го направат ослабени.

Каде е тој, таму се проблемите – „пукна тиквата“ помеѓу Раиола и Манчестер Јунајтед?

Спортски - пред: 2 часа

По хаосот кој го создаде во Милан, Мино Раиола сега создава проблеми и во Манчестер Јунајтед. Имено, додека пред две години ги превзема работите во Манчестер Јунајтед и го „исфрли“ Мендеш , прво ги доведе Погба и Ибрахимовиќ , па потоа минатото лето ...

51 поврзани вести »

Оваа слика нема да ја видиме во недела?

Спортски - пред: 3 часа

Обложувалниците веруваат во овој исход на почетокот на натпреварот на „Олд Трафорд“. Антонио Конте и Жозе Мурињо се поврзуваат со Челзи, но и со долгиот јазик. Двајцата тренери жестоко се обвинуваа во текот на декември и јануари, а првиот натпревар ...

Скаутот на Барселона „се фати“ за работа: Ова се желбите на каталонскиот гигант

Спортски - пред: 3 часа

Според пишувањата на „Mundo Deportivo“, Хозе Мари Бакеро, скаутот на Барса, минатиот викенд беше во Холандија, каде што ги гледаше настапите на неколку играчи на Ајакс. Станува збор за Матјес Де Лигт, Џастин Клајверт, Френки Де Јонг и Дони ван де ...

Tренерот за скромниот Јокиќ: За него мора да се зборува, заслужува кандидатура за МВП! (Видео)

Спортски - пред: 3 часа

Никола Јокиќ продолжува со одличните настапи во најсилната кошаркарска лига, а изминатата ноќ запиша нов трипл-дабл. Центарот на Денвер во победата на својата екипа над Спарсите постигна нов трипл-дабл, трет во низа – 28 поени, 11 скокови и 11 ...

20 поврзани вести »

Баерн се огласи за продажбата на Левандовски и стави крај на сите шпекулации

Спортски - пред: 3 часа

Левандовски го промени агентот по 10 години и веднаш на прво место дојде приказната за можниот трансфер на лето, а не е тајна дека овој одличен полски напаѓач е голема желба на Реал Мадрид.

9 поврзани вести »

ЗОИ: Историја – Натпреварувачка освои златен медал во два различни спорта!

Спортски - пред: 3 часа

Натпреварувачката од Чешка, Естер Ледецка (22) утрово испиша историја на Зимскиот олимписки игри. Имено, таа е првата натпреварувачка која успеала да слави во два различни спортови на исти Зимски олимписки игри.

13 поврзани вести »

Голема трампа на релација „Олд Трафорд“ – „Сантијаго Бернабеу“: Двата клуба ПРЕЗАДОВОЛНИ!

Спортски - пред: 3 часа

Како што пишува шпанскиот „Diario Gol“, во текот на летниот трансфер период би можело да се случи голема трампа помеѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, а вклучува доаѓање на Герет Бејл на „Олд Трафорд“, додека во спротивна насока би требало да ...

51 поврзани вести »

Руни открива: Можев да заминам во Кина, но тоа не е мој стил

Спортски - пред: 3 часа

Англискиот напаѓач, Вејн Руни минатото лето одлучи да го напушти Манчестер Јунајтед и да се врати во Евертон каде и што ја започна својата блескава кариера. Руни ги напушти „ѓаволите“ бидејќи беше јасно дека Мурињо повеќе не смета на неговите услуги.

51 поврзани вести »

Пеле: Нејмар е спремен да го предводи Бразил до титулата на Мундијалот

Спортски - пред: 3 часа

Љубителите на фудбалот во Бразил, но и во целиот свет со нетрпение го очекуваат Светското првенство кое ова лето ќе се игра во Русија. Бразил после неколку големи турнир повторно се надева дека има тим со кој може да стигне до тронот, а прва ѕвезда ...

15 поврзани вести »

Мурињо пред дербито: Играњето против Челзи ми значи се помалку и помалку

Спортски - пред: 4 часа

Големото дерби од 28 коло во Премиер лигата ќе се одигра утре на „Олд Трафорд“, Манчестер Јунајтед го пречекува Челзи, а по повод овој натпревар на конференцијата за медиуми, зборуваше Жозе Мурињо.

34 поврзани вести »

Видео: Јокиќ продолжува да пишува историја – само тој и Вилт Чемберлејн, Леброн до трипл-дабл, Дејвис броеше до 45!

Спортски - пред: 4 часа

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа 11 натпревари. Денвер уште еднаш го победи Сан Антонио 122:119, а прва ѕвезда и на овој натпревар беше неверојатниот Никола Јокиќ кој стигна до нов трипл-дабл од 28 поени, 11 скокови и исто толку асистенции.

20 поврзани вести »

Депортиво не успеа да реализира важни три бода против Еспањол (ВИДЕО)

Спортски - пред: 13 часа

Во рамки на Ла Лига, Депортиво не оствари победа за три бода против Еспањол, откако домашните не реализираа пенал и ја продолжија серијата без победа. Депоритво инаку се бори за опстанок во првенството, па составот на Сидорф ќе направеше многу ...

13 поврзани вести »

Невил: Мурињо знаеше што поседува Погба кога го купи, тоа треба да го искористи

Спортски - пред: 14 часа

Погба јасно е дека не е во посакуваната форма во последните неколку натпревари за Манчестер Јунајтед, па неговото место на мечот со Сивиља го зазема МекТоминеј. Кон Мурињо критика се јави од Гери Невил кој смета дека Португалецот треба да ги ...

51 поврзани вести »

„Црвените ѓаволи“ пред клучниот дел од сезоната остануваат без еден од најважните играчи во составот!

Спортски - пред: 15 часа

Пред клучниот дел од сезоната, Манчестер Јунајтед се соочува со тежок удар. Имено, крај на сезоната и официјално е за Шпанецот, Андер Ерера кој во мечот против Севиља заработи повреда, но до денес ништо не се знаеше.

51 поврзани вести »