TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

Видео: Челзи игра по „ноти“, погодок на Влијан после две проигрувања со пета

Спортски - 20.01.2018

Челзи денес со почеток од 13:30 часот го игра својот натпревар од Премиер лигата против тимот на Брајтон. Погодокот на Вилијан во овој натпревар беше постигнат по една одлична акција на „сините“ и две проигрувања со пета.

23 поврзани вести »

Дортмунд од Серија А доведува замена за Обамејанг?

Спортски - 20.01.2018

Како што стојат работите Борусија Дортмунд наскоро ќе остане без Пјер-Емерик Обамјеанг, па „милионерите“ се во потрага по негов наследник. Да потсетиме, познатиот спортски новинар, Џанлука Ди Марцио во текот на вчерашниот ден објави дека Габонецот ...

27 поврзани вести »

Од капитен до „персона нон грата“, советот од Ван Перси до Санчез ги разулти „топчиите“!

Спортски - 20.01.2018

Холанѓаенцот и поранешниот миленик на „топчиите“ со оваа само додаде „масло на огнот“. Робин Ван Перси има совет за Алексис Санчез кој се наоѓа во слична ситуација како и Холанѓанецот пред неколку години, односно е пред трансфер во Манчестер ...

82 поврзани вести »

Шведските ракометари за потегот на Червар: Мене тоа два пати ми го направи, исфрлете го од првенството

Спортски - 20.01.2018

Лино Червар и неговиот потег во натпреварот против Белорусија и понатаму се тема на коментари на бројни светски медиуми. Да потсетиме, селекторот на Хрватска во последниот напад на Борусија одлучи со раце да го запре противничкиот ракометар.

85 поврзани вести »

(Фото) Хрватите жестоко удрија по Борко..”Червар ве научи да играте ракомет”

Спортски - 20.01.2018

Откако Борко Ристовски и Лино Червар ја „спукаа“ на ЕП во хрватска, се изјасни и хрватската јавност, која очекувано го нападна македонскиот голман. -Мрш. Како не ти срам да плукаш по еден господин.

35 поврзани вести »

Баерн има блескава иднина, а некој ќе мора да ја плати цената: За него повеќе нема место во Минхен?!

Спортски - 20.01.2018

Изгледа во Баерн настанува „гужва“, па некој мора да замине. Доаѓањето на Леон Горецка (договор потпишан кој ќе важи од 1 јули) би требало да значи и озбедување на иднината на гигантот од Минхен.

7 поврзани вести »

Oбамејанг јавно им „објави“ војна на „милионерите“: Габонецот на безобразен начин и врати на Борусија

Спортски - 20.01.2018

Борусија Дортмунд синоќа ремизираше во Берлин на гостувањето против Херта (1:1), а повторно во составот на Милионерите не го имаше одличниот Пјер-Емерик Обамејанг. Габонецот го пропушти и натпреварот од минатото коло, откако беше суспендиран поради ...

27 поврзани вести »

Oд Лион пред дербито: Набил е нашиот Нејмар, тука е и Траоре

Спортски - 20.01.2018

Утрешниот ден ни го носи и француското дерби помеѓу Лион и ПСЖ. Пред овој натпреварот од таборот на Лион испраќаат „отровни стрели“ кон најдобриот фудбалер на „светците“, Бразилецот Нејмар.

6 поврзани вести »

Гризман ќе плати казна доколку не оди во Барселона

Спортски - 20.01.2018

Од клуб кој беше познат по тоа што се потпира на играчи од својата академија, Барселона стана – Манчестер Сити. Барса во последните три години потроши огромни 500 милиони евра на трансфери.

50 поврзани вести »

Tрансфери во живо: Санчез на прегледи, Ливерпул купува од Интер, Џеко ја прифатил понудата, Бешикташ некого чека…

Спортски - 20.01.2018

И во текот на зимскиот преоден рок нашата редакција правовремено ќе ве известува за сите трансфери и трансфер новости. БИДЕТЕ СО СПОРТСКИ И БИДЕТЕ ВО ТЕК… – Алексис Санчез го напуштил хотелот во кој се наоѓале фудбалерите на Арсенал и се очекува до ...

82 поврзани вести »

Клоп за 32 милиони евра носи засилување од Интер

Спортски - 20.01.2018

Иако оваа сезона започна само седум натпревари во првиот состав на Интер, Марсело Брозовиќ е мета на многу европски клубови. Заинтересирана за него е Валенсија, исто и Тотенхем, но најреален е неговиот трансфер во Ливерпул, пишуваат англиските ...

5 поврзани вести »

Санчез до крајот на денот на прегледи во Манчестер!

Спортски - 20.01.2018

Tрансферот на Алексис Санчез во Манчестер Јунајтед е само прашање на време и тоа е јасно. „Дејли Мирор“ како последна информација најавува дека Санчез до крајот на денот ќе ги заврши медицинските прегледи во Манчестер и ќе потпише договор со ...

82 поврзани вести »

„Ballkan Handball“ со нова колумна: Доколку „Ел Команданте“ завладее во ПСЖ, ниту Голден Стејт не би ги запрел…

Спортски - 20.01.2018

По колумната на реномираниот сајт „Ballkan Handball“ за нашиот Столе Стоилов, сега на овој ист сајт следуваше нова овој пат посветена на „Командатот“, односно Раул Гонзалес. На стартот на колумната се истакнува Раул Гонзалес како главен „виновник“ ...

78 поврзани вести »

Тажната приказна на Иван Чупиќ: После оваа несреќа останал без еден прст на раката

Спортски - 20.01.2018

Поради бизарна несреќа хрватскиот ракометар и вардаров херој, Иван Чупиќ во 2008 остана без прстот, во текот на примемите за тогашните Олимписки игри во Цриквеница. Сопнувајќи се во текот на вечерна прошетка, Чупиќ се обидел да задржи за метална ...

12 поврзани вести »

Франција засилена во продолжението од ЕП

Спортски - 20.01.2018

Светскиот првак Франција денеска против Шведска ја стартува главната фаза на Европското првенство. Селекторот Дидие Динар за втората рунда реши да направи две измени во составот. Во францускиот состав се враќа Лука Карабатиќ, кој не играше во првиот ...

5 поврзани вести »

Регионална ВРХЛ лига: Будуќност “лесна мета“ за вардарки!

Спортски - 20.01.2018

Ракометарките на Вардар ја забележаа петтата победа во ВРХЛ лига. Тие денес славеа над црногорскиот првак Будуќност со резултат 31:24. Ова беше првиот натпревар од третиот турнир во регионалното натпреварување.

8 поврзани вести »

Се огласи портапролот на Пеле: Каква болница, Пеле е во својот дом

Спортски - 20.01.2018

Познатиот Пеле се одмара во својот дом, а информациите дека поради замор завршил во вести се лажни, соопшти неговиот портапрол. Како што пренесе агенцијата, „Ројтерс“ Бразилецот одмара во својот дом во Сантос.

19 поврзани вести »

„Граѓаните“ ја „блиндираат“ својата ѕвезда: Еден од најдобрите асистенти во Европа добива нов МЕГА ДОГОВОР!

Спортски - 20.01.2018

Како што утрово пишува „Дејли Мејл“, Манчестер Сити подготвува нов договор за еден од своите најважни фудбалери во овој момент. Според информациите на реномираниот англиски медиум, „граѓаните“ се спремни на Кевин Де Брујн да понудат нов огромен ...

2 поврзани вести »

Крауч и неговата романтика: И ветил на девојката патување во Барселона и го исполнил ветувањето, но…

Спортски - 20.01.2018

Популарниот поранешен англиски фудбалер Питер Крауч повторно е во центарот на вниманието. Со своите твитови, постови и фотографии од шеговите карактер, Крауч секогаш предизвикува бројни коментари и реакции на воодушеување на друштвените мрежи.

4 поврзани вести »

Червар му возврати на Борко: Неговите изјави се само обид за провокација

Спортски - 20.01.2018

Македонскиот голман Борко Ристовски и хрватскиот селектор, Лино Червар се во вистинска медиумска „војна“. По вчерашното интервју на Борко во кое објаснува зошто Червар е човек кого времето го прегазило, а претходно го нарече и „шарлатан“.

35 поврзани вести »