TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

ФОТО: Еве како ќе изгледа Јунајтед со Санчез, но неговото доаѓање ќе значи исфрлување на ѕвездата од првиот тим

Спортски - 16.01.2018

Се уште не е сигурно каде Санчез ќе ја продолжи кариерата во јануари. Најверојатна опција е Манчестер Јунајтед, откако Манчестер Сити дефинитивно отпадна. Се споменува и Челзи, иако такво сценарио е помалку веројатно.

60 поврзани вести »

Кварезма на мета на Кинезите, Бешикташ пред одлична заработка

Спортски - 16.01.2018

Кинезите спремни да понудат огромна сума за фудбалерот на Бешикташ, Рикардо Кварезма. Бешикташ понинува низ фантастичен период. Ја поминаа групата во Лигата на шампионите, а финансиските веројатно никогаш не биле подобри.

Јоаким Лев веќе прави планови за Реал – ќе формира трио „ДНК“

Спортски - 16.01.2018

Реал Мадрид оваа сезона игра под сите очекувања, веќе заостанува 19 бода зад Барселона, па јасно е дека на лето „кралевите“ ќе прават голема реконструкција на тимот. Лошите резултати го запалија алармот на „Сантиаго Бернабеу“, атмосферата во ...

71 поврзани вести »

Комунистите ја разочараа Рома: Стопиран трансферот на Наиголан

Спортски - 16.01.2018

Иако беше најавуван, трансферот на Наинголан нема да се реализира. Фудбалерот на Рома, Раџа Наинголан ги договори личните услови со кинескиот Гвангжу, но киенската влада како што направи претходно со Обамејанг го блокираше и овој трансфер, пренесува ...

Таткото на Гигс: Се срамам од него, не можам ниту името да му го изговорам

Спортски - 16.01.2018

Легендата на Манчестер Јунајтед во текот на вчерашниот ден беше претставен како селектор на Велс, а неговиот татко место да биде горд тој се срами… Таткото на Рајан Гигс по именувањето на неговиот син за селектор на Велс изјави дека толку се срами ...

9 поврзани вести »

Де Вриј стави потпис – познати деталите!

Спортски - 16.01.2018

Дефанзивецот на Лацио, Стефан де Вриј стави потпис на нов договор со клубот, потврдија италијанските медиуми. Договорот ана Де Вриј со Лацио истекуваше на крајот на сезоната, па на големо се шпекулираше дека тој како слободен играч ќе го напушти ...

Конте даде јасен одговор на прашањето дали Челзи ќе го доведе Санчез

Спортски - 16.01.2018

Изгледа дека чекаме само уште еден договор. Менаџерот на Челзи Антонио Конте потврди дека неговиот клуб нема да го доведе Алексис Санчез оваа зима. На конференцијата за медиуми пред натпреварот против Норвич од ФА купот Италијанецот кратко одговори.

60 поврзани вести »

Георгиевски: И да загубиме од Германија нема да биде трагедија

Спортски - 16.01.2018

Македонската ракометна репрезентација одлично го стартуваше Европското првенство во Хрватска. Иако сите добро знаеме да потсетиме, Македонија во првите два натпревари против Словенија и Црна Гора запиша две победи, а веќе утре не очекува нов тежок ...

112 поврзани вести »

Тевез за периодот во Кина: Навистина не знам што правев таму

Спортски - 16.01.2018

Аргентинецот искрен, но можеби и премногу… Карлос Тевез се врати во својата Бока после само една година. Тој од минатиот до овој јануар беше најплатен фудбалер на светот со 650.000 евра неделно. Сепак, според неговата изјава во Кина бил на одмор.

8 поврзани вести »

Ако го види ПСЖ ќе го купи: Богдановиќ како Нејмар (видео)

Спортски - 16.01.2018

Богдан Богдановиќ е еден од најдобрите европски кошаркари и игра одлична сезона во НБА лигата во дресот на Сакраменто. Меѓутоа, Србинот покажа и завидни фудбалски вештини, па многу успешно жонглираше со кошаркарската ...

3 поврзани вести »

Реал Мадрид ја одреди цената и чека понуди за Роналдо!

Спортски - 16.01.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез е спремен да ги разгледа пондите кои ќе пристигнат за најголемата ѕвезда во тимот, Кристиано Роналдо, пренесува португалскиот весник „Рекорд“.

71 поврзани вести »

Конте ќе бара нова мета, Вест Хем му даде „корпа“ на Челзи

Спортски - 16.01.2018

Aнтонио Конте изгледа нема да му успее во намерата да доведе една од своите посакувани желби. Челзи е во потрага по напаѓач во зимскиот преоден рок, а англиските медиуми во последниот период пишуваа дека Енди Керол е една од нивните желби.

6 поврзани вести »

Готово: Тео Волкот веќе е на пат за Евертон

Спортски - 16.01.2018

Трансферот на Тео Волкот од Арсенал во Евертон е само формалност, пренесуваат англиските медиуми. Англискиот репрезентативец е на пат кон базата на Евертон каде треба да ги помине медицинските тестови, а после тоа и официјално ќе го облече дресот на ...

14 поврзани вести »

Раиола: Микхтаријан е „клучот“ за трансферот на Алексис Санчез во Јунајтед

Спортски - 16.01.2018

Познатиот италијански агнет Мино Раиола одлучи во јавноста да зборува по повод големите најави за трансфер на Алексис Санчез во Манчестер Јунајтед. Јунајтед во овој момент е прв фаворит да го доведе Санчез, но Раиола смета дека клучот за овој ...

60 поврзани вести »

Трансфери во живо: Перез чека понуди за Роналдо, Санчез чека на Микхтаријан, Волкот има нов клуб…

Спортски - 16.01.2018

И во зимскиот преоден рок нашата редакција благовремено ве известува за сите трансфери и трансфер шпекулации. – Вистинска драма се случува околу иднината на Алексис Санчез , како според некои медиуми Чилеанецот добил нова и подобра понуда од онаа на ...

60 поврзани вести »

Обамејанг на социјалните мрежи го откри својот трансфер (видео)

Спортски - 16.01.2018

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамејанг додатно ги подгреа шпекулациите за негов трансфер во Арсенал со својата објава на социјалните мрежи. Пред неколку часа Обамејанг имаше приклучување во живо од својот Инстаграм каде беше со ...

31 поврзани вести »

Видео: Крис Пол се поигруваше со Теодосиќ, па тргна да се тепа со Грифин!

Спортски - 16.01.2018

Крис Пол се врати во Лос Анџелес каде за малку ќе предисвикаше тепачка на теренот, а притоа си поигруваше со неговиот наследник во Клиперс. Плејмејкерот на Хјустон во два наврати го посрамоти Милош Теодосиќ , еднаш го „скрши“, а потоа му ја протна ...

ЕХФ ја казни македонската репрезентација!

Спортски - 16.01.2018

После натпреварот над Црна Гора дел од македонските ракометари добија казни од ЕХФ поради несоодветна опрема. Ракометната федерација на Македонија ќе мора да плати казна од 2.000 евра поради несоодветна опрема на ракометарите.

37 поврзани вести »

Словенците се заканија дека ќе го напуштат првенството

Спортски - 16.01.2018

Словенечката ракометна репрезентација поради контроверзните судиски одлуки во првиот и во вториот натпревар, размислуваат за напуштање на Европското првенство во Хрватска. Претседателот на Словенечката ракометна федерација, Фрањо Бобинц напомена ...

54 поврзани вести »

Мурињо: Спокоен сум околу трансферот на Санчез

Спортски - 16.01.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека е спокоен околу евентуалниот трансфер на Алексис Санчез на „Олд Трафорд“. „Специјалниот“ потенцираше дека не е убеден, но иста така не е неубеден дека трансферот ќе се реализира.

60 поврзани вести »