TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Среќа.mk

20 најгламурозни кралски свадби низ годините

Среќа.mk - пред: 3 часа

Многу богати семејства можат да си дозволат гламурозни свадби и прослави, но ова се кралски семејства или блиски до нив, чии свадби или венчаници биле ултра гламурозни и вреди да се потсетиме на нив.

51 годишната Вера е двојничка на ѕвездата Рита Ора, но кој кого копира?

Среќа.mk - пред: 4 часа

Рита Ора се проценува дека вреди 20 милиони фунти, има пријатели од А-листата и повеќе број еден хитови низ светот, а не е изненадување што таа има следбеници кои се трудат да изгледаат исто како неа.

3 поврзани вести »

Ова се прекрасни дестинации за одмор без телефони и социјални мрежи

Среќа.mk - пред: 7 часа

Зависноста од мобилни телефони и социјални мрежи е навистина голема. Секој од нас има мобилен телефон, но и секој од нас поминува минимум 5 часа дневно на социјаните мрежи. Некогаш е навистина убаво да одмориме од технологијата, особено од ...

Ова се тајните на кинескиот ѕид

Среќа.mk - пред: 7 часа

Кинескиот ѕид претставува едно од најголемите светски чуда изградени од човекот. До него може да се дојде од Пекинг. Од таму структурата се протега од Хусан до Лиаонинг на исток, па се до Џиајугуан на североистокот на земјата.

2 поврзани вести »

Зошто треба да правиме шеги на своја сметка?

Среќа.mk - пред: 7 часа

Секој од нас сонува да има среќен живот. Но, што се подразбира под „среќен живот“ и што треба да направиме за да го уживаме? Да се има среќен живот значи да се биде опркужен со луѓето кои ги сакаме и ни значат, да уживаме во работата која ја ...

Кои се придобивките од сокот од портокол?

Среќа.mk - пред: 7 часа

Сокот од портокал е еден од соковите кој е најмногу консумиран. Покрај тоа шта има совршен вкус, овој напиток е добар и за нашето здравје. Сокот од портокал содржи високо ниво на витамин Ц и витамин А, кој е директно поврзан со здравјето на очите.

Што не е културно да правите во другите земји?

Среќа.mk - пред: 7 часа

Сите оние кои во наредниот период планираат да патуваат во друга држава, треба да знаат дека културите и правилата на однесување се различни од нашата земја. Тоа што нам ни е примерна и културна постапка, во странство може да претставува дрзок и ...

Во првата аптека „Нема ништо на рецепта“, викаат. Се вознемири мама дека ќе остане без лекови, ѝ велам „Не грижи се, и ...

Среќа.mk - пред: 17 часа

Реков денот со мама да го поминам, ќе ѝ правам друштво до аптека, лековите да си ги купи. Си земала кесичка и во неа си ја ставила книшката со рецепти и илјадарче. „Ќе ми остане и да те частам кафе“, ми вели возбудена. Спремна.

Вака беше на премиерата од продолжението од „Мојот син“: Во филмот игра и една актeрка од „Парампарче“ (ФОТО)

Среќа.mk - пред: 18 часа

Поради успехот кој го постигна турската серија „Појраз Карајел“ или „Мојот син“, во Турција беше снимен акционен филм од 109 минури кој го носи името „Појраз Карајел – Глобал Капитал “. Како што објавивме и претходно, премиерата се случи на 15-ти ...

2 поврзани вести »

Петок, некаде околу 17 часот, во 15ка, автобус на ЈСП… Ќе се зачудиш ли ако шоферот излезе од автобусот откако сите ...

Среќа.mk - пред: 21 часа

Петок, некаде околу 17 часот, во 15ка, автобус на ЈСП… Ќе се зачудиш ли ако шоферот излезе од автобусот откако сите патници влегле? Некаде по булеварот, покрај една од автобуските постојки минува девојка на велосипед со корпа напред, од која паѓа ...

Тодорова сабота: Денес изедете малку од оваа намирница и испочитувајте важен обичај

Среќа.mk - пред: 21 часа

Тодорова сабота е празник посветен на Светиот Великомаченик Теодор Тирон, кој настрадал во прогоните на христијаните од страна на римскиот цар Максимилијан. Овој ден се празнува во спомен на едно чудо што го направил св.

11 поврзани вести »

Овој портрет е направен од 3 милиони рачно нацртани точки (ВИДЕО)

Среќа.mk - 24.02.2018

Дејвид Бајо е човек кој навистина знае да импресионира. Тој напави портрет, составен од 3 милиони точи, а секој од нив е рачно нацртана. За целиот процес потребни му биле 300 часа работа. Тоа навистина е импресивно, со оглед на тоа дека многу од нас ...

Зошто сите блогери кога патуваат се фотографираат на истите места?

Среќа.mk - 24.02.2018

Многу често на Инстаграм забележуваме фотографии од патувањата на познататите блогери и блогерки. По фотографиите можеме да забележиме дека тие најчесто одбираат дестинации кои луѓето често ги посетуваат.

Овие животни уживаат да се капат (ВИДЕО)

Среќа.mk - 24.02.2018

Капењето е една од помалку омилените, но поважни работи за здравјето и негата на животните. Многу животни не сакаат да се капат, па ако ја немаат оваа навика, сигурно ќе истрчаат од кадата насред капењето или ќе бидат толку нервозни што нема да ...

Еве зошто треба да му се насмеете на вашето куче

Среќа.mk - 24.02.2018

Благонаклонетоста и довербата меѓу луѓето и кучињата се стекнува само со една насмевка што создава испуштање на љубовниот хормон – окситоцин. За да се докаже оваа теорија, направено е истражување во кое на група кучиња им покажале фотографии од ...

9 поврзани вести »

Еве што треба да направите за хејтерите да ве засакаат

Среќа.mk - 24.02.2018

Хејтерите се луѓе кои не сакаат други луѓе поради некои причини. На пример, доколку сте интелигенти или убави или успешни, ќе имате некој што ви завидува. Превртување со очите, зајадливи коментари и тензија секој пат кога сте во истата просторија со ...

Љубови совети од 1938 година кои ќе ве научат како да ја заведете и задржите саката личност покрај себе

Среќа.mk - 24.02.2018

Уште во минатото, бракот претставувал најголемата цел на мажите и на жените во светот. Но, за жал, младите генерации денес имаат проблеми уште на првите состаноци. Со цел да остават впечаток на првиот состанок и да се претстават во најдобро светло, ...

Само овој викенд подновете се со парчиња од пролетна колекција со промотивно претсезонско намалување

Среќа.mk - 23.02.2018

Пролетта е одличен период да ја освежите гардеробата на своите најмили со нови свежи парчиња облека, во кои ќе се чувствува удобно и комфорно. Во изборот на гардеробата, особено во рана возраст, исклучително е важен квалитетот на материјалот од кои ...

Дарко Рундек на skopje calling во иста вечер со TEXAS!

Среќа.mk - 23.02.2018

Конечно дојде време Дарко Рундек и екипата да се појават во Скопје во вистинско време и на вистинско место. Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека еден од најголемите фаворити на сите времиња од екс југословенските простори на канцеларијата на ...

3 поврзани вести »

Ова се најскапите пасоши во светот

Среќа.mk - 23.02.2018

За луѓето од западните земји, патувањето во странство никогаш не им претставувало проблем. Меѓутоа, на многу луѓе во неразвиените земји им треба виза за да влезат во други земји. Сирискиот пасош се смета за еден од најскапит.

2 поврзани вести »