TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СуперСпорт

Зошто Санчез го одбра Јунајтед? Ова се бројките, а како ли се чувствува Роналдо?

СуперСпорт - пред: 2 часа

Медиумите открија конкретна сума која предизвика сомнеж, а можеби и покажува колку Мурињо сакаше да го украде Санчез од Гвардиола. Додека некои продавници на Јунајтед веќе продаваа дрес со името на Санчез, се очекува официјална потврда.

70 поврзани вести »

Играше во Тотенхем и Ливерпул, а дали сега ќе заигра во Челси?

СуперСпорт - пред: 2 часа

Тренерот на Челси, Антонио Конте во финишот на преодниот рок сака да го засили нападот, а најново име на листата е Питер Крауч. Фудбалерот на Стоук не беше во плановите на Италијанецот, а откако се откажа Конте од повредениот Керол, тој ќе мора да ...

8 поврзани вести »

Кутињо го одбра бројот 14: „Седмицата“ останува за големото летно засилување!

СуперСпорт - пред: 3 часа

Новиот фудбалер на Барселона, Мина официјално ќе го носи дресот со број 24. Стоперите на Барселона ќе ги носат најголемите броеви во тимот, Умтити е 23, Вермален ќе го носи 25, а Мина го одбра 24.

5 поврзани вести »

Прандели доби отказ во Ал Наср

СуперСпорт - пред: 3 часа

Италијанскиот тренер Прандели доби отказ. Поранешниот селектор на Италија има проблеми откако замина по СП 2014. Го водеше Галатасарај на само 16 натпревари и доби отказ, а потоа беше и во Валенсија на 10 натпревари и самиот даде отказ.

2 поврзани вести »

Баерн Минхен договори уште еден одличен фудбалер!

СуперСпорт - пред: 3 часа

Баерн Минхен во свои редови го донесе Леон Горецка. Одличниот 22-годишен фудбалер на Шалке ги договори условите со Баерн со кој потпиша договор кој ќе важи од наредното лето. Горецка во редовите на Баерн ќе пристигне како слободен играч, па така ...

9 поврзани вести »

Легендата на Арсенал „удри“ по Чилеанецот: Санчез е најголем платеник во историјата!

СуперСпорт - пред: 3 часа

Поранешниот играч на Арсенал, Мартин Кион ја коментираше за медиумите актуелната ситуација за трансферот на Санчез кој остро го критикуваше поради одлуката да замине во Манчестер Јунајтед.

70 поврзани вести »

Прво Милан, а сега и Интер e под сомнеж за перење на пари!

СуперСпорт - пред: 3 часа

По обвинувањата дека продажбата на Милан била искористена од страна на Берлускони за перење пари и најавата дека ќе биде започната истрага, сега на мета на финансиската полиција е Интер. Медиумите тврдат дека проблематичните 80 милиони евра кои биле ...

„Старата дама“ се смешка: „Ел Матадор“ станува предавник?

СуперСпорт - пред: 3 часа

Едисон Кавани би можел да го напушти ПСЖ на крајот на оваа сезона. 30-годишниот фудбалер наводно би можел да се врати во Италија, а медиумите пишуваат дека Јувентус го сака во свои редови, кој наводно подготвил понуда од 60 милиони евра за него и ...

3 поврзани вести »

Еуфорија во Манчестер: Мурињо одобри враќање на Роналдо!

СуперСпорт - пред: 3 часа

Раководството на Манчестер Јунајтед ја разгледува можноста за ангажирање на одличниот фудбалер на Реал Мадрид, Роналдо. Според медиумите, Португалецот сака да го напушти Мадрид поради проблемите со Перез.

45 поврзани вести »

Зидан: Победата против Леганес е пресврт во сезоната!

СуперСпорт - пред: 4 часа

Тренерот на Реал Мадрид, Зидан беше задоволен со победата на својот тим во првиот натпревар од ¼-финалето во „кралскиот куп“ во четвртокот, иако тоа беше тежок натпревар и Асенсио го спаси Реал во 89 минута.

45 поврзани вести »

Две третини од навивачите на Реал Мадрид сакаат да замине Роналдо!

СуперСпорт - пред: 4 часа

Во анкетата која ја направи шпанскиот медиум „Ас“, 70% од 125.000 читатели и навивачи на Реал, сметаат дека клубот треба да се ослободи од Кристијано Роналдо. Португалецот е лут на управата, затоа што не му понудиле нов договор, а на соиграчите им ...

45 поврзани вести »

Официјално: Николов нов фудбалер на Видеотон

СуперСпорт - пред: 16 часа

Тоа што се шпекулираше веќе неколку денови денес доби и официјална потврда, македонскиот репрезентативец Бобан Николов е нов член на унгарскиот гигант Видеотон. Николов е третиот фудбалер кој пристигна во унгарскиот тим во зимскиот преоден рок по ...

14 поврзани вести »

Бомба од „Емирати“

СуперСпорт - пред: 17 часа

Новинарот на Скај Спортс и поранешен член на Арсенал, Алан Смит изјави дека Озил е блиску до потпишување на продолжување на соработката со тимот на Арсенал. Актуелниот договор на германскиот интернационалец со Арсенал истекува ова лето, а за ...

70 поврзани вести »

Норвешка во вториот дел го скрши отпорот на Србија

СуперСпорт - пред: 17 часа

Репрезентацијата на Норвешка славеше на натпреварот против Србија со резултат 32:27 во првата средба од групата 1 во рамките од главната фаза на Европското првенство во Хрватска. Норвежаните до победата стигнаа благодарение на одличната игра во ...

105 поврзани вести »

Швајнштајгер одлучи: Еве каде ќе ја продолжи кариерата!

СуперСпорт - пред: 22 часа

За судбината на Швајнштајгер многу се шпекулираше во минатите недели. Иако полека влегува во самата завршница на кариерата, 33-годишниот фудбалер сака да остане во САД, односно во Чикаго со кој го продолжи договорот на уште една сезона.

2 поврзани вести »

Ништо од Икарди: Конте најде напаѓач во соседството!

СуперСпорт - пред: 22 часа

Актуелниот шампион на Англија има многу проблеми во нападот, а Конте сака да ја засили конкуренцијата. Мората пристигна минатото лето, а на почетокот сите ги воодушеви, но во последно време е во лоша форма.

12 поврзани вести »

Пике се договори со Барселона – Ова се условите!

СуперСпорт - пред: 22 часа

Шпанскиот фудбалер Пике се договори да остане во Барселона до 2022 година со откупна клаузула од 500 милиони евра. Договорот во наредните денови ќе биде официјално потпишан. Актуелниот договор на Пике завршува во лето, а тој во 1997 година започна ...

24 поврзани вести »

Донесена е одлуката, позната е судбината на Зидан! Кој ќе биде нов тренер?

СуперСпорт - пред: 22 часа

Според „Марка“, сегашниот тренер на Реал Мадрид е пред отказ. Претседателот на Реал, Перез ја донел својата одлука кога станува збор за тренерот на овој тим. Благодарение на лошите игри во првенството, наредната сезона нема да го гледаме Зидан на ...

45 поврзани вести »

Стариџ заминува во Серија А, но не таму каде што очекуваа сите!

СуперСпорт - пред: 22 часа

Тој беше поврзуван со Наполи и Милан, но изгледа дека ќе заврши на неочекувано место. Даниел Стариџ со сите сили сака да го напушти Ливерпул. Се наоѓа во втор план, а јасно е дека Клоп го форсира Фирмињо и место во тимот нема за Англичанецот.

8 поврзани вести »

Валенсија ќе позајми уште еден фудбалер на Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - пред: 22 часа

Медиумите во Шпанија пренесуваат дека Валенсија е заинтересирана во своите редови да го донесе играчот на Манчестер Јунајтед, Матео Дармијан. „Онда Серо“ пишува дека од таборот на Валенсија најпрво ќе се обидат да го донесат Италијанецот на ...