TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СуперСпорт

Акција која го обележа првото полувреме: Фантастичен цепелин на Георгиевски и Лазаров (ВИДЕО)

СуперСпорт - тукушто објавено

Македонија одлично го започна натпреварот против Германија, а противникот го остави збунет атрактивниот двоен цепелин на „Ер Македонија (Air Macedonia)“, како што сакаат да не наречат стручњаците од ЕХФ поради атрактивните потези на првенствата.

37 поврзани вести »

Официјално: Тео Волкот нов фудбалер на Евертон

СуперСпорт - пред: 54 мин

Евертон потврди дека Тео Волкот е нивни нов фудбалер откако играчот се обврза на верност со клубот во следните три и пол сезони. „Карамелите“ на Арсенал за услугите на 28 годишниот фудбалер му платија 20 милиони фунти.

14 поврзани вести »

Грујиќ си замина од Ливерпул

СуперСпорт - пред: 3 часа

Српскиот интернационалец од редовите на Ливерпул, Марко Грујиќ следните шест месеци ќе ги помине во редовите на Кардиф Сити како позајмен фудбалер. Ваквиот потег е со цел младиот и талентиран фудбалер да добие повеќе искуство со играње во прв тим и ...

2 поврзани вести »

Симоновски кариерата ја продолжува во Романија

СуперСпорт - пред: 4 часа

По успешната авантура во редовите на финскиот прволигаш Лахти, македонскиот интернационалец Марко Симоновски својата кариера ќе ја продолжи во најсилната лига на Романија, во тимот на Сепси. Сепси се наоѓа на 13.

5 поврзани вести »

Мначестер Сити заинтересиран за Фред

СуперСпорт - пред: 4 часа

Како што дознава „Скај Спортс“ Манчестер Сити сепак и покрај најавите, ќе донесе барем едно засилување во овој зимски преоден рок. Веќе е јасно дека тоа нема да биде Алексис Санчез кој е многу блиску до Манчестер Јунајтед.

60 поврзани вести »

Раул ја направи првата измена, Велко Маркоски го менува Филип Лазаров

СуперСпорт - пред: 6 часа

Селекторот на нашата ракометна репрезентација, Раул Гонзалез за прв пат го искористи правото за замена во составот и за денешната средба со Германија го повика Велко Маркоски кој во тимот ќе влезе на местото на Филип Лазаров.

47 поврзани вести »

Малком ги изнервира навивачите, ќе се случи ли наскоро некој трансфер?

СуперСпорт - пред: 6 часа

Фудбалерот на Бордо кој е во центар на внимание во последните недели, би можел да ги забрза процесите за неговиот трансфер. Фудбалерот на Бордо игра добро и оваа сезона, но неговиот клуб е на лоша позиција во Лига 1.

2 поврзани вести »

Валверде: Не треба да се прават драми од повредата на Дембеле

СуперСпорт - пред: 6 часа

Тренерот на Барселона, Валверде во разговори за медиумите зборуваше за новата повреда на Дембеле. Дембеле имаше проблеми со левата нога по натпреварот против Реал Сосиедад. Тој стигна во август за 105 милиони евра од Дортмунд, но пропушти голем број ...

13 поврзани вести »

Милан – Нема трансфери во јануари!

СуперСпорт - пред: 6 часа

Иако медиумите беа упорни во намерата дека Милан ќе купи некои засилувања, сепак од управата јасно велат дека такво нешто нема да се случи. Милан е често во медиумите, а се споменуваат многу трансфери, па актуелни во минативе денови беа Џулијан ...

3 поврзани вести »

Челси купува дефанзивец од Рома

СуперСпорт - пред: 7 часа

„Скај Италија“ пренесува дека Челси стапил во контакт со Рома за играчот од одбраната Емерсон Палмиери. Антонио Конте посакува уште еден играч кој може да покрива на двете бековски позиции, а изборот паднал на 23 годишниот фудбалер на Рома.

Целосно неочекуван трансфер, па кој го очекуваше ова од ПСЖ?

СуперСпорт - пред: 7 часа

Медиумите пишуваат за неверојатен трансфер кој ќе се случи овие денови. ПСЖ е заинтересиран за Ласана Диара кој во минатото игра Арсенал, Челси, Портсмут, Реал Мадрид и многу други клубови, а сега е слободен и пристигнува бесплатно во Париз.

На Алегри му е преку глава, Дибала ќе „лета“ како партал од Јувентус?

СуперСпорт - пред: 7 часа

Дибала е незадоволен во Јувентус. Не сака да тренира, а за него се заинтересирани Барселон и Реал Мадрид. Дибала во моментов е најдобар стрелец на Јувентус и „старата дама“ имаше голема надеж дека тој ќе биде нивна следна легенда по Платини, Дел ...

6 поврзани вести »

Дојде како големо засилување на Милан а заминува во последниот тим од Премиер лигата

СуперСпорт - пред: 8 часа

Како што пишуваат медиумите во Велс блиски до тимот на Свонси, напаѓачот на Милан, Андре Силва е пред трансфер на „Либерти“. „Велс Онлајн“ пренесува дека последнопласираниот клуб во Премиер лигата е најсериозен ривал да го донесе Португалецот во ...

4 поврзани вести »

Борусија не чекаше долго: Пристигнува фудбалер од Англија!

СуперСпорт - пред: 8 часа

Одличниот напаѓач на Дортмунд, Обамејанг се договори со Арсенал и во наредните денови треба да стане нивни фудбалер. Борусија најде замена за него во тимот на Челси. Станува збор за Батсуаи кој не добива многу шанса за игра кај Конте.

31 поврзани вести »

Официјално: Роналдињо ја заврши кариерата!

СуперСпорт - пред: 8 часа

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо официјално ја заврши кариерата на 37 години. Бразилецот ја донесе таа одлука, иако од 2015 година не настапуваше во ниту еден клуб, а ја соопшти неговиот брат Роберто Асис.

71 поврзани вести »

Роналдо конечно ја откри вистината: Проблемот не бил во парите…

СуперСпорт - пред: 8 часа

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е уморен од ветувањата на Перез кој не ги исполнува. Медиумите пишуваат дека Роналдо не е задоволен со статусот кој го има во клубот. „Секогаш ја одложува работата Перез.

71 поврзани вести »

„Реал е спремен да го продаде Роналдо, но работите се многу комплицирани“

СуперСпорт - пред: 9 часа

Мадридски Реал е спремен да го продаде Кристијано Роналдо. Така барем тврди стручњакот на шпански фудбал Guillem Balague. Во последно време често пати Роналдо се поврзува со заминување од Мадрид. Интерес за него покажа Манчестер Јунајтед и ПСЖ..

71 поврзани вести »

„Реал е подготвен да го продаде Роналдо, но работите се комплицирани“

СуперСпорт - пред: 9 часа

Реал Мадрид е подготвен да го продаде Кристијано Роналдо, барем така тврди Балаге. Роналдо во последно време се поврзуваше со заминување од Мадрид, а интерес за него покажаа Јунајтед и ПСЖ, но по се изгледа дека постои проблем.

71 поврзани вести »

Мурињо донел голема одлука!

СуперСпорт - пред: 9 часа

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо донел одлука околу иднината на „Олд Трафорд“. Според медиумите, Португалецот прифатил понуда на Јунајтед за нов договор и во наредниот период ќе потпише продолжување на соработката.

33 поврзани вести »

Шведска победи против Хрватска и ја израдува Србија

СуперСпорт - пред: 21 часа

Репрезентацијата на Шведска приреди вистинско изненадување совладувајќи го домаќинот Хрватска со 31:35 во една убедлива игра во текот на целиот натпревар. Со оваа победа Швеѓаните ја израдуваа и репрезентацијата на Србија која ќе биде третиот ...

61 поврзани вести »