TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таратур

ЧЕТИРИ ВИДА НА „ПИЈАНИЦИ“ – еве зошто е важно да знаете во кој вид спаѓате

Таратур - пред: 53 мин

Познавањето на мотивите кои доведуваат до алкохолизам е клучот за негово успешно лечење. Следниот пат кога ќе посегнете по чашка алкохол, запрашајте се зошто го правите тоа. Ама искрено . Консумирањето алкохол за некои е ритуал, за некои наовика, за ...

3 поврзани вести »

5 потврдени и едноставни начини за одгледување на среќни деца

Таратур - пред: 53 мин

Тајната за одгледување на среќни деца се наоѓа во многу едноставни работи. Посветете се на децата, но научете ги и на вистинските животни вредности. И не заборавајте дека децата повеќето работи ги примаат и учат од вас, бидете добар пример за нив.

15 поврзани вести »

Тунирано Бентли од соништата – Кој вели дека Американците немаат вкус?

Таратур - пред: 2 часа

Бентли е најверојатно единствената марка која истовремено сака да биде синоним за елеганција, а притоа да го задржи и спортскиот дух. Како последица на тоа се појавува Бентли во повеќе гранки на мотоспортот, каде што имаше прилика да се покаже.

Бил Гејтс проба да погоди цена на работите што ги купуваат луѓето, еве како помина (видео)

Таратур - пред: 2 часа

Милијардерот Бил Гејтс можеби би бил добар во шоу каде треба да погаѓа цена на недвижности, но кога тоа се работи за намирници, и не помина така добро. Во средата тој беше гостин во „Елен Шоу“, каде водителката реши да го испраша колку тој знае за ...

9 поврзани вести »

Раперката на „Брит Авордс“ се појави во проѕирен фустан, покажа скоро СЕ!

Таратур - пред: 2 часа

Диана де Брито позната и под уметничкото име ИАМДДБ, на доделувањето на „Брит Авордс“ се појави во сосема проѕирен фустан, без градник. Низ фустанот и се гледаат брадавиците, а интимните делови одлучи да ги покрие, па така се гледаат и гаќичките со ...

Во шумата се лути противници, а во дневната соба најдобри пријатели (видео)

Таратур - пред: 2 часа

Лисиците и кучињата обично не се сложуваат, но инстиктот на дивите животни е сосема подруг. Името на лисицата е Џунифер и како што нејзината сопственичка вели, таа е најсреќна лисица на светот. Од шумата дошла уште како мала.

Фото + Видео: Ова е Прилепчанецот кој ја „поништи“ Моцарт, а ова се неговите тикети!

Таратур - пред: 3 часа

Како што вчера дознавме, обложувачот Ване Лесновски од Прилеп ја доби најголемата добивка на Балканот, а може да се каже и во Европа. Тој за „ситни“ пари доби неверојатни 600.000 евра на вкупно 7 изиграни тикети.

53 поврзани вести »

Лавров од Белград: Се прекршува Охридскиот договор

Таратур - пред: 3 часа

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, по синоќешната средба со српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград на прес-конференцијата повторно зборуваше за ситуацијата во Македонија во контекст на, како што кажа, ...

66 поврзани вести »

Ако стјуардесата ги изговори овие зборови, тогаш авионот е во опасност!

Таратур - пред: 3 часа

Понекогаш се можни јазични бариери помеѓу членовите на екипажот, но на своја среќа, стјуардесите и контролата за летање секогаш можат да се разберат благодарени на тајниот јазик. Не само што ќе се разберат, туку нема да предизвикаат паника кај ...

2 поврзани вести »

Брзи вкусни медењаци!

Таратур - пред: 3 часа

Дали се сложувате со нас за убави зимски грицки од медењаци? Состојки: 250 гр шеќер 300 гр брашно 150 гр мелени бадеми 1 пакетче прашак за пециво 250 мл млеко 150 гр масло 3 лажици мед 4 јајца Арома ванила 3 лажици какао 1 пакетче мешавина за ...

31 поврзани вести »

„Вашиот нов скринсејвер“: Искра ЛОренс во секси бикини и жежок задник

Таратур - пред: 3 часа

Една од најпознатите „плус-сајз“ манекенки на светот, Искра Лоренс, ги почести своите Инстаграм обожаватели со секси фотка во бикини, на која во прв план го истакнува нејзиниот импозантен задник.

Набобрениот против младиот – еве кој испадна поербап во рингот (видео)

Таратур - пред: 4 часа

Масивно набилдана мускулатура против 19-годишна младост и ентузијазам. Набобрениот започна со крвнички заканувачки удари, но мечот доби поинаков тек. ...

Откриена скандалозна злоупотреба на буџетски пари за финансирање на ДУИ

Таратур - пред: 4 часа

Во својот извештај кој го објави „Транспаренси Интернешнал – Македонија“, на донаторската листа од ДУИ во 2016 година се јавуваат јавните претпријатија АД „Македонска пошта“, АД „Аеродроми на Македонија“ и ЈП „Македонски железници – инфраструктура“, ...

29 поврзани вести »

Жешко:Емили Ратајковски се надмина себе си! (фото)

Таратур - пред: 4 часа

Емили Ратајковски позира гола за шпанското списание „Vanity Fair“, а секој пат кога тоа го прави предизвикува голем интерес кај фановите. А како да не предизвикува? Фотографиите од убавата Американка со полско потекло излегоа на Инстаграм.

5 поврзани вести »

Вака работат двете: Од трансплантација, наместо со ново – си замина со две срца (видео)

Таратур - пред: 4 часа

Индиец кој бил подложен на пресадување на највиталниот орган во човечкиот организам, срцето, болницата ја напуштил во состојба која веројатно ни на крај памет не ја очекувал. Индиецот кој требало да добие ново срце со стандардна трансплантација по ...

11 поврзани вести »

Конечно ја „чкрапнаа“: Хабл ја фотографираше гигантската бура на Нептун

Таратур - пред: 4 часа

Телескопот Хабл регистрираше темна бура на Нептун од огромни размери – толку голема што на Земјата би се протегала од Португалија до Бостон. Оваа бура прв пат беше забележана од леталото Војаџер 2 кон крајот на осумдесеттите години од минатиот век, ...

9 поврзани вести »

Ја отстраниле од лет на „Emirates“ поради менструални болки

Таратур - пред: 5 часа

Во моментите пред полетување на еден авион од авиокомпанијата „Emirates“, Бет Еванс која била во авионот со својот дечко, на момчето му кажала дека почнува да чувствува менструални болки. Тој разговор го слушнал еден член на екипажот.

2 поврзани вести »

„Падна“ Ќосето: Споменикот отстранет од крстосницата кај судска палата

Таратур - пред: 5 часа

Синоќа, во раните утрински часови, од пред судската палата во Скопје, од страна на екипи од ЈП „Улици и патишта“ од град Скопје беше отстранет споменито на Андон Јанев Ќосето. Од Градот за „ Фокус “ велат дека потегот е врз база на извештајот на ...

86 поврзани вести »

Брзина за во Гинис: Еве како „се лета“ со сноуборд кога те влече Масерати (видео)

Таратур - пред: 5 часа

Џејми Бероу е најбрз британски сноубордер кој со својот последен потфат и подвиг успеа да влезе во Гинесовата книга на рекорди откако „Масерати“ го влечеше со 150 километри на час по снегот. „Пресреќен сум што го соборив својот претходен рекорд.

3 поврзани вести »

Обложувачка „бомба“: Прилепчанец ја олесни „Моцарт“ за неверојатни 500.000 евра!?

Таратур - пред: 15 часа

Според неофицијалните информации кои кружат низ прилепските обложувалници дознаваме интересна приказна. Имено, обложувач од Прилеп вешто ја искористил понудата од обложувалницата на „Моцарт“ која дава за обложување натпревари од неколку кола ...

53 поврзани вести »