TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таратур

Икарди во Париз: „Светците“ кешираат 110 милиони

Таратур - тукушто објавено

Богатиот француски клуб Пари Сент Жермен е во потрага по врвен напаѓач кој ќе биде замена за Едисон Кавани. Француските медиуми пренесуваат дека ПСЖ се вклучил во траката за Мауро Икарди и е спремен да плати 110 милиони евра за неговиот потпис.

14 поврзани вести »

15 минити хорор: Лицето го намачка со црна маска, а потоа видете како ја вадеше! (видео)

Таратур - пред: 31 мин

Филипинката Џенела Пабианес ставила на лицето црна маска за отстранување на митесери, но кога сакаше да ја изваде ги искуби и веѓите. 22 годишната девојка нанесе дебел слој на маската за лице и игнориаќи упатствата во кои е нагласено избегнување на ...

Русија ја тресе секс скандал: Во главната улога е позната спортска новинарка

Таратур - пред: 31 мин

Една од најпознатите руски новинарки која своевремено водеше спортски емисии на телевизија и радио, Дана Борисова, е во центарот на секс скандал. Русија ја тресе секс скандал во кој главната улога ја има позната новинарка, чии порно фотографии во ...

3 поврзани вести »

БОМБА од Шпанија: Реал веќе го договори засилувањето на деценијата

Таратур - пред: 49 мин

Како што пренесуваат шпанските медиуми Реал Мадрид веќе го договорил најголемото засилување за следната сезона. Имено, „кралевите“ испратиле понуда од 180 милиони евра плус додатни бонузи за потписот на Хари Кејн.

Оваа фотка ги преплаши Црногорците – дознајте зошто

Таратур - пред: 49 мин

Откако беше објавено дека вчера (четврток), во утринските часови, во близина на селото Петњик се појавила змија на снежна покривка и ги изненадила мештаните од тоа село, Црногорците беа избезумени од лошата „прогноза“ која ја носи оваа појава.

4 поврзани вести »

Амстердам воведува голема промена во „Red Light District“ (видео)

Таратур - пред: 49 мин

Посетителите во Амстердам повеќе нема да можат да ги гледаат ниту да ги фотграфиират проститутките изложени во јавните куќи и тоа веќе од Април оваа година. Најпознатиот дел од Амстердам, Red Light District, во кој сте можеле да уживате на излозите ...

Разголената Рита Ора покажа што прави во авионот! (фото)

Таратур - пред: 49 мин

Позади Рита Ора е напорна недела. Најпрво се забавуваше на BRIT AWARDS до раните утрински часови. После тоа немаше многу време да стигне на Миланската Недела на модата, а таму пак не може да појдете во било какво издание.

2 поврзани вести »

Симеоне си „бендиса“ талент на Вест Хем

Таратур - пред: 1 час

19-годишниот дефанзивец Ријс Оксфорд, кој е во сопственост на англискиот клуб Вест Хем, е голема трансфер цел на Атнелтико Мадрид, пренесуваат англиските медиуми. Оксфорд во моментов игра како позајмен фудбалер во Борусија Мехенгалдбај, а „чеканите“ ...

Освоил 90 милиони евра на Еуроџекпот, а се уште го нема да си ги подигне!

Таратур - пред: 1 час

Финската национална лотарија Веиккаус соопшти дека се уште се чека мистериозниот добитник во го освои Еуроџекпотот во износ од 90 милиони евра, шт е најголема добивка во историја на таа земја.

Предоскаровска драма: Авторите на The Shape of Water обвинети и тужени за плагијат

Таратур - пред: 1 час

Авторите на филмот The Shape of Water, кој е кандидат и еден од појаките конуренти за овогодинешните Оскари за најдобар филм, се соочуваат со обвинувања за плагијат. Во обвинувањето е наведено дека фантастичниот заплет во романтичната врска помеѓу ...

11 поврзани вести »

Клаузула во договорот го враќа Погба во Јувентус?

Таратур - пред: 2 часа

Медиумите во Франција денес лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека во договорот помеѓу Пол Погба и Манчестер Јунајтед има „интересна“ клаузула. Погба се пресели на „Олд Трафорд“ од редовите на Јувентус во 2016 година за тогаш рекордна сума од 110 ...

53 поврзани вести »

Македонија со највисок степен на корупција во регионот

Таратур - пред: 2 часа

Македонија е позиционирана на 107. место на Индексот за перцепција на корупцијата за 2017 година на Транспаренски интернешнл објавен денеска. Тоа е пад од 17 места за нашата држава во однос на Индексот од претходната година.

50 поврзани вести »

Де Геа наскоро потпишува нов договор, Шпанците тврдат: Поставена е неговата цена!

Таратур - пред: 2 часа

Еден од најдобрите голмани во светот, Давид Де Геа наскоро ќе потпише нов договор со Манчестер Јунајтед, пренесуваат англиските медиуми. Актуелниот договор на Шпанецот истекува по 18 месеци, а „црвените ѓаволи“ му понудија нов договор до 2021 година.

22 поврзани вести »

„Сфатив нешто чудно“: Спонзоруша открива какви се богаташите кога треба „да го одврзат ќесето“

Таратур - пред: 2 часа

Австралиска студентка која се претставува едноставно како Саманта, тврди дека своите студии и раскошниот животи си ги финансира исклучиво како спонзоруша која три пати месечно спие со директорот на една технолошка компанија.

2 поврзани вести »

Иги Азалеа распали со задникот (с)облечен во жешка танга

Таратур - пред: 3 часа

Австралиската раперка Иги Азалеа знае како да ги запали своите обожаватели на социјалните мрежи. 27-годишната музичарка која еднакво голема слава стекна и со своите бујни телесни атрибути, одлучи да покаже дека на одмор супер си поминува, а како на ...

Погледнете ги овие генијалци – најсмешните изуми кои го олеснуваат животот (фото)

Таратур - пред: 3 часа

Нивните идеи можеби изгледаат смешно, но најважно е тоа дека функционираат! Погледне те ги овие генијалци кои ги сликале своите изуми: ...

Катерпилар го припреми смартфонот С61, ќе чини 899 евра!

Таратур - пред: 3 часа

Компанијата Катепилар е позната по своите возила за градежништво, но влезе и во пазарите со смартфони пред неколку години. Сега за претстојниот Светски конгрес за телефони спремиле смарфон кој ќе биде наследник на С60 класата.

„21 издание во 21 век за ПОДОБАР ЖИВОТ“ – четиричасовно шоу „Златна бубамара“

Таратур - пред: 4 часа

Добро вечер љубители на добра музика, почист воздух и поубав живот. Ни ги затворија „Универзална сала“ и „Метрополис“, ни остана „Борис“. Како за прв пат тука, се потрудивме да изгледа сè величествено.

37 поврзани вести »

Бизарни митови за сексот во кои веруваат и најпаметните

Таратур - пред: 4 часа

Време е да престанете да верувате во овие приказни за сексот. Затоа што не се реални! За сексот постојат разни „мудрости“ кои многумина ги држат во „кутија“. Некои од нив се: Сексот го зголемува ризикот за инфаркт -МИТ! (Освен ако не изневерувате.

3 поврзани вести »

12 надреални и напуштени места кои го одземаат здивот

Таратур - пред: 5 часа

Погледот на овие места не носи на едно надреално ниво кое што би можело да биде ниво како би изгледал светот кога нема да постојат повеќе луѓето. Ви ги претставуваме местата кои нема да ве остават рамнодушни, па погледнете.