TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таратур

Новости од Volkswagen: Одбројување до доаѓањето на новиот Golf 8

Таратур - 21.01.2018

Уште точно 75 недели останува до доаѓањето на новата генерација на Golf, за кого од компанијата велат дека им е најважен производ. Затоа и не е чудно што во целиот тој развој и производство се вклучени огромни ресурси.

6 поврзани вести »

Воскопулос: Не Македонија, туку Грција треба да го смени името на грчкиот регион Македонија

Таратур - 20.01.2018

Павле Воскопулос Филипов еден од лидерите на Виножито, партијата на Македонците во Грција со спротивставен став на грчките претставници и функционери во фејсбук статус вели дека наместо Mакедонија, Грција треба да го смени името на грчкиот регион ...

76 поврзани вести »