TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телефони.мк

Марк Цукерберг изгуби 3 милијарди долари поради News Feed

Телефони.мк - 16.01.2018

Одлуката на Марк Цукерберг за Facebook да се врати на старото издание, го чинеше 3,3 милијарди долари, што е пад од 4,4%. Односно, наместо реклами, отсега на News Feed се гледаат само објави на пријатели.

8 поврзани вести »

YouTube напредува со Dark Mode за смартфон

Телефони.мк - 15.01.2018

YouTube апликацијата за смартфон наскоро ќе биде надградена со целосна примена на Dark Mode што ќе им овозможи на корисниците да го затемнат интерфејсот како и самиот видео плеер. Со Dark Mode се овозможува корисниците навечер да имаат попријатно ...

dbrand ги нарече ѓубре Nokia Android смартфоните

Телефони.мк - 15.01.2018

Производителот на заштини маски dbrand упати навредлива провокација кон новите Android Nokia смартфони на Twitter. Тие беа запрашани дали и кога ќе лансираат додатна опрема Nokia смартфоните на HMD Global но, одговорот беше многу непристоен.

Каков капацитет на батерија ќе имаат Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus?

Телефони.мк - 15.01.2018

Благодарение на податоците кои ги откри бразилската комуникациска агенција ANATEL се дознава и батерискиот капацитет на претстојните премиум модели Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus. Според податоците Galaxy S9 ќе има батерија со капацитет од само 3000 mAh ...

2 поврзани вести »