TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

TopSport

„Ракетата“ О’Саливен со блиц-победа во ГП финалето

TopSport - пред: 3 часа

На Рони О’Саливен не му беше потребно многу време да го совлада Динг Џунхуи со 10:3 за титула од Светското Гран при во Велс за негова четврта титула оваа сезона. О’Саливен поведе со 6:3 во вечерната сесија, со брејкови од 71, 124, 105 и 120 во текот ...

2 поврзани вести »

ПСЖ го доби дербито, но го загуби Нејмар! (видео)

TopSport - пред: 3 часа

Пари Сен-Жермен е убедливо најдобриот тим во Франција во моментов, што го докажа со 3:0 победата над Олимпик Марсеј во големото национално дерби и судирот на престолнината со југот, но фановите на „светците“ можат да се загрижени откако главната ...

18 поврзани вести »

Гризман и Атлетико ја понижија Севилја (видео)

TopSport - пред: 4 часа

Атлетико Мадрид стигна до импресивна 2:5 победа на гостувањето на „Рамон Санчез Писхуан“, нанесувајќи му уште еден незгоден пораз на Севилја по ангажирањето на Винченцо Монтела како главен тренер.

7 поврзани вести »

Кутроне пак погоди, Милан со три поени од „Олимпико“ (видео)

TopSport - пред: 4 часа

Милан ја совлада Рома на гости со 0:2 во италијанското дерби во 26. коло, во меч во кој новата ѕвезда на „росонерите“, Патрик Кутроне повторно беше стрелец. На „Олимпико“ беше без голови во првото полувреме, пред во 48.

16 поврзани вести »

Македонија ја мина словачката „пречка“

TopSport - пред: 4 часа

Македонската кошаркарска репрезентација победи и по третпат во претквалификациите за ЕП 2021 година, откако немавме проблем со Словаците стигнувајќи до триумф од 87:74 во СЦ „Јане Сандански“.

33 поврзани вести »

„Армада“ и „БББ“ во војна во Риека (видео)

TopSport - пред: 5 часа

Дербито на Хрватската лига меѓу шампионот Риека и лидерите Динамо Загреб беше откажан поради снегот и лошото време, но тоа не им пречеше на нивните тифози да се пресметаат на „определено“ место во „определено“ време.

2 поврзани вести »

Грчка мешаница – тренерот погоден со тоалет хартија, мечот откажан!

TopSport - пред: 5 часа

Дерби-дуелот меѓу ПАОК и Олимпијакос во грчкиот шампионат не се одржа откако тренерот на гостинскиот тим доби удар во глава со тоалет хартија, по што побара болничка помош. Поранешниот тренер на англискиот Ватфорд, Оскар Гарсија доби удар во главата ...

8 поврзани вести »

Болт вели дека има професионален фудбалски договор! (видео)

TopSport - пред: 5 часа

Јусеин Болт немаше најдобро збогување со атлетиката, спортот што го направи мега-ѕвезда по настапите на Светското првенство во Лондон во 2017 година, но сите негови фанови го очекуваат неговиот следен потег.

2 поврзани вести »

Фенерџијата Келн со импресивна победа во Лајпциг (видео)

TopSport - пред: 6 часа

Сезоната на РБ Лајпциг одеднаш добива негативен тон, откако минатогодишните вице-шампиони загубија со 1:2 од последнопласираниот Келн во последниот меч од 24-тото коло од Бундеслигата. Надежта за опстанок во Бундеслигата останува кај „јарците“ ...

4 поврзани вести »

Кварезма ги однесе Бешикташ до голема победа над Фенер (видео)

TopSport - пред: 6 часа

Рикардо Кварезма ги предводеше „црните орли“ до 3:1 победа над Фенербахче во истанбулското дерби за на совршен начин да се вратат по 5:0 поразот од моќните Баерн Минхен. Фернандао ја замолче „Водафон арената“ уште во осмата минута, носејќи ...

6 поврзани вести »

Арсенал „разбиен“, Гвардиола со прва титула со Манчестер сити (видео)

TopSport - пред: 7 часа

Манчестер сити е освојувач на Карабао купот, или англискиот лига куп, откако во едностран меч на „Вембли“ со 3:0 ги совладаа Арсенал за на тренерот Пеп Гвардиола да му ја донесат првата англиска титула во само втората сезона на чело на тимот од ...

40 поврзани вести »

Лош ден за Вардар – Нант го „покоси“ шампионот

TopSport - пред: 8 часа

По првиот пораз на ЖРК Вардар во Лигата на шампиони, им дојде ред и на европските шампиони, Вардар, кои загубија со 27:26 на гостувањето во Нант, Франција. Ова е прв пораз за Вардар по сензационалното освојување на титулата од ЛШ минатата година, по ...

36 поврзани вести »

Валверде победува и на 37 години

TopSport - пред: 8 часа

Алехандро Валверде е победник на Абу Даби Тур велосипедската трка откако победи на последната етапа во неделата, завршувајќи со 17 секунди пред Белгиецот Вилко Келдерман. 37-годишниот ветеран на Мовистар, имаше директен дуел со Мигуел Анхел Лопез ...

Хачанов покажа дека ќе биде тениска ѕвезда

TopSport - пред: 8 часа

Карен Хачанов ја освои својата втора титула во кариерата откако во драматично финале со 7:5/3:6/7:5 го победи Лукас Пуј за трофејот од Опен 13 во Марсеј. Деветтиот носител имаше 16 аса во тесниот дуел, победувајќи на вториот меч поен, кога третиот ...

Шалке со важна победа во Леверкузен (видео)

TopSport - пред: 8 часа

Шалке се врати во топ 4 во Германија со 2:0 победа на гостувањето кај Баер Леверкузен, кои повеќе од половина меч играа со 10 играчи. „Кралските сини“ почнаа одлично, поведувајќи по само 11 минути откако Даниел Калигури го пронајде Гвидо Бургшталер, ...

3 поврзани вести »

Насри добил суспензија за инфузијата

TopSport - пред: 9 часа

Проблемите на Самир Насри не престануваат. Поранешната ѕвезда на Арсенал доби шестмесечна суспензија од фудбалот поради третманот со инфузија кој го доби во клиниката во Лос Анџелес во декември 2016 година.

2 поврзани вести »

Милинковиќ-Савиќ покажа зошто го бара пола Европа (видео)

TopSport - пред: 9 часа

Истиот ден кога директорот на Лацио, Игли Таре призна дека неговиот клуб одбил понуда од 70 милиони евра за српскиот феномен Сергеј Милинковиќ-Савиќ, тој одговори со два гола, за Лацио да стигне до рутинска 0:3 победа над Сасуоло во 26.

15 поврзани вести »

Лукаку му донесе радост на Мурињо против стариот клуб (видео)

TopSport - пред: 9 часа

Манчестер јунајтед и Жозе Мурињо, конечно, го совладаа тимот на Челси, откако Ромелу Лукаку даде еден гол и намести уште еден за 2:1 победа над „Сините“ на сончевиот „Олд Трафорд“. Вилијан по нешто повеќе од половина час игра ги замолчи домашните ...

66 поврзани вести »

ПСВ со голема победа во Ротердам (видео)

TopSport - пред: 9 часа

ПСВ Ајндховен се одвои на седум поени на врвот на холандската Ередивисие, откако во големото дерби со 3:1 славеше кај Феенорд во Ротердам за да останат најголеми фаворити за титулата. Заедно со „киксот“ на Ајакс и 0:0 ремито со АДО Ден Хаг, ПСВ може ...

2 поврзани вести »

Мец ја прекина победничката низа на Вардар

TopSport - пред: 10 часа

Мец со 24:22 го совлада македонскиот шампион Вардар за во осмиот натпревар оваа сезона во Лигата на шампиони, „црвено-црните“ да го доживеат првиот пораз, кој нема големо значење, бидејќи македонскиот тим веќе е во четврт-финалето.

33 поврзани вести »