TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Театар за сите“ организира Отворен час со режисерот Слободан Унковски

МКД - пред: 3 часа

Првиот Отворен час што „Театар за сите“ го организира во 2018 година е со театарскиот режисер Слободан Унковски, поранешен професор по театарска режија на Факултетот за драмски уметности во Скопје. Тема на отворениот час е театарската режија.

Пројковски: Се залагам за жестокост и тотална посветеност во театарот

Р.С.Европа

Кумановскиот театар одиграл 77 претстави пред 12.000 публика во 2017

Cooltura

„Ромео и Јулија“ на Дејан Пројковски најдобра претстава во Турција

Cooltura
4 поврзани вести »

Се екипираше тимот на серијата за деца „Наше маало” - Кој е поводот?

Црнобело - пред: 5 часа

Сигурно се сеќавате на детската серија “Наше маало”, особено ако сте дете од крајот на 80-тите или почетокот на 90-тите години...кога со нетрпение чекавме да дојде недела за да ја видиме омилената зграда Кармен и нејзините мудри совети, па често си ...

Се екипираше тимот на серијата за деца “Наше маало” – Кој е поводот?

Кајгана

Се екипираше тимот на серијата за деца “Наше маало” – Кој е поводот?

Divian Arts

ЕКСКЛУЗИВНО: Се собра тимот од НАШЕ МААЛО, еве кој е поводот! (фото)

Exclusive.mk

ЗаЗабава Фемина Кафе пауза

7 поврзани вести »

Уживав како актер, ми беше жал како човек...

Н.Македонија - 17.01.2018

Кога првпат го гледав филмот во Солун имав огромна трема, а по завршувањето имав чувство дека сум гледал модерен европски филм. Кај публиката веројатно се случува истото што ми се случи мене, филмот ги надмина нашите очекувања.

„Исцелител“ на најголем филмски фестивал во Норвешка

Cooltura

„Исцелител“ на најголем филмски фестивал во Норвешка

Република
3 поврзани вести »
Занимливости / Забава »

(Видео) Рибари од Орегон мораа да скокаат од чамец за да се спасат од судир со глисер

Макфакс - пред: 3 часа

Тројца рибари од Орегон кои ловеле лососи едвај спасиле жива глава пред налет на глисер скокајќи од својот брод во студената вода на реката Колумбија, а неверојатниот инцидент бил снимен со го-про камера.

Рибари во Орегон скокнале од чамец за да избегнат налет на глисер, одвај спасиле жива глава

Точка

Драматичен момент: Рибари за “влакно“ избегнале сигурна смрт (видео)

Канал5

Вечер Кајгана Sky

6 поврзани вести »

(ФОТО) КАКОВ СОПСТВЕНИК-ТАКВО КУЧЕ: Фотографии кои сигурно ќе ве насмеат

Женски магазин - пред: 6 часа

Фотографката Инес Опифанти од Хамбург направи мал проект кој го насмеа цел свет и докажа дека кучињата и нивните сопственици може да си личат! Секогаш се прашувавме дали кучињата може да направат различни „фацијални експресии“ како луѓето и мислиме ...

Скопско семејство живее со 12 кучиња – ги собираат од улица

Скопје инфо

Означете на врата дека чувате куче – во спротивно ќе платите казна

Скопје инфо

Sky Репортер Шеталиште Sky Sky Скопје24

9 поврзани вести »

Како да ги научите вашите деца мудро да управуваат со парите?

Бизнис Инфо - пред: 7 часа

Фото: Pexels Финансиската едукација е многу важен дел од растењето на секое дете. Колку порано детето научи како мудро да управува со парите, толку полесно ќе се соочува со финансиските предизвици кога ќе порасне.

Причини заради кои парите залудно ви одат во неповрат

Црнобело

Седум лекции за парите кои секоја жена треба да ги знае!

Пулс24
3 поврзани вести »
Автомобили / Мотори »

Погледнете како реагираат некои девојки кога ќе видат „вселенско“ BMW i8 (Видео)

Sky - пред: 29 мин

Погледнете како реагираат некои девојки кога ќе видат „вселенско“ BMW i8 (Видео) Навистина е комично кога некои девојки можат да бидат „загреани“ само кога ќе се најдат во близина на мажи кои имаат многу пари и скапоцени автомобили.

Subaru: Подобро кога е важно

Бизнис Инфо

BMW оваа година ќе го претстави новиот модел X4

Кајгана

Додај Гас Идивиди Додај Гас Додај Гас USB

8 поврзани вести »

Пристигна потврда од Маранело: Ферари ќе произведува SUV модели

Точка - пред: 1 час

Италијанската компанија која што е синоним за спортски - суперавтомобили сега се насочува кон еден сосема друг сегмент од пазарот. Според многумина, Ферари ќе загуби од својот имиџ, но „повикот на парите“ едноставно е преголем за италијанската ...

Маркионе одби да го продаде Јеер на Кинезите

Авто Плус

Дали Bugatti ќе одолее на SUV-манијата?

Додај Гас

Бизнис Вести Кајгана Додај Гас USB

7 поврзани вести »

И автомобилските таблички ќе бидат дигитални

Кајгана - пред: 4 часа

Во текот на 2017 година дигитални регистарски таблички ќе пристигнат на калифорниските патишта, а потоа се очекува и во остатокот од САД. Компанијата River Auto ја претстави во јавноста првата во светот дигитална регистарска таблица и со тоа ...

Подгответе се за нови модерни таблички на вашите автомобили: Еве како ќе изгледаат

Sky

За прв пат во јавноста: Пристигнуваат дигитални регистарски таблички

Точка
3 поврзани вести »
Музика »

Егзит е официјално најдобар фестивал во Европа!

Популарно - пред: 5 часа

EXIT е официјално најдобар фестивал во Европа, објавено е синоќа на доделувањето на Европските фестивалски награди во Холандија! EXIT победи во главната категорија во конкуренција со вртоглави 350 фестивали од повеќе од 35 земји, со повеќе од милион ...

„Егзит“ прогласен за најдобар фестивал во Европа

Макфакс

Егзит прогласен за најдобар европски фестивал

24 Вести

Точка Вечер А1 On Кајгана Локално Денар

9 поврзани вести »

Карневал...

Н.Македонија - пред: 6 часа

Карневал Почна сезоната на карневалите. Минатиот викенд се одржа Вевчанскиот карневал, во средината на февруари ќе се одржат Струмичкиот и двата најпознати светски карневала - Венецијанскиот и егзотичниот карневал во Рио де Жанеиро, а вечерва на ...

Прилепските маски со награди од карневалите во Мокриево и во Куратица

Cooltura

Прилепските маски со награди од карневалите во Мокриево и во Куратица

Шеталиште
3 поврзани вести »

Продажбата на албумите на „Кренберис“ зголемена за 900.000 проценти

КадеВечер - пред: 9 часа

По смртта на пејачката Долорес О’Риордан, главниот вокал на ирскиот бенд „Кренберис“, продажбата на нивните албуми на „Амазон“ се зголемила за 900.000%. Најпродаван од сите е последниот албум, Something Else, чија продажба скокна за 913.350%.

Долорес О'Рирдан (1971-2018)

Окно

Ненадејно почина пејачката на групата „Кренберис“...

Н.Македонија

Cooltura Кајгана

5 поврзани вести »
Филм »

Две македонски филмски остварувања од поинаков агол гледаат на славењето на Водици

МКД - тукушто објавено

Традицијата на славење на верскиот празник Водици, но погледната од поинаков агол, во текот на минатата година беше тема на две краткометражни филмски остварувања, „Награда“ на режисерката Лидија Мојсовска и „Види ја ти неа“ во режија на Горан ...

ТВ серија: Крајот на е***иот свет (The End of the F***ing World)

Кафе пауза - пред: 5 часа

Џесика Барден, Алекс Лотер, Стив Орам комедија, драма Џонатан Ентвисл 24 октомври 2017 1 30 минути англиски 9/10 „Крајот на е***иот свет“ е базирана според графички роман со истото име, напишан од страна на Чарлс Форсман, и ја следи авантурата на ...

Живот / Уметност »

ВИДЕО: Девојка клекна и го запроси момчето, а тој и го скрши срцето

Курир - пред: 47 мин

Девојка среде трговски центар го побарала за маж своето момче. Но, она што ги запрепасти сите е дека неговиот одговор беше: НЕ! Таа клекнала пред него во полниот трговски во градот Лагос во Нигерија и му го поставила прашањето дали ќе се ожени за ...

Жално: Реши да го запроси среде трговски центар, а тој и врати брутален одговор! (видео)

Таратур

(ВИДЕО) Клекна пред момчето и го запроси: Тој и го скрши срцето и ја остави во солзи!

Женски магазин

Репортер Press24 БркајРабота

6 поврзани вести »

Мажот побарал развод, а причината ќе ве шокира!

Таратур - пред: 57 мин

Сопругот и побарал развод бидејќи сопругата над него вршела психичка тортура. Додека се забавувале се капела еднаш неделно, но откако стапиле во брак, тоа станало полошо. Прво почнала да се капи еднаш месечно, а потоа два пати годишно.

Се развел поради “психичко измачување“, ќе ви се згрози од тоа каква жена имал

Сител

Се развел оти жена му се капела еднаш годишно

Репортер

Курир Пулс24

5 поврзани вести »

Јапонски воз лае како куче за да ги исплаши елените

Радио МОФ - пред: 4 часа

Јапонските истражувачи опремија воз кој лае како куче и бревта како како елен, со цел да се спречат инциденти на пругите. Медиумите во Токио објавија дека комбинацијата на звуци е дизајнирана за да ги исплаши елените на шините и да го намали бројот ...

Воз што лае пуштен во промет во Јапонија

24 Вести

Со звуци од елен и куче ги бркаат животните подалеку од возовите

Репортер

Кумановски м.

4 поврзани вести »
Патувања »

Франција, Шпанија и САД се најпопуларни туристички дестинации во светот

Макфакс - 16.01.2018

Шпанија ќе ги смени САД како втората најпопуларна туристичка дестинација во светот, додека Франција го задржува првото место, покажуваат податоците на Светската туристичка организација при ОН (UNWTO).

Франција, Шпанија и САД се најпопуларни туристички дестинации во светот

Вечер

Франција и Шпанија се најпопуларни туристички дестинации во светот – и Македонците се редовни гости таму

Скопје инфо

Актуелно24

4 поврзани вести »

Подготвени сте за патување? Прочитајте ги 10-те патнички митови!

Попара - пред: 3 часа

Патувањата можат да бидат незаборавни искуства. Меѓутоа, наспроти тоа што светот станува се „помал“, стравот од непознатото е заеднички за сите луѓе. Полу-вистини кои се наменети да се направи патувањето повозбудливо, а дестинацијата по-опасна од ...

12 лускузни дестинации за 12 месеци – каде да патувате оваа година?

Friday.mk - пред: 3 часа

На светов може да се најдат голем број на убави места кои вреди да се видат. Без разлика дали имсте листа на дестинации кои сакате да ги посетите или не, секако дека постои начин да ги почуствувате дел од најубавите дестинации.

Здравје »

Вежбајте дома: Целосен тренинг за 10 минути, без тегови и опрема

Кајгана - пред: 3 часа

Ако вашето оправдување зошто не почнавте со вежбање на 1 јануари е дека немате време или не сакате теретани, откако ќе го изгледате ова видео нема да имате повеќе изговори. Потребни ви се само 10 минути и удобна спортска облека за да го направите ...

5 начини како да ја подобрите вашата флексибилност

Friday.mk

Закони за добро тело, добро здравје, убавина и подигнување на имунитет

Скопје24

Exclusive.mk Кајгана Кајгана

6 поврзани вести »

Медицинската диета овозможува губење на 15 кг за 15 дена!

Слободен Печат - пред: 6 часа

Медицинската диета има релативно едноставно мени, а овозможува губење на 15 кг за 15 дена. Медицинската диета називот го добила, бидејќи наводно се применува кај срцевите болни, кои пред операциајта треба да ослабнат, а да не изгубат на силата.

Зошто професорот им варел кафе на студентите: Лекција која ќе ја паметат цел живот!

Скопје24

Капучино индексот го сруши митот – Германците сепак не ја плаќаат сметката (инфографик)

Денар

Кумановски м. Sky Студенти

6 поврзани вести »

Кардиолог открива каков леб можеме да јадеме колку што сакаме

Скопје24 - пред: 7 часа

Кардиолот Стивен Гандри од Небраска, автор на книгата „Парадоксот на билките“ тврди дека постои само еден тип на леб кој можеме да го јадеме без грижа на совест. Тој леб не содржи житарки, соја, квасец и глутен.

Кардиолог открива каков леб можеме да јадеме колку што сакаме

+инфо

Знаеме ли што има во лебот кој го јадеме – дали интегралниот леб е навистина интегрален

Скопје инфо
3 поврзани вести »
Храна / Фитнес »

Без печење: Колач со ананас и пишкоти

Gotvi.mk - тукушто објавено

Без печење и готвење, колач за секој ден а и за посебни прилики. Кога немате многу време за готвење сетете се на овој рецепт! Состојки: 200 гр пишкоти 500 гр слатка павлака (може и разматен шлаг) 250 гр ананас од конзерва 100 гр чоколадо 5 лажици ...

Какао-колач

Попара

За овој десерт ви треба само блендер – Бомбици со банана и суво грозје

Gotvi.mk

Кафе пауза Идивиди Мои рецепти Gotvi.mk Gotvi.mk Gotvi.mk Divian Arts Кајгана

16 поврзани вести »

Интересни факти за спиењето кои не сте ги знаеле

Женски магазин - пред: 58 мин

Според истражувања направени од стручни лица, дојдено е до интересни факти поврзани со спиењето. 1. Најдолг забележан период без сон траел неверојатни 18 дена, 21 час и 40 минути. 2. Во првата година по раѓањето на бебето, родителите спијат 400 до ...

Сте пробале сè и пак не можете да заспиете – овој генијален трик е лек за несоница

Таратур

Секојдневни навики кои додаваат килограми

Канал 77

Среќа.mk Таратур ЕНаука Среќа.mk Пулс24 Алсат-М

9 поврзани вести »

Мешана витаминска салата

Gotvi.mk - пред: 1 час

Чинија полна здравје – еве како да подготвите вкусна витаминска салата… Состојки: 1 главица зелка 4 моркови 1/2 главица зелена салата 2 домати сол масло оцет или сок од лимон Начин на подготовка: Исчистете го и измијте го зеленчукот, па изрендајте ...

Посни сармички од блитва

Попара

Ако ви е доста од месо, тестенини и чорби: Нова ручек идеја која не дебелее

Gotvi.mk

Скопје24 Gotvi.mk Gotvi.mk Сè за храна Gotvi.mk Попара Gotvi.mk Мои рецепти

19 поврзани вести »
Убавина / Стил / Мода »

Почнува Last Minute Sale во Скопје сити мол

+инфо - пред: 5 часа

Во текот на шопинг еуфоријата која ќе трае се додека има залихи, односно до нивна распродажба, попусти и до 70 отсто во речиси сите продавници. Од 19 јануари па се додека има залихи, Скопје сити мол ја организира шопинг манијата наречена Last Minute ...

Искористете го продолжениот викенд, дојдете во Скопје сити мол на шопинг, ве очекуваат попусти и до 70 отсто

Фактор

Почнува Last Minute Sale во Скопје сити мол

Слободен Печат

Женски магазин Stylist Црнобело Фемина

7 поврзани вести »

Шарлот се грижи за Џорџ, а тој не знае дека ќе биде крал: 11 факти за најпопуларните кралски деца

Црнобело - пред: 11 часа

Најмалите и најпопуларни членови на британското кралско семејство растат многу брзо и луѓето сѐ повеќе се интересираат за нивниот живот. Нивните родители принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, имаат посебни правила за воспитување и воспоставува со нив ...

Кралицата Елизабета откри дека принцезата Шарлот е шефица по дома

Кајгана

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го облекоа Принцот Џорџ во иста облека од неговата дедо што ја носеше како дете! (Фото)

Exclusive.mk

Точка Локално Локално

6 поврзани вести »

Денес во Станица 26 настапува Четкар со познати македонски музичари

МакМода - 17.01.2018

Со почеток во 21.30 часот во ноќниот клуб Станица 26 ќе настапи македонскиот џез и фанк гитарист Владимир Василевски – Четкар. Концертната свирка е во организација на „3Гонга“, а Четкар за првпат ќе настапи во Македонија со септет составен од ...

Четкар првпат ќе настапи со септет од познати македонски музичари

Женски магазин

Вечер Четкар со септет во Станица 26

Женски магазин
3 поврзани вести »
Интима »

4 Најпопуларни бради оваа зима!

Divian Arts - пред: 34 мин

1. Истакнати мустаќи Оставете ги мустаќите да растат седум дена, па тогаш почнете исто со брадата. Така ќе добиете стил во кој вашите мустаќи ќе бидат поизразени и каде што мустаќите ќе бидат во преден план.

Нова тренди фризура која ќе биде најбарана оваа година

Идивиди

Имате проблематична коса? На овој начин вашата коса ќе биде здрава и блескава

Среќа.mk

Exclusive.mk Таратур Женски магазин Сваштарник Сваштарник Exclusive.mk Exclusive.mk Exclusive.mk

12 поврзани вести »

Малите нешта кои им значат толку многу на жените, а машкиот пол често ги заборава

Женски магазин - пред: 3 часа

Жените се исклучително нежни и чувствителни суштества. Затоа, претставниците на силниот пол треба да бидат внимателни со нив. Во денешниот суров свет, каде што треба да се занимаваат со сè, жените честопати сонуваат за еден човек да ги натера да се ...

Како жените ги оправдуваат изневерувањата кон партнерот

Lady

Најважни три разлики меѓу машкото и женското неверство

Попара

Среќа.mk

4 поврзани вести »

4 луѓе ги откриваат најдобрите секс трикови што ги научиле

Црнобело - пред: 11 часа

За да го имате најдобриот секс во животот понекогаш е потребен и по некој трик. Како од просечен сексот да го претворите во одличен? Исповедите на неколку мажи и жени можеби ќе ви помогнат во тоа: „Немам некој конкретен секс совет, но научив една ...

Секс пози за минусни температури

Скопје24

Знаете ли која е единствената секс поза која ги прави и мажите и жените нервозни?

Exclusive.mk

Таратур Exclusive.mk Exclusive.mk Скопје24 Вечер

8 поврзани вести »

« Вести

Нема план Б за Македонија, решавање на името, па НАТО

Р.С.Европа - пред: 37 мин

Нема друг начин да се влезе во НАТО без решение на проблемот со името, порача Генералниот секретар на НАТО. Тој го охрабри премиерот Заев за реформите и побара поголема соработка власт - опозиција.

Заев и Столтенберг: Членството во НАТО и ЕУ е клучна перспектива за граѓаните на Република Македонија

Слободен Печат

Силни пораки и услови за влез НАТО од Јенс Столтенберг

24 Вести

Алфа МКД Канал 77 Фокус МРТ Фокус Р.С.Европа Телма

348 поврзани вести »

Албанските политички партии ја осудија одлуката на Иванов

Алсат-М - тукушто објавено

Албанските политички партии ја осудија одлуката на претседателот Иванов да стави вето на законот за јазиците. Велат дека оваа одлука на претседателот била очекувана, но оти таа нема да го спречи повторното донесување на законот веќе следниот месец.

Закон за употреба на јазиците - ќе има ли амандмани за забелешките на Иванов?

24 Вести

Трендафил Ивановски за „Телма“: Законот за јазици е неуставен и е донесен по насилен пат

Курир

Алсат-М Телма Сител МРТ Р.С.Европа Н.Македонија Press24 Академик

118 поврзани вести »

Бугарските пратеници со аплауз ја поздравија ратификацијата на Договорот со Македонија

Фокус - пред: 40 мин

Бугарскиот парламент денеска едногласно го ратификуваше Договорот за добрососедство со Македонија. И пратениците од власта и пратениците од опозцијата гласаа за ратификацијата, а по гласањето дадоа аплауз.

Бугарија го ратификуваше Договорот со Македонија

ТВ21

Бугарското собрание го ратификуваше договорот за добрососедство

24 Вести

Deutsche Welle Сител МРТ Телевизија Нова МРТ МКД 24 Вести Алсат-М

67 поврзани вести »
Спорт »

Проблеми за Фалангата: Како сите Македонци да влезат во салата во Вараждин?

Sport 1 - пред: 23 мин

Освојувањето на првото место во првата фаза од ЕП во Хрватска, како и лидерската стартна позиција со три бода во групата во втората фаза ја кренаа на нозе Македонија во пресрет на неделниот старт на битката за полуфиналето во групата во Вараждин.

Душебаев: Одличната Македонија игра сензационално првенство!

Gol.mk

Црвено-жолта рапсодија во Загреб

Телма

24 Ракомет Н.Македонија Gol.mk Тера Алсат-М Спортклуб Gol.mk МКД

148 поврзани вести »

Македонија ја започнува втората фаза против Шпанија

Алсат-М - тукушто објавено

Откако Македонската ракометна репрезентација одигра нерешено 25-25 со актуелниот европски првак, Германија, го освои првото место во групата Ц. Сега Македонија втората фаза во втората група ќе ја започне со три бода додека во спортската сала во ...

Македонија во следната фаза стартува од лидерската позиција

Канал5

Голужа ја шокира Хрватска: Французите за втората фаза од ЕП го враќаат своето најсилно оружје

Спортклуб

24 Ракомет Gol.mk Оff.net Спортски МКД Спортклуб Спортклуб Нова ТВ

89 поврзани вести »

Ракометарите ја заслужија првата премија од 30.000 евра

Канал5 - тукушто објавено

Македонските ракометари кои без пораз ја минаа првата фаза од Европскиот шампионат во Хрватска, повеќе од сигурно дека ја заслужија и првата ветена премија од страна на Ракометната федерација на Македонија.

ВИДЕО: ЕХФ заборави на Македонците во идеалниот тим по првата групна фаза

Gol.mk

Гарет: Почнувам да ја разбирам македонската љубов кон ракометот! Македонија!

МКД

Gol.mk А1 On Вардар 24 Ракомет +инфо Република Фактор Sport 1

61 поврзани вести »

Готово: Арсенал и Обамејанг се доворија – познати деталите!

Спортски

Барселона во нов проблем со Нејмар – таткото на Бразилецот сака да докаже дека Каталонците лажирале

Спортклуб

ВИДЕО: Обрадовиќ го извадоа од такт – викаше по играчите, маваше по рекламните паноа..

Спортклуб

НБА: 14 гостински победи во серија за Вориорс

Кајгана

Шраубата на Столе избрана за најубав гол досега на ЕП, но ЕХФ заборави на македонците во идеалниот тим – Видео

Скопје24

Борко „пука“ по Лино: Ако Хрватска имаше подобар тренер, ќе беа далеку посилни

Спортклуб

Боза „Ози опен“ - Кај дамите од Топ-15 носителки остана само Остапенко со гренд-слем титула

SportMedia

Јотовски го загуби тричасовниот маратон од Туркети и се збогува со Хамамет

Gol.mk

Откажана 12-тата етапа на рели „Дакар“ за мотоцикли и АТВ машини

Стандард

Северна Кореја организира воена парада во пресрет на ЗОИ

Слободен Печат

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Прва брачеда од Автралија ми нема пишано честито дипломска, со среќа мастерот, дали си жива, дали си здрава, среќна нова година НИШТО.
АМА БИТНО петиција за ИМЕТО МИ ПУШТИ.
Да ви ебам ненормалните да ви ебам.
Мрш!
33ReTweets105Favorites·Details
Видов одврзан Ротфајлер, среќа што тој не ме виде мене.
22ReTweets46Favorites·Details
Каде што јас почитувам, плунката секогаш била голтната.
14ReTweets21Favorites·Details
Научниците докажаа дека луѓето кои спијат многу и му прават снуз на алармот, кои доцнат и кои пијат алкохол се поинтелигентни....јас сум изгледа нуклеарен физичар!
13ReTweets32Favorites·Details
Не му лаело кучето, но сакал да му џафка. Да му џафка ама помалку. Оди разбери што сака да каже.
3ReTweets3Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
#ОнаКога си труп по математика. https://t.co/EdmXrMC5NP
41ReTweets80Favorites·Details
џорџе, исто вака да не ја потпишуваше амнестијата на хашките случаи, ќе мислев дека има во него добронамерност и патриотизам. вака е само смешен пиар.
28ReTweets52Favorites·Details
@NikolaStrez нешто околу хашките и Хорхе... кога се гласаше амнестијата, Хелсиншки комитет излезе со соопштение дека е против таа одлука... и после, сите комплет заработивме отказ, затоа што тогашниот претседател на Хелсиншки, Осман Кадриу, сега уставен судија на предлог на Хорхе, беше ЗА
11ReTweets7Favorites·Details
Видео

Денешни настани

Роденден

Младински Културен Центар

Thursday, Jan 18 at 20:00h - 03:00h Hosted by:

Младински Културен Центар

1K interested   500 going

Izlozba na fotografii "Gledaj vo pozitiv"

МКЦ

Thursday, Jan 18 at 20:00h - 23:00h Hosted by:

KONTRASTA

190 interested   49 going

Лауреати

Makedonska Filharmonija

Thursday, Jan 18 at 20:00h - 23:00h Hosted by:

Makedonska Filharmonija

132 interested   54 going
На денешен ден ...
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001