TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филм

Некогаш и сега: Ѕвездите на серијата Beverly Hills 90210

Кајгана - 21.01.2018

Популарната ТВ-серија Beverly Hills 90210 се емитуваше од октомври, 1990 до мај, 2000 година, а нејзините ликови останаа легендарни до ден денес. Серијата за животите на младите луѓе од елитната населба Беверли Хилс и проблемите со кои тие се ...

Од тинејџерските комедии до критички реномираните филмови: Кои филмови ги одбележаа '80-тите години?

Црнобело - 21.01.2018

Без разлика дали сте расположени за гласно смеење или едноставно сакате со носталгија да се навратите на своите средношколки денови, филмовите од 80-тите се вистински избор за тоа. Па земете пуканки во раце, време е за најдобрите филмови од ...