TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Се верува дека ако го ставите ова во куќата, ќе привлечете многу пари

Sky - пред: 23 часа

Секако, за да имате многу пари треба и да работите, да се трудите и да напредувате… Според Фенг Шуи потребно е да имате ред во домот и не треба да ги затрупувате аглите и да собирате непотребни работи.

Запознајте го човекот кој 22 години живее во песочен замок

Кајгана - 21.01.2018

Во изминатите 22 години Марсио Мизаел Матолијас (44) живее во песочен замок опкружен со книги, палки за голф и трски за ловење риба на плажа во Рио де Жанеиро, Бразил. Неговите соседи го викаат „Кралот“.

(ФОТО) Крал живее во песочен замок на плажите во Рио де Жанеиро

Нова ТВ
2 поврзани вести »

Измешала сода, вода и шеќер: Овој трик ќе им ги скрати маките на сите домаќинки

Sky - пред: 1 ден

Измешала сода, вода и шеќер: Овој трик ќе им ги скрати маките на сите домаќинки Чистењето рерна на секоја домаќинка и е ноќна мора, но со помош на овој трик вашите маки ке станат минато. Во сад ставете половина филџан сода бикарбона, малку вода и ...

Убавината на жените низ целиот свет (галерија)

Алсат-М - 21.01.2018

Михаела Норок е фотограф oд Романија и стои зад проектот “Атлас на убавината”. Таа фотографира стотици жени ширум светот и вели дека секоја жена е убава на свој начин. Микаела вели дека убавината може да ја најдете насекаде, во Африка, во Европа, во ...

Сè уште се чувствувате како дете? Според науката адолесценцијата трае подолго

Кафе пауза - 21.01.2018

Ако сте во вашите 20-ти, но сè уште се чувствувате како дете, во продолжение ќе ги добиете најубавите вести во вашиот живот. , постои движење од социјални научници кои се обидуваат да ги поместат границите на адолесценцијата.

Сама заработила милиони, а има само 11 години

Алсат-М - 21.01.2018

11-годишната Микаила Улмер од Америка го постигна она за кое многу возрасни сонуваат цел живот. Таа започна мал бизнис кој сега вреди милиони долари. Улмер го искористила рецептот за лимонда од нејзината прабаба за хуманитарни цели, а тоа и донело ...

Важни совети за парите кои треба да ги знаете до 30-тата година

Црнобело - 21.01.2018

Некои луѓе, до 30-тата година веќе успеваат толку многу да се осамостојат, што можат да си купат стан, или да започнат сами бизнис. Во секој случај, има и такви кои финансиски тонат и не можат никако да застанат на нозе.

Важни совети за парите кои треба да ги знаете до 30-тата година

Локално
2 поврзани вести »

Фото: Погледнете како изгледаат понежните половини на нашите ракометари

Press24 - 21.01.2018

Ракометарите мотивација за подобра игра на теренот освен од громогласната публика, добиваат и од своите девојки кои речиси секогаш ги бодрат и на терените. Еден од нив кој може да се пофалат со згодни девојки покрај нив е и Алекс Душебаев.

Запознајте ги понежните половини на ракометарите: Кире ја запознал сопругата на 17, Борко чека дете, девојката на Душебаев топлес, женетиот Чупиќ не носи прстен – Фото

Скопје24
2 поврзани вести »

15 факти што докажуваат дека Јапонија е една од најуникатните држави во светот

Црнобело - 21.01.2018

Интересни навики, чудни фестивали, многу самоубиства, посвојување на возрасни лица, по што се разликува Јапонија од остатокот од светот? Јапонија е една од технолошки најнапредните држави во светот, но начинот на живот таму во голема мера се ...

Јапонија е најуникатната држава во светот

Среќа.mk
2 поврзани вести »

Професор се обидува да создаде преведувач за животни

Кафе пауза - 21.01.2018

Професорот од Универзитетот во северна Аризона, Кон Слободчиков, поминал повеќе од 30 години истражувајќи го однесувањето на кучињата. Во неговите истражувања тој открил дека тие користат софистициран систем на комуникација кој ги има сите аспекти ...