TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Дневен хороскоп за петок (19.01.2018)

Екран - пред: 15 часа

Овен Ќе бидете емотивно нестабилни, што најповеќе ќе се одрази на вашиот приватен живот, но и доста негативно ќе делува и врз вашите работни задачи. Опасноста да влезете во кавги со околината е многу голема.

Дневен хороскоп за петок 19.01.2018

Скопје24
2 поврзани вести »

Како изгледа среќно засолниште за животни? (ВИДЕО)

Среќа.mk - пред: 13 часа

Постојат луѓе кои имаат за цел животот да го посветат на хуманитарни работи. Некои сакаат да се посветат на грижа за напуштените деца, други на луѓе со тешки животни судбини. Но, постојат и луѓе кои сакаат својот живот да го посветат на животните.

Ова е новиот тренд кој жените ќе го обожаваат

Среќа.mk - пред: 12 часа

Новата година носи нови промени, како и нови модни трендови. Овој нов тренд е многу актуелен кај многу блогерки. Тие редовно го споделуваат на своите профили на Инстаграм. Станува збор за проѕирни чорапи под штиклите.

Фотографии кои покажуваат што ќе се случи доколку останете без вашиот мобилен телефон

Среќа.mk - пред: 14 часа

Removed или Отстранет е интересен проект на фотографот Ерик Пикергрил кој има за цел да ја покаже вистинската слика од зависноста од телефоните која владее во денешниот свет. Кога тој ќе ги отстрани мобилните телефони од овие фотографии, на нив ...

Нов тренд на украсување во домот

Среќа.mk - пред: 13 часа

Пампас тревата е новиот тренд на украсување на домот. Станува збор за јужноамериканска трева, која освојува со своите меки контури и нежни пастелни нијанси. Ова растение идеално ќе се вклопи во секој простор и ќе ја пренесе женственоста.

Умрен од алкохол: Се пробудил во мртовечница, па се вратил на забава повторно да пие!

Sky - пред: 20 часа

Еден Русин се пробудил во мртовечница откако бил прогласен мртов, како што пренесоа локалните медиуми. Тој пред овој инцидент бил со пријателите на забава со големи количини алкохол. Сепак, она што е уште поинтересно, тој после „чудесното будење“ се ...

Снег ја затрупа пругата, но силата на овој воз е изненадувачка (видео)

Sky - пред: 20 часа

Снегот ја затрупал пругата, но силата на овој воз е неверојатна. Додека во некои земји поради неколку сантиметри снег доаѓа до застој на сообраќајот, во Нов Зеланд овој проблем го решаваат ...

(видео) Овца одлучи да биде куче

Sky - пред: 20 часа

Доаѓањето на Новата година значи и надеж за промена, а многумина се склони и кон донесување на разни новогодишни резолуции. Тие резолуции обично не траат долго, со чест на исклучоци. Затоа, еве пример на одлучност.

Атрактивни и опасни: Жени без кои Путин не може!

Sky - пред: 20 часа

Руската полиција има свој Инстаграм профил кој брзо стекна околу 10.000 фанви. А најзаслужни за тоа се руските полицајки. Руските полицајци и полицајки се горди што имаат чест да го чуваат Владимир Путин, но најмногу внимание привлече женскиот дел ...

Страшна сцена на автопат: Парче мраз од отпаднало од џип и удрило во друг автомобил – еве што се случило

Sky - пред: 20 часа

Џефри Кот го возел својот автомобил на автопат кога одеднаш доживеал нешто што ќе го помни цел живот! Имено, од џипот пред него отпаднало големо парче лед, и удрило точно во неговиот автомобил.