TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Генијални трикови со кои старата облека ќе изгледа како „ганц“ нова

Таратур - пред: 13 часа

Луѓето често знаат за својата облека да речат дека е стара не поради тоа што е износена или излитена, туку само затоа што поминал извесен временски период откако ја купиле. Но, и вистински старата и долго време носена облека можете да ја освежите и ...

Дилемата е најпосле разрешена

Среќа.mk - пред: 12 часа

За сите оние кај кои досега постоеше дилемата дали познтата ѕвезда од сериајта “Fifthy Shades of Grey” е во врска со пејачот Крис Мартин од “Coldpay” е конечно решена. Официјално, тие се заедно.

Зошто воздухот мириса поубаво после дожд?

Црнобело - пред: 13 часа

Веројатно барем еднаш сте се запрашале зошто го обожавате мирисот на дожд и како тоа секогаш поубаво мириса кога асфалтот е влажен? Време е да си го одговорите ова прашање. Пред да падне на земја, дождот е само вода, течност без боја, мирис и вкус.

Дневен хороскоп за среда (17.01.2018)

Екран - пред: 15 часа

Овен Ќе добиете шанса да освоите нечии симпатии и можеби ќе добите добра деловна понуда за која не можете ни да сонувате. Ќе бидете подготвени да влезете во некој недоволно разработен аранжман кој се однесува на странство или на медиумите, но на вас ...

Дневен хороскоп за среда (17.01.2018)

Exclusive.mk - пред: 13 часа

Овен Постапката која за вас претставува едноставно деловно решение за колегите и раководството е премногу комплицирана процедура. Затоа прифатете компромис. Премногу очекувате од нечии ветувања и тоа може прилично да ве разочара.

Дневен хороскоп за среда 17.01.2018

Скопје24
2 поврзани вести »

Оваа жена стана хит на интернет – еве и зошто! (видео)

Sky - пред: 19 часа

Иако немала причина да биде насмеана, бидејќи и изгорел домот, таа успеала да го насмее цел свет и преку ноќ стана интернет сензација. Кога примила телефонски повик не се надевала дека ќе се случи ова: Пријателката и кажала дека нешто не е во ред и ...

Неверојатна моќ на самураите: Ова видео го освои интернетот!

Sky - пред: 19 часа

Снимка со неверојатен епилог се појави на Јутјуб, во која еден самурај ги презентира своите способности кои навистина можеме да ги видиме само на филмовите. Неговото име е Исао Мачи. Тој демонстрирал моќ на концентрација и неверојатно брза реакција.

Јапонски воз запира на неисплатлива станица само поради едно девојче!

Sky - пред: 20 часа

Со години на железничката станица во рурално место на јапонскиот остров Хокаидо чека само еден патник – ученичка во средно училиште на својот пат кон школо. Возот има задача да застане два пати – еднаш да ја земе на пат до школо, а другиот пат да ја ...

На овој човек му здосадила неговата одвратна гаража, па решил да ги изнеанди сите!

Sky - пред: 19 часа

Внимавајте сите кои сакате нешто да реновирате… Ова е ултимативен пример што се` е можно да направите кога имате желба и фантазија. Погледнете што направил овој човек од својата одвратна гаража.