TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Соседите во шок гледале што прави: Погледнете како оваа жена ги чисти прозорите во станот

Sky - пред: 22 часа

Соседите во шок гледале што прави: Погледнете како оваа жена ги чисти прозорите во станот Една жена е снимена од соседната зграда како стои на раб на прозор и ги чисти стаклените површини, и тоа на голема висина! Оваа чистачка ги оставила своите ...

Направете сами: Клупа околу дрво!

Exclusive.mk - пред: 20 часа

Има неверојатно многу добри проекти за палети на „Instructables“, па сфативме дека би било убаво да ви покажеме како да направите клупата околу дрво од палети направени со 100% палета Вуд.

Како функционира праќањето пакети за еден ден преку цела планета

Оff.net - пред: 1 ден

Федекс има повеќе повеќе авиони од Емирати, Етихад и Катар ервејс заедно. ДХЛ испорачува до сите држави во светот, вклучително и Северна Кореја. УПС лета до два пати повеќе дестинации од најголемата патничка авио-компанија во ...

Конвексен, рамен или конкавен: Каков е вашиот профил и што ви открива тоа за карактерот?

Кафе пауза - 21.02.2018

Физиогномијата е наука што ги открива карактеристиките на луѓето врз основа на нивниот физички изглед. Нејзината употреба за прв пат се забележува во записите на Аристотел, кој верувал дека секој човек поседува карактеристики на одредени животни на ...

Најчудните работи што светските патници ги прават за да заштедат пари

Макфакс - 21.02.2018

Во изборот на дестинација за патување најчесто ни пречат не многу високите буџети со кои располагаме, што влијае и врз многу други одлуки кога станува збор за патувањата. Неодамна корисниците на платформата „Редит“ ги споделиле најчудните и ...

Најчудните нешта кои ги прават патниците само за да заштедат пари

Студенти

Најчудните работи кои светските патници ги прават за да заштедат пари

Вечер

Најчудните работи што светските патници ги прават за да заштедат пари

Sky
4 поврзани вести »

Одберете дрво и дознајте ги најсилните 2 карактеристики на вашата личност

Кафе пауза - 21.02.2018

Што е доминантно во вашата личност? Како успевате да се справите со секојдневните проблеми, како на приватен план, така и на професионален? Што е тоа што ве турка низ животот и од што постојано црпите неизмерна енергија? Одберете дрво и откријте ги ...

Сопругата му рекла да ја избрка мајка си: Неговата реакција и одговор ги шокираше сите

Сваштарник - пред: 1 ден

На својата свадба, младоженецот ја ставил својата мајка да седи веднаш во масата на малдоженците. Сопругата му се доближила и го прашала што бара таа старица тука и веднаш да ја избрка од свадбата.

Не сте го виделе пеколот додека не ја решите сложувалкава

365 - 21.02.2018

Сложувалки се ефикасен метод на арчење време, а според повеќето фанови – и добар начин за смирување нерви. Не и Pure Hell. Креирана од садистичките умови на Beverly Japan, Pure Hell (превод: „чист пекол“) доаѓа во варијанти од 1.000 и 2.000 есктра ...

Потопена планета

Оff.net - 21.02.2018

Рио да Прата е главниот центар за екотуризам во Бразил кој меѓу другото нуди пешачење низ шума, нуркање, јавање коњи и слично потрошено време. Патеките за пешачење кои се како од разгледница, пред некое време се погодени од обилни дождови кои ...

Бесценет спомен: Учителка им дала задача на дечиња да нацртаат што ги усреќува на бел фустан, добила уникатна креација

Фемина - 21.02.2018

Хејли Курфман го има најубавиот подарок кој може да го добие една учителка од своите ученици. Таа побарала од дечињата да нацртаат по нешто што ги усреќува на нејзин бел фустан, а резултатот е колоритна креација со уникатна шара.