TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Храна / Фитнес

Савиллум - сладок леб

Мои рецепти - пред: 7 часа

Јас обожавам античката римска кујна која е многу инвентивна... со специфични зачини и додатоци Боженствениот Либум веќе ви го представив, на ред е овој сладок леб по Катоновите рацепти. Користењето на најразличните зачини и суви овошја кои се ...

Сок од 5 состојки за брзо чистење на бубрезите

Црнобело - пред: 7 часа

Бубрезите филтрираат околу 200 литри крв дневно за да ги отстранат сите токсини кое телото ги собира во текот на денот низ храната и пијалаците. Сепак, и на бубрезите им треба заштита и олеснување на работата, па тоа најлесно може да го направите со ...

Вашиот денешен ручек: Фамилијарна полнета плескавица!

Exclusive.mk - пред: 4 часа

Одличен начин да уживате во фамилијарен оброк... Ова е фамилијарната плескавица, која ќе ве воодушеви со својот вкус. Составот и е комбинација на сланина, кашкавал, и пропржен кромид. За да уживате во овој оброк како додаток ви препорачувае да си ...

РЕЦЕПТ: Паста со зеленчук, сусам и слатка соја

Женски магазин - пред: 9 часа

2 пати неделно практикуваме паста по дома и оброк без месо. Пастата со зеленчук по мене е одличен здрав ручек но не секогаш. Пастата не е здрава доколку не ја сварите Ал Данте затоа што преварена има превисок гликемиски индекс и му штети на шеќерот ...

Оваа маска е спас за вашето лице во зима

Женски магазин - пред: 20 часа

Во текот на зимата нашата кожа е изложена на негативни влијанија, кои можат да ја исушат и да придонесат таа да изгледа лошо. Со цел да го освежите своето лице можете да направите маска од портокали.

Како најбрзо и најефикасно да ја исчистите работната површина од брашно

Gotvi.mk - пред: 22 часа

Доколку подготовката на храна вклучува употреба на брашно, однапред сте подготвени на хаос во кујната. Многу добро знаете дека би требало да избегнувате вода при чистењето бидејќи буквално ќе направите смеса која може да ви послужи како лепак.

Кон кој вид на дебелеење сте склони: Дознајте како најбрзо да го отстраните вишокот на килограми

Сваштарник - пред: 22 часа

Постојат многу начини за да го отстраните вишокот на килограми и лесно може да се најдат многу студии за тоа. Но проблемот е што секој метод може да им помогне на едни луѓе, а да не биде од никаква корист за други.

Постојат 6 типови на сало – еве како најлесно да се решите од нив

Таратур
2 поврзани вести »

Кралицата Елизабета забрани – ова нема да се најде на нејзината трпеза

Женски магазин - пред: 23 часа

Кралицата Елизабета Втора забрани одредени видови храна и тие нема никогаш да се најдат на кралската трпеза. На нивното мени нема морски плодови, а причината е страв од труење со храна. Британската кралица го забранила и лукот.

Полнета цветна погача: Леб во кој ќе се заљубите на прв залак (Видео)

Gotvi.mk - пред: 23 часа

Мека средина полна со кремаст фил… Подгответе вкусна полнета цветна погача по единствен рецепт на „Бабина кујна“. Состојки: 800 гр брашно малку масло 1/2 прашок за печиво 200 гр сирење 1 лажица шеќер 200 мл млеко 1 јогурт 1 коцка квасец сусам сол 5 ...

Баклава МОИ РЕЦЕПТИ со фстаци и ореви

Мои рецепти - 20.01.2018

Мојата омилена баклава е баклава со фстаци, па затоа решив да ја подготвам и споделам на оваа страна. Воедно, оваа баклава ја посветувам на тимот на Мои Рецепти, кои безрезервно ни даваат подршка за реализација на ова наше хоби, каде преку нашите ...