TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Кафуле инспирирано од естетиката на филмот The Budapest Hotel

Stylist - пред: 6 часа

Во дизајнот на ентериери често пати се превземаат идеи од сценографијата на филмовите на Вес Андерсон, ова кафуле во кинескиот град Ченгду е конкретно инспирирано од The Budapest Hotel. Соодветно именувано Тhe Budapest Cafe, во уредувањето со потпис ...

ПОИНАКОВ СВЕТ: Mладите денес не сакаат да пијат и се мирољубиви

Женски магазин - пред: 4 часа

Денес младите за разлика од претходните генерации помалку пијат, пушат, подоцна стапуваат во сексуални односи, но затоа не се разбираат добро и се поизолирани. Младите сега повеќе се грижат за здравјето и изгледот.

Не дозволувајте лептири во стомак да управуваат со вас: 30 разлики помеѓу љубов и вљубеност!

Вечер - пред: 4 часа

Вљубеноста следи временски случувања. Љубовта е безвременска. Вљубеност не е љубов, не ни дел од љубов. И овие две чуства никогаш неможат да коегзистираат... Можеби верувате дека вљубеноста е дел од љубовта.

Експертите советуваат: Како да успеете на работното место?

Кајгана - пред: 8 часа

Сакате унапредување и зголемување на платата годинава? Или само сакате да напредувате во работата и да ја подобрите работната средина? Експертите имаат пет совети за вас: 1. Дозволете си неуспех Неуспехот има негативна конотација, но може да ви ...

Прекрасниот Oberoi Gurgaon хотел во Индија (фото)

Денар - пред: 5 часа

Со локација во северна Индија, на 20 милји од Њу Делхи, Гургаон е брзо растечки град, совршен за отворање на луксузен хотел… „Oberoi Gurgaon“ хотелот, отворен во 2011 година е совршено место за деловни луѓе, како и било кој друг вид на патници кои ...

Ја прозиваат дека е дебела, а таа им одговори со фотка во танга (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 7 часа

Пејачката Милица Тодоровиќ, која поради здравствените проблеми одлучи да направи пауза во кариерата за да ги одмори гласните жици, медиумите веќе некое време ја прозиваат дека се здебелила, но таа тоа не ја погодува, па на сите душогрижници им ...

Модни детали кои треба да ги пробате ова сезона: карнери

Женски магазин - пред: 5 часа

Карнерите на целокупниот стајлинг му даваат изглед каков што не бил популарен никогаш досега. Посебно сакаме да ги видиме на кошули и на елегантни блузи. Но, тие не изгледаат лошо ниту на долни делови од облеката или на фустани.

Како се станува несреќна жена?

Скопје инфо - пред: 6 часа

Несреќната и незадоволната жена е тема на многу списанија, терапевтски сеанси, женски разговори. Кој совет да се даде на другарката, клиентката, жената или девојката која не сака да биде обележана како несреќна жена? Додека растевме, отсекогаш нѐ ...

Како се станува несреќна жена?

Вечер
2 поврзани вести »

Бидете сами сѐ додека не запознаете некој кој навистина се грижи за вас

Скопје инфо - пред: 6 часа

Чувството дека треба да бидеме со некого и дека мораме да имаме романтична врска истовремено нѐ возбудува и ужаснува. Возбудува затоа што знаете колку сте подготвени да дадете љубов, но ужаснува затоа што можете да завршите сами без да имате со кого ...

Бидете сами сѐ додека не запознаете некој кој навистина се грижи за вас

Вечер
2 поврзани вести »

(фото) Во Дубаи се гради највисокиот хотел во светот

Репортер - пред: 10 часа

Градот во кој работите се поголеми, поскапи и погламурозни во однос на другите градови набргу ќе стане дом на најголемиот хотел во светот. Хотелот „Гевора“, кој по завршувањето на градбата ќе биде висок 365 метри, ќе биде отворен до крајот на март ...

Дубаи го добива највисокиот хотел на светот: До гламурозниот гигант ќе се пристигнува со летечко такси

Точка

Дубаи ќе биде домот на на највисокиот хотел во светот (фото)

Кумановски м.

Дубаи го добива највисокиот хотел на светот: Во прашање е 365 метарски облакодер!

Таратур
4 поврзани вести »