TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

СЕ СЕЌАВАТЕ НА ФЕЛИКС ?! Скокна од вселената – еве што прави денес, целосно полудел

Маркукуле - пред: 14 часа

Феликс Баумгартнер, екстремниот австриски падобранец, пред пет години скокна од 39 километри висина и потоа во слободен пад во еден момент постигна најголема брзина, речиси 1.357 километри на час. Од тој настан сите заборавија на него.

Знаци кои ќе ви стават јасно до знаење дека вашиот партнер не е среќен со вас

Женски магазин - пред: 18 часа

Вашиот партнер доаѓа и вели дека не е задоволен од вашата врска? Веројатно не. Мажите има поголема веројатност да ги задржат работите или да го покажат своето незадоволство на други начини.

Сетете се на овие работи кога ќе ви биде тешко

Женски магазин - пред: 18 часа

Искуството само по себе нема вредност, туку само она што го научиме од него. Животната мудрост ја стекнуваме со мали чекори. Со нивна помош повремено можеме да го корегираме својот поглед на свет и да ги прилагодиме своите постапки.

„Liberty“ – Традиционална луксузна вила во Италија (фото)

Денар - пред: 18 часа

Сместена во малиот италијански град Варезе, на 30 км од Милано, вилата „Liberty“ престставува навистина шармантен имот… Изградена во текот на 1920-тите, оваа вила и понатака е во одлична состојба и поседува оригинални „Art Nouveau“ завршни детали ...

Пожарникарите во ЕУ ќе бидат платени и за времето кога се дома

365 - пред: 20 часа

Судејќи по најновите случувања, пожарникарите во ЕУ во иднина ќе бидат платени и за времето што го поминуваат дома, но на готовс, спремни да одговорат на секој итен повик, пренесува BBC. Имено, Европскиот суд на правдата, во случајот со белгискиот ...

8 начини да ја сопрете емоционалната болка и да почнете да се лекувате

Кафе пауза - пред: 22 часа

Човечкиот мозок е неверојатен орган со огромна потенцијална моќ. Многу луѓе ја користат таа моќ секојдневно без воопшто да бидат свесни за тоа. Проблемот е што кога ќе ја дадете таа моќ на некој неискусен, резултатот најчесто не е добар.

Се чувала за првата брачна вечер, но момчето ја изневерило - сега ја продава невиноста

Сител - пред: 21 часа

Има 23 години и се уште е девица. Сега Американката Бејли Гибсон се одлучила на првото сексуално искуство, но потенцијалниот партнер тоа ќе го чини многу скапо. Оној кој ќе ја земе невиноста на Гибсон ќе мора да плати 10 милиони долари.

Се чувала за првата брачна вечер, но момчето ја изневерило - сега ја продава невиноста

Вечер

Се чувала за првата брачна вечер, но момчето ја изневерило

Пулс24

Се чувала за првата брачна вечер, но момчето ја изневерило – сега ја продава невиноста

Курир
4 поврзани вести »

Зошто самотијата е добра за вашето здравје?

Кафе пауза - пред: 22 часа

Многу луѓе сметаат дека самотијата и осаменоста се едно исто. Осаменоста е болно чувство кое се појавува кај луѓето кои се сами, но не знаат да уживаат во своето друштво. Самотијата од друга страна е само состојба која не е ни лоша ни добра.

Зошто самотијата е добра за вашето здравје?

Либертас
2 поврзани вести »

5 придобивки од мајчинството

Кафе пауза - пред: 22 часа

Сите мајки знаат дека мајчинството си има свои добри и лоши страни. Но, да се фокусираме на позитивните! Неодамнешните истражувања откриле неколку придобивки од мајчинството кои се навистина корисни и неверојатни.