TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Никогаш не ги фрлајте овие кесички, тие вредат злато

Сител - 20.01.2018

Малите вреќички со силик гел ги добивате секогаш кога купувате нови чевли, торби и слично. Наместо да ги фрлате, искористете ги бидејќи тие навистина можат да ви помогнат, а еве и како. Имено, можете да ги ставите во кутија со алат, во торба во која ...

Странец објавил водич за мување девојки од Македонија. Се гледате ли себе во ова?

Вечер - 20.01.2018

Странец на возраст од 38 години, кој е во Македонија како менаџер на странска фирма повеќе од две години, решил на блог да постави сопствени искуства и да објави препорака што и како го очекува некој во врска со девојките кога ќе дојде во Македонија.

Странец објавил водич за „мување“ девојки од Македонија

Курир

Странец објавил водич за „мување“ девојки од Македонија

Маркукуле

Странец објавил водич за мување девојки од Македонија – Се гледате ли себе во ова?

Скопје24

Скопје инфо

5 поврзани вести »

Од пакуваните салати (ќе) си патиме?

Оff.net - 20.01.2018

Иако бактеријата листерија ја има во речиси секоја храна што ја консумираме најчесто таа не е во доволно голема доза за да ни наштети. Сето ова значително се менува кога во равенката ќе ги додадеш фабриките за чистење и пакување на сите оние салати ...

Побарала и добила развод по една недела брак - поради неговиот голем пенис

Вечер - пред: 1 ден

Алиша Данупава од Нигерија стигнала до суд поради тоа што се разведува од својот сопруг само по една недела брак. Кога ја прашале зашто сака да се разведува толку брзо, мајката на трите деца ги шокирала сите присутни во судот.

Отишол на фудбалски натпревар, влегол во тоалетот, а потоа се случило пресврт- се вратил дома по 11 години!

Курир - 20.01.2018

Неколку моменти пред главниот судија да стави крај на натпреварот, Бантл, тогаш 60-годишник отишол до тоалет. Тоа бил почеток на една луда авантура која неодамна завршила. Швајцарецот Ролф Бантл, навивач на фудбалскиот клуб Базел, пред 11 години ...

Отишол на фудбалски натпревар, влегол во тоалетот, а потоа се случило пресврт- се вратил дома по 11 години!

Маркукуле

Отишол на фудбалски натпревар, влегол во тоалетот, а потоа се случило пресврт- се вратил дома по 11 години!

Сител
3 поврзани вести »

Ова е сопругата на Горан Бреговиќ со која е во брак 25 години

Среќа.mk - 20.01.2018

Веќе 25 години музичарот Горан Бреговиќ е во брак со сопругата Џенана Судуџук. Со години се зборуваше дека имал разни афери, кои скоро биле јавни. Но сите тие приказни неговата сопруга стоечки ги издржа. Му подари три деца, ќерките Ема, Лула и Уна.

Ова е сопругата на балканскиот плејбој Горан Бреговиќ (ФОТО)

Убавина и Здравје
2 поврзани вести »

Еве на кого е посвен најголемиот хит Бора Чорба! (Видео)

Вечер - 20.01.2018

Беше ноќ. Ѕвони телефонот, се јавува Бора. Ме замоли да се најдеме "Под липата" да ми ја прочита песмата која ми ја посветил... Рок групата Рибја чорба последните неколку децении има дадено бројни хитови, а некои од нивните песни се двојно постари ...

Мојот сопруг не ми „помага“ околу децата, туку заедно ги воспитуваме!

Скопје инфо - 20.01.2018

Знам дека ова е машко општество. Знам дека до пред само две генерации било совршено нормално жената да добие „воспитна“ ако го пресоли ручекот, децата да се тепаат со ремен и дека зборот на мажот во куќата е единственото важно што треба да се чуе.

Ана Бунтеска: Заедно да бевме, заедно да останевме

Женски магазин - 20.01.2018

Замислуваш ли како ќе беше Заедно да останевме Еве под ист покрив да живеевме Дали ко кучиња еден на друг ќе ‘ржевме Или за капакот од шољата ќе се кошкавме Дали заедно ќе заспивавме Оти мене ноќите за пишување ми се А ти грчиш ко во сон да те дави ...