TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Типично американски муабет меѓу мајка и дете во 2018-та

365 - 22.02.2018

Во очи на масовните пукања и загинатите деца во школите во САД, Фејсбук постот на една американска мајка ги бранува срцата како цунами. Не толку поради мајката, туку поради детето. А зошто велиме дека муабетот е типично американски? Прво, затоа што ...

Дневен хороскоп за четврток (22.02.2018)

Екран - 22.02.2018

Овен Сонцето навлегува во знакот Риби и тоа позитивно делува на родените на почетокот од овој знак. Подготвени сте да ја обновите соработката со странци. Тоа се однесува и на оние кои се присутни во јавноста или рабoтат во големи приватни или ...

Дневен хороскоп за 22 февруари

Репортер

ЧЕТВРТОК Е СРЕЌЕН ДЕН ЗА ОВОЈ ЗНАК: Дневен хороскоп (22.02.2018)

Скопје24
3 поврзани вести »

Не треба да се оправдувате, треба да живеете!

Женски магазин - 22.02.2018

Не треба никому да му го опишувате својот живот, не мора да се трудите да се докажувате, не мора никому ништо да му покажувате, само живејте. Не треба од луѓето да барате разбирање бидејќи за оние за кои вредите и онака ќе ви го дадат, а оние ...

Секој има свој ангел чувар, иако тоа не го знаат: Еве како својот ангел да го замолите за помош!

Вечер - 22.02.2018

Вашиот ангел може да се појави во лик како што го замислувате, или како боја, симбол, чуство или мелодија... Вашето срце ќе го препознае. Ангелите смеат да ни помогнат само кога за тоа ќе ги замолиме.

Ана Бунтеска: и тој терсене ко мене

Женски магазин - 22.02.2018

Од немукает така баба ми велеше е така од немукает и јас ќора оти умот кај тебе ми беше (улава жена!) и при очи ништо не гледав никого ниту него а тука бил цело време додуше и тој терсене ко мене збор-алтан тука-а го нема ама питом и кроток убав ...

Инспиративни цитати од Мајка Тереза за секој ден

Женски магазин - 22.02.2018

Мудрите мисли и зборови на оваа извонредна жена меѓу нас се денес присутни како никогаш досега. Токму нејзините пораки за мир не насочуваат на размислувањето да станеме подобри луѓе, баш како што и самата Мајка Тереза правеше целиот свој живот.

Утринско кафе со Драгица Зенделовска: Денот ми почнува со бакнеж

Женски магазин - 22.02.2018

Денот ми почнува со бакнеж. По утринското будење (кое за мене е малку мачно бидејќи сум голема спанка) денот ми започнува секогаш со чаша вода и сок од лимон или грејпфрут. Често знаеме да правиме некое зелено или овошно смути во кое ќе додадеме ...

Го испрскала креветот со алкохол. Погледнете што видела таа ноќ

Lady - 22.02.2018

Голем број луѓе го користат алкохолот како средство за дезинфекција или за отстранување на лепило. Но, постојат бројни начини за употреба на алкохолот – дури, може да се користи и во козметиката! Алкохолот за разлика од спрејовите за чистење кои ги ...

Хотели во оваа земја бараат 2700 работници, покрај добра плата нудат и сместување

Фактор - 22.02.2018

Туристичката компанија Maistra објави дека бара работници за работа во хотели во Ровињ напоменувајќи дека оваа сезона ќе бидат вработени вкупно 2 700 работници. Кандидатите кои ќе ја поминат селекцијата и ќе станат дел од тимот на Maistra ќе имаат ...

Хотели во оваа земја бараат 2700 работници, покрај добра плата нудат и сместување

Вечер
2 поврзани вести »

Сања Атанасовска: ќе ја изгаснам љубовта

Женски магазин - 22.02.2018

Ќе ја изгаснам љубовта како светло во собата кога ќе сфатам дека е порок кога ќе стане неразумна кога ќе биде невозвратена кога ќе ги растоварам сите црни мисли што му тежат на овој ден и на овој живот ќе живеам праволиниски ќе пишувам сосема обично ...