TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

Среда во кафени нијанси

Fashionel - пред: 12 часа

Нашиот денешен предлог е во кафени тонови. Кожата како ткаенина уште минатата сезона се наметна како актуелен тренд, а оваа уште повеќе доминира. Затоа и ние се одлучивме во нашата комбинација да вклучиме кожено здолниште во светлокафена нијанса.

Нијанса на зелена – нова хит неутрална боја во 2018!

Divian Arts

Вторник во портокалови нијанси

Fashionel
3 поврзани вести »

Фотографите Тестино и Вебер избркани од сите модни магазини по обвинувањата за сексуална злоупотреба

Сакам да кажам - 16.01.2018

Славните фотографи Марио Тестино и Брус Вебер добија забрана за работа во модни магазини, вклучувајќи го и „Вог“, по серија обвинувања дека сексуално злоупотребувале машки модели и соработници. Сведоштва на модели прв објави весникот „Њујорк тајмс“.

„Барбери“, Мајкл Корс и Стјуарт Вајцман прекинуваат соработка со Марио Тестино

Stylist

Нов секс скандал: Вог му даде отказ на Марио Тестино – обвинет за сексуално злоставување!

КадеВечер
3 поврзани вести »

Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол

Бизнис Вести - 16.01.2018

Новогодишната наградна игра „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол и официјално заврши. Истата започна на 24-ти ноември и траеше до 15-ти јануари. 53 дена посетители на Рамстор мол ја имаа можноста да добијат некој од 110-те кујнски апарати и ...

Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол

Денар

(Фото) Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол

еМагазин

Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол

Нетпрес

Фактор Популарно Exclusive.mk МакМода Женски магазин

9 поврзани вести »

Сара Фешн започна со Тотална чистка

МакМода - 16.01.2018

Од денеска започна Тотална чистка во продавниците на Сара Фешн низ Македонија. Ве очекуваат намалени цени на СФ долна облека, пижами, класични и дезенирани хулахопки Пенти, како и други промотивни акции.

Тотална чистка во продавниците на „Сара Фешн“

Stylist

Сара Фешн започна со Тотална чистка

Фемина

Сара Фешн започна со Тотална чистка (фото)

Турлитава
4 поврзани вести »

Модната куќа Gucci отвори Gucci Garden во Фиренца, спој на музеј, бутик и ресторан

Точка - пред: 47 мин

Алесандро Микел ја води модната куќа Гучи на едно поразлично ниво. Италијанската модна куќа отвори експериментален продажен концепт наречен Градина Гучи. Дизајнерот го обнови музејот на брендот, кој за прв пат бил отворен во 2011 година од неговата ...

Модната куќа Gucci, отвори Gucci Garden во Фиренца

Friday.mk
2 поврзани вести »

Париска модна машка недела: секој секому е конкуренција

Сакам да кажам - пред: 57 мин

Модниот свет му рече „чао “на Милано и „здраво“ на Париз. Францускиот главен град следниве пет дена ќе понуди педесет модни ревии, забави, бизнис-договори од милиони долари, како и најнови трендови во машката мода.

Гламурозната Ања Рубик е ѕвездата во новата кампања на Jimmy Choo

Точка - пред: 3 часа

Луксузниот бренд кој го обожуваат славните и кој беше еден од омилените брендови на покојната британска принцеза Лејди Ди, лансираше нова кампања. Џими Чу го прославува гламурот во новата кампања за пролет-лето 2018 година, а ѕвезда на кампањата е ...

Гламурозната Anja Rubik е sвезда во кампањата на Jimmy Choo 2018!

Divian Arts
2 поврзани вести »

Норвешка ги затвора животинските фарми за производство на крзно

Stylist - пред: 7 часа

Со текот на времето, сè повеќе модни имиња се откажуваат од вистинското крзно и креират користејќи вештачко. Стела Макартни како вегетаријанка уште од мала никогаш не употребувала вистинско крзно или кожа во своите дизајни, а во минативе месеци ...

Најчитаното интервју за 2017-та година на Friday.mk

Friday.mk - пред: 6 часа

И 2017-та година успеавме да направиме голем број на интервјуа со голем дел од македонските мажи од различни области. Вообичаено на почетокот на новата година, правиме преглед на најчитаните работи на нашиот онлајн магазин.

Стела Макартни ги собра ѕвздите на презентација во Лос Анџелес

Stylist - пред: 8 часа

На лансирањето на колекцијата за есен-зима 2018/19 британската дизајнерка Стела Макартни на моден настан во Лос Анџелес успеа на едно место да ги собере најголемите ѕвезди од светот на модата, музиката, филмот, како Кети Пери, Парис Џексон, Леонардо ...