TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

Почнува Last Minute Sale во Скопје сити мол

+инфо - пред: 9 часа

Во текот на шопинг еуфоријата која ќе трае се додека има залихи, односно до нивна распродажба, попусти и до 70 отсто во речиси сите продавници. Од 19 јануари па се додека има залихи, Скопје сити мол ја организира шопинг манијата наречена Last Minute ...

Искористете го продолжениот викенд, дојдете во Скопје сити мол на шопинг, ве очекуваат попусти и до 70 отсто

Фактор

Почнува Last Minute Sale во Скопје сити мол

Слободен Печат

Почнува Last Minute Sale во Скопје сити мол

Женски магазин

Stylist Црнобело Фемина МакМода

8 поврзани вести »

(ФОТО) КАКОВ СОПСТВЕНИК-ТАКВО КУЧЕ: Фотографии кои сигурно ќе ве насмеат

Женски магазин - пред: 10 часа

Фотографката Инес Опифанти од Хамбург направи мал проект кој го насмеа цел свет и докажа дека кучињата и нивните сопственици може да си личат! Секогаш се прашувавме дали кучињата може да направат различни „фацијални експресии“ како луѓето и мислиме ...

Скопско семејство живее со 12 кучиња – ги собираат од улица

Скопје инфо

Означете на врата дека чувате куче – во спротивно ќе платите казна

Скопје инфо

Овој лабрадор бил украден пред 5 години. Погледнете го моментот кога повторно го видел своето семејство!

Sky

Скопје24 Репортер Sky Шеталиште

8 поврзани вести »

Значењето на постсредното образование за графички и веб дизајнери

Бизнис Вести - пред: 11 часа

Денес многу млади стекнуваат основни или дополнителни компјутерски вештини преку завршени обуки, тренинзи и курсеви. Ваквото неформално образование е од голема корист за сите оние кои поради одредена причина немаат запишано или завршено високо ...

Значењето на постсредното образование за графички и веб дизајнери

Friday.mk

Значењето на постсредното образование за графички и веб дизајнери

Денар

Значењето на постсредното образование за графички и веб дизајнери

Divian Arts

МакМода

5 поврзани вести »

Шарлот се грижи за Џорџ, а тој не знае дека ќе биде крал: 11 факти за најпопуларните кралски деца

Црнобело - пред: 15 часа

Најмалите и најпопуларни членови на британското кралско семејство растат многу брзо и луѓето сѐ повеќе се интересираат за нивниот живот. Нивните родители принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, имаат посебни правила за воспитување и воспоставува со нив ...

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го облекоа Принцот Џорџ во иста облека од неговата дедо што ја носеше како дете! (Фото)

Exclusive.mk

Кралицата Елизабета откри дека принцезата Шарлот е шефица по дома

Кајгана

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот како модни близнаци

Точка

Локално

5 поврзани вести »

Четкар првпат ќе настапи со септет од познати македонски музичари

Женски магазин - 17.01.2018

Македонскиот џез и фанк гитарист Владимир Василевски – Четкар на 17 јануари со почеток во 21.30 часот во ноќниот клуб „Станица 26“. Музичарот за првпат ќе настапи во Македонија со септет, составен од познати македонски музичари како: Ѓоле ...

Денес во Станица 26 настапува Четкар со познати македонски музичари

МакМода

Вечер Четкар со септет во Станица 26

Женски магазин
3 поврзани вести »

Норвешка во 2025 ќе забрани убивање животни за крзно

Канал5 - тукушто објавено

Целосна забрана за убивање животни за крзна ќе воведе Норвешка , која важи за една од земјите најголеми производители . Големите модни куќи веќе престанаа да поизведуваат облека од природно крзно , а им се приклучуваат се поголем број производители ...

Норвешка ги затвора животинските фарми за производство на крзно

Stylist
2 поврзани вести »

(ГАЛЕРИЈА) План за тренинг на Џиџи Хадид, со кој ќе уживате во совршените форми

Локално - пред: 1 час

Џидџи Хадид е родена под среќна ѕвезда, а повеќето девојки тајно сонуваат за нејзиниот живот во ѕвезда. Но, зад сето ова се крие и голема упорност, а моделот потврдува поминува голем дел од своето време, во теретана за да одржува совршена фигура.

Едно парче кое ќе ви ја разубави секоја модна комбинација оваа зима според Џиџи Хадид

Среќа.mk
2 поврзани вести »

Северина во стилот на „Сексот и градот“ (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 2 часа

Популарната пејачка Северина Којиќ на својот инстаграм-профил објави фотографија на која позира во кревет во џемпер и салонки што ги потпишува модната куќа „Баленсијага“. Впечатливите салонки со кристали прва ги популаризира Сара Џесика Парке р, ...

Предлог бизнис стил – DRESS FOR SUCCESS

Friday.mk - пред: 5 часа

Биди најсигурен себе. Присуството на важен деловен состанок или интервју за работа обично е доста стресна процедура. Тоа е прилично предизвик, како што треба да зрачи аура на уредност, професионалност, сериозност и моќ, почнувајќи од вашиот изглед.