TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здравје

Пролетна салата за темелно чистење на телото

ЗаЗабава - пред: 2 часа

Деновите во пролет се сè подолги и потопли, но без оглед на убавото време кое нè очекува, во текот на првите денови од пролетта многумина чувствуваат умор и главоболки, а некои дури имаат и проблем со ...

Диета со која не гладувате, а може да изгубите до 8 килограми!

Женски магазин

Пролетна салата за прочистување на организмот

Слободен Печат

Пролетна салата за темелно чистење на телото: Ги исфрла отровите и го поттикнува слабеењето

Точка
4 поврзани вести »

Психолозите потврдуваат: Мажи, облекувајте се во црвено, жените ќе се вртат по вас!

Panacea - пред: 2 часа

Жените ги доживуваат мажите облечени во црвено како личности со статус, доминантни мажи, кои се стремат кон моќ и заработуваат добро Истражувањето спроведено од тим на психолози покажа дека мажите, за да бидат што попривлечни за жените, треба да ...

Родовиот јаз во Германија останува непроменет

Денар

Работи кои треба да ги знаете за мажите и жените во врска

Exclusive.mk
3 поврзани вести »

5 причини заради кои е добро да се пие чај од камилица

Panacea - пред: 2 часа

Ч ајот од камилица традиционално се користи за ублажување на различни здравствени тегоби, а делотворноста на овој напиток е потврдена и со бројни научни ...

Лек против многу болести: Еве што сè може оваа напивка од ѓумбир

Sky

Најдобри чаеви против кашлица

Кајгана

ЛЕК ПРОТИВ МНОГУ БОЛЕСТИ: Еве што се може оваа напивка

Скопје24
4 поврзани вести »

Млад милијардер платил 10 илјади долари за да го убијат и да му го зачуваат мозокот на интернет

Точка - пред: 4 часа

Милијардер од Сицилиумската долина платил 10 илјади долари за да го убијат и да го сочуваат неговиот мозок засекогаш. Бизнисменот Сем Алтман е еден од 25-те луѓе кои се на листата на чекање на компанијата “Nectome”, која тврди дека може да ја ...

Стартап компанија нуди upload на мозокот, но под еден услов

Идивиди

Млад милијардер платил да го убијат за да му го сочуваат мозокот засекогаш

Нетпрес

Пристигна иднината, кој сака да живее вечно?

Факултети

Скопје24 Репортер Вечер

7 поврзани вести »

Неколку издржани причини зошто да не пиете премногу студена вода

Црнобело - пред: 7 часа

Чаша студена вода изгледа толку примамливо, особено во потопли денови. Сепак, токму тоа може да биде причина за некои здравствени неприлики со кои се соочувате, а не можете да ја лоцирате вистинската причина.

Како правилно се консумира кафето?

Женски магазин

Пијте солена вода седум дена по ред

Попара

Вода со лимон. Дали е навистина толку корисна?

Женски магазин

Маркукуле

5 поврзани вести »

Проверувајте го очниот притисок за да не се случи да ослепите

Сител - пред: 22 часа

По десетина пациенти неделно со сериозни заболувања на очите кои можат да доведат до слепило бараат помош на Клиниката за очни болести. Офталмолозите се загрижени што се помлади лица страдаат од глауком, а повеќето граѓани многу доцна доаѓаат на ...

Глауком - подмолна болест што води кон слепило

Независен

Д-р Јорданова: Проверувајте го очниот притисок за да не се случи да ослепите

Press24
3 поврзани вести »

Трудниците и киселите краставички

Мама365 - пред: 18 мин

Зошто многу жени во текот на бременоста посегаат по кисали краставички. Храната која е придоно кисела или е закиселена го стимулира метаболизмот, велат германските стручњаци. Таа содржи и многу витамин Ц кој му помага на телото да апсорбира калциум ...

Зошто бремените жени обожаваат да јадат кисели краставички?

Panacea
2 поврзани вести »

МЕНОПАУЗА: Хормонската заменска терапија може да ја подобри функцијата на срцето кај жените

Panacea - пред: 37 мин

Најголема корист од употребата на хормонската заменска терапија е забележана кај жени кои биле во доцни 60-ти години или биле постари К ај жените кои земаат хормонска заменска терапија за време на менопаузата , се забележани промени во структурата и ...

Витаминска бомба против пролетен умор

Кајгана - пред: 1 час

Преминот од едно во друго годишно време може драстично да се одрази кај некои луѓе, со пад на енергијата, намалена концентрација и постојано чувство на умор. Во овој период од годината се јавува т.н.

Интервју со Виолета Томовска: Мојата борба со ракот на дојка

Panacea - пред: 2 часа

„Како и многу други жени, така и јас, случајно, со мал допир на едната и другата дојка, почувствував дека има некоја промена, дека нешто се случува. Од страната напипав нешто што наликуваше на грутка, а тоа го почувствував додека бев на настап во ...