TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конте: Имам силна желба, силен мотив зошто сакам трофеј во ФА Купот

Спортклуб - тукушто објавено

Антонио Конте сака успех во ФА Купот сезонава, а на добар пат се да го остварат тоа, пред се поради добиениот противник во полуфиналето. За среќа на Челси, тие го добија за противник Саутемптон, екипа која не треба да биде сериозна пречка за нив, па ...

Конте објасни зошто е посебно мотивиран да го освои ФА купот сезонава

Дерби

Ждреб за ФА Купот: Тотенхем оди на Манчестер јунајтед

Екипа

ФА куп ждрепката за полуфиналињата најмногу му се насмевна на Челси (Фото)

Дерби

Спортски СуперСпорт Gol.mk Спортклуб Спортски Дерби Екипа Gol.mk

28 поврзани вести »

Работнички го доби дербито со МЗТ Скопје кое почна вчера, а заврши денес

МКД - пред: 3 часа

Работнички со 100:84 го победи МЗТ Скопје и остана единствениот непоразен тим во Првата лига, дербито почна вчера, беше прекинато па се доигра денес пред празни трибини. Вечното дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје се играше два дена, вчера поради ...

Ова ли е шампион? МЗТ е со одбрана „швајцарско сирење“, осми пат сезонава прими 100 поени

SportMedia

Работнички ја заврши работата против МЗТ

Нетпрес

Докузовски: Сите сакаат да го победат Работнички, се надевам тоа нема да се случи во скоро време

SportMedia

Спортклуб Gol.mk Екипа Sport 1 Gol.mk Екипа SportMedia Sport 1

60 поврзани вести »
Фудбал »

Аргентински волшебник: Меси постави уште еден рекорд во Ла Лига

Спортклуб - пред: 1 час

Барселона без многу проблеми го совлада Атлетик Билбао и веќе има 11 бода предност во однос на Атлетико Мадрид. Еден од двата гола попладнево постигна Лионел Меси кој со тоа собори нов рекорд во шпанското првенство.

Навивачите на Барселона јасно кажаа што мислат за двоумењето на Иниеста дали да остане на „Камп Ноу“ (Видео)

Дерби

(ВИДЕО) Барса славеше, Атлетик Билбао едвај се спаси од катастрофа

Спортклуб

Gol.mk Спортски 24Фудбал Дерби Gol.mk 24Фудбал Сител Sport 1

58 поврзани вести »

Гатузо без грам дилема, го исфрлува од тимот: Или ќе тренираш, или дома!

Спортски - пред: 2 часа

Пет милиони евра плати Милан само за позајмица, уште 20 милиони ќе мора на крајот на сезоната да издвои на име на обавезниот откуп на договорот на Никола Калиниќ. За тие пари очекуваа Росонерите гол машина каква што беше Калиниќ во Фиорентина, но ...

Гатузо му даде шанса на заборавениот дефанзивец: Комплетно ме импресионираше, тоа е таа јужноамериканска крв!

Дерби

(ВИДЕО) Милан со пресврт до победа над Киево, ВАР-шоу во Италија

Спортклуб

Сител Екипа Дерби Gol.mk 24Фудбал СуперСпорт Спортски Sport 1

25 поврзани вести »

Само Матиќ и никој друг: Мурињо жестоко удри по другите фудбалери на Јунајтед

Спортклуб - тукушто објавено

Елиминацијата од Севиља во Лигата на шампионите остави длабоки траги кај Жозе Мурињо колку тој да не сака да признае. Синоќа Јунајтед го победи Брајтон, но тој повторно беше незадоволен од пристапот на своите фудбалери.

Лукаку гарантира дека следната сезона ќе дојдат многу добри играчи во Јунајтед

Дерби

Ван Гал го именуваше најдобриот напаѓач во светот и обелодени: Се обидов да го купам во Јунајтед

Дерби

Спортски Спортклуб СуперСпорт Екипа 24Фудбал 24Фудбал Локално SportMedia

34 поврзани вести »
Кошарка »

Шампионот на победа до финале: Ц. Звезда го прегази Морнар, Антиќ даде пет поени

Sport 1 - пред: 2 часа

Актуелниот бранител на трофејот во регионалната АБА-лига, белградска Црвена Звезда убедливо победи во првиот полуфинален меч со црногорски Морнар од Бар, победувајќи денеска во Белград со 91-63, триумф во кој македонскиот репрезентативец Перо Антиќ ...

Антиќ даде пет поени, Звезда убедлива против Морнар

SportMedia

Скромен учинок на Антиќ, шампионот го декласира Морнар во првиот полуфинален дуел

Gol.mk

Екипа

4 поврзани вести »

Инцидент во Сплит: „Боксерот“ Ноулс буквално го нокаутираше Калајжиќ (Видео)

Дерби - пред: 57 мин

Голем инцидент се случи за време на кошаркарскиот натпревар меѓу екипите на Сплит и Задар одигран во рамките на хрватското првенство. За време на средбата дојде до неспортски дуел меѓу Престон Ноулс и Павле Марчинковиќ, а во нивната пресметка реши ...

Далматинското кошаркарско дерби заврши со хаос и тепачка (видео)

TopSport

Далматинското кошаркарско дерби заврши со хаос и тепачка (видео)

Макфакс
3 поврзани вести »

ВИДЕО: Вестбрук одигра симултанка и со нов „трипл-дабл“ сам го победи Торонто

Gol.mk - пред: 1 час

Минатогодишниот МВП играч во НБА лигата, Расел Вестбрук, запиша нов „трипл-дабл“ учинок, петти последователен, во тешко извојуваната победа на Оклахома Сити Тандер на гостувањето кај најдобрата екипа на Источната конференција, Торонто Репторс ...

„Ракетите“ летаат кон првото место на Западот, „кралот“ Џејмс со 70. трипл-дабл го освои Чикаго (Видео)

Дерби

НБА: Серија од 12 победи на Портланд

Сител

Gol.mk Sport 1 SportMedia Екипа TopSport Алфа Макфакс Локално

14 поврзани вести »
Ракомет »

Македонско славје во Романија: Митревски и Маркоски го освоија Купот со Доброгеа!

Gol.mk - тукушто објавено

Македонските репрезентативци Никола Митревски и Велко Маркоски со нивниот тим Доброгеа Суд Констанца, го освоија трофејот во Купот на Романија , откако во финалниот двобој славеа над уште тим во кој има Македонец, Темишвар на Златко Даскаловски, со ...

Митревски и Маркоски го освоија купот на Романија

24 Ракомет

Митревски и Маркоски слават трофеј во Романија

Sport 1

Екипа Gol.mk

5 поврзани вести »

Весиќ: Се надевам дека Бутел ќе игра на исто ниво и против Струга

Gol.mk - пред: 51 мин

Металург Јуниор загуби од Бутел Скопје со 20-14 и ќе се бори со Струга за втората позиција на табелата во Првата лига, односно за бараж дуелот со последнопласираната екипа во плеј-аутот од Суперлигата.

Котевски: Бутел нема да „пушта“ на никој, целта ни е да ги освоиме сите бодови до крај

Gol.mk

Прволигашката доминација на Бутел Скопје продолжува (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет

Gol.mk 24 Ракомет 24 Ракомет 24 Ракомет

7 поврзани вести »

Талески расположен против Либек, Миркуловски перфектен против поранешниот клуб

Дерби - пред: 8 часа

Македонските репрезентативци, Филип Миркуловски и Филип Талески имаа одлични настапи на денешните средби во Бундеслигата кои беа наградени и заокружени со победа на нивните Вецлар и Рајн-Некар Левен.

Талески и Миркуловски газат во Бундес лигата!

24 Ракомет

Талески „распука“ за само шест минути, фантастичен и Миркуловски!

Sport 1

Gol.mk Екипа

5 поврзани вести »
Тенис »

Осака е новата „кралица на пустината“: Прв ВТА-трофеј за Јапонката

Sport 1 - пред: 1 час

Наоми Осаката го освои трофејот на женскиот дел од мастерс турнирот во Индијан Велс, откако во големото финале вечерва ја совлада Дариа Касаткина во два сета. Јапонката до својата прва ВТА-титула дојде полесно од очекуваното со 6:3 и 6:2.

Сензацијата Осака ја победи врсничката Касаткина и ја освои титулата во Индијан Велс!

Gol.mk

Прво па Индијан Велс – Осака го крена трофејот

TopSport

Екипа ЗаЗабава Макфакс Дерби МКД Алсат-М Gol.mk Sport 1

17 поврзани вести »

Дел Потро: Знам како да го победам Федерер

Gol.mk - пред: 6 часа

Која серија вечерва ќе биде прекината – на Роџер Федерер или на Хуан Мартин дел Потро? Двајцата фантастични тенисери вечерва ќе го одиграат големото финале на првиот Мастерс сезонава во Индијан Велс, а според сите очекувања би требало да гледаме ...

Федерер искрен по новиот рекорд: Требаше да изгубам

А1 On

Дел Потро против Федерер во финалето во Индијан Велс

МКД

Спортклуб Локално Стандард Алсат-М Дерби Gol.mk TopSport Екипа

42 поврзани вести »

Уште двајца откажаа учество во Мајами

Стандард - пред: 3 часа

Гаел Монфис официјално потврди дека нема да може да учествува на „Мастерс“ турнирот во Мајами. Французинот не се опорави од повредата на грбот што ја доби во Индијан Велс и ќе го пропушти турнирот. Во Мајами нема да игра и Филип Колшрајбер.

Марија Шарапова го откажа учеството на Мастерсот во Мајами

Gol.mk

Шарапова пресече: Многу ми е жал, се откажувам од Мајами

Спортски
3 поврзани вести »
Автомото »

Довициозо најдобар на сефтето во Катар

Авто Плус - пред: 1 час

Фаворитот за победа на Гран При на Катар, на стартот на сезоната во MotoGP, Андреа Довициозо на Ducati ги оправда очекувањата и го освои првото место Италијанецот го оневозможи Марк Маркез (Honda) да го започне победеносниот од кон петтата титула ...

Нова драма во режија на Дови и Маркез, Италијанецот го надитри шампионот за победа во Катар!

МКД

Спектакуларен старт на сезоната: Довициозо и Маркез во страшен костец во последниот свиок, епилогот идентичен! (Видео)

Дерби

Спортски Спортски Gol.mk Sport 1 Екипа Стандард TopSport МКД

17 поврзани вести »

Дејан Илиев го скроти Челси (ФОТО)

Sport 1 - 17.03.2018

Фантастичен натпревар имаше нашиот голман Дејан Илиев, кој со екипата на Арсенал до 23 години, го победи Челси со 3-1 во лондонското дерби. Ова беше уште одличен настап за македонскиот голман, кој докажува дека е во брилијантна форма, па ...

Победа на Хаџиевски голема колку – Бурџ Халифа! (ФОТО)

Sport 1 - 17.03.2018

Македонскиот тренер Ѓоко Хаџиевски, кој го предводи тимот на Ал Дарфа, успеа да стигне до многу важна победа во борбата за опстанок против Ал Васл со 2-1. Ал Дарфа ја искористи лошата форма на Ал Васл и освои големи три бодови, со кои сега се наоѓа ...

Останато »

Бобан Илиоски со нокаут до златниот медал на Европскиот куп Србија опен (ФОТО)

IPON - пред: 1 час

Бобан Илиоски (-81 кг) во извонредна борба со прекин во втората рунда го освои првото место во К-1 за сениори на Европскиот куп Србија опен во Белград. Илисоки во финалето го победи Никола Дробњак од КБК 011 од Србија и денес го освои третиот златен ...

Марко Тодоров и Викторија Вардинова освоија златни медали на Европскиот куп Србија опен (ФОТО)

IPON

Варадинова прва на Европскиот куп Србија опен, Илиоски во финалето (ФОТО)

IPON

IPON

4 поврзани вести »

Македонските каратисти освоија 17 медали на „Дунав опен 2018” во Виена

Макфакс - пред: 5 часа

Македонските репрезентативци во традиционално карате освоија вкупно 17 медали: 12 златни, 4 сребрени и 1 бронзен медал на Европскиот фудокан карате куп „Дунав опен 2018” во Виена, Австрија.

Македонските каратисти освоија 17 медали на „Дунав опен 2018” во Виена

Вечер

Македонските каратисти освоија 17 медали на „Дунав опен 2018” во Виена

А1 On

+инфо Екипа Курир

6 поврзани вести »

Како Волков го „здроби“ екс-шампионот Вердум (видео)

TopSport - пред: 6 часа

Главната атракција на УФЦ големата вечер во Лондон секако беше пресметката на поранешниот шампион во тешка категорија, Фабрисио Вердум, кој доживеа вистинска катастрофа против Русинот Александер Волков.

Волков го нокаутира Вердум (ВИДЕО)

IPON

Како Волков го „здроби“ екс-шампионот Вердум (видео)

Макфакс
3 поврзани вести »

« Вести

Протест пред домот на Ременски, пратеничката на СДСМ најави кривични пријави

ТВ21 - тукушто објавено

Група граѓани вечерва протестираа пред домот на пратеничката од редовите на СДСМ, Фросина Ременски. Таа на својот фејсбук профил напиша дека протестот е организиран од страна на ВМРО-ДПМНЕ, заедно со Општинскиот комитет на оваа партија од Карпош, на ...

Ременски: Од вечерва сум и Македонка, и Албанка, и Турчинка, и Ромка, и Босанка, и Влаинка и Србинка

Стандард

Протест пред домот на пратеничката на СДСМ Фросина Ременски

Р.С.Европа

Фокус Фокус Макфакс +инфо Република Бриф Фактор Независен

28 поврзани вести »

Путин очекувано до уште еден шестгодишен мандат на чело на Русија

Нетпрес - тукушто објавено

Владимир Путин по четврти пат ќе биде руски претседател, веќе по првиот изборен круг, двапати по два последователни мандата раздвоени со премиерската должност, покажуваат прелиминарните резултати објавени во неделата навечер, со што доби од ...

(Видео) Путин: Имаме голема иднина пред нас, ако останеме обединети

Макфакс

Путин ги повика Русите да го задржат единството

Нетпрес

Фактор Р.С.Европа 24 Вести Нова ТВ Фокус Алфа Алсат-М МКД

91 поврзани вести »

Протести против Законот за јазиците пред Влада, се протестираше и во Битола

ТВ21 - пред: 2 часа

Стотина граѓани пред зградата Владата го изразија својот револтот против, како што велат, изгласувањето на законот за јазици. Тие побараа повлекување на законот, а се изјаснија и против промена на уставното име на Македонија.

Зошто никој не се буни кога во законите се БАРА познавање на англиски, француски или германски јазик?

Либертас

Потребна беше посериозна собраниска дебата за законот за јазици

Канал5

Алсат-М Сител 24 Вести Независен Тера Фокус Орбис Р.С.Европа

100 поврзани вести »
Магазин »

Неверојатно: Романец не може на суд да докаже дека е жив!

Таратур - пред: 8 часа

Според годишната анкета направена од „Economist Intelligence Unit“ (EIU), Сингапур 5-та години по ред ја потврди првата позиција како најскап град во светот, и тоа поради огромните трошоци за сопствениците на автомобили.

Романија: Суд одби да прогласи жив човек дека е жив

Бриф

Судот одбил жив човек да го прогласи за жив

Sky

Скопје24 Маркукуле Сваштарник Нетпрес

7 поврзани вести »

Болница во Виена ангажира волшебник за да ја штити од магија

+инфо - пред: 11 часа

Една болница во Виена потпиша договор вреден 95 илјади евра со волшебник за чистење на болницата од негативна енергија. „Ловецот“ на штетни бранови е ангажиран за енергично чистење на новоизградената болничка зграда.

Вуду скандал го тресе здравството: Ангажирале истерувач на негативна енергија за 95.000 евра да ја исчисти болницата

Sky

На шаман му плаќаат 95.000 евра за блокирање „штетни енергетски бранови“ во голема болница во Виена

Нетпрес

Бриф Макфакс Слободен Печат Вечер Канал5 Локално А1 On

10 поврзани вести »

Казна за непослушни деца (ФОТО)

Канал5 - 17.03.2018

Децата се однесувале некултурно кон возачот на школскиот автобус, и мајката ги натерала да пешачат до школото како казна за нивното однесување. Мајка ги натерала своите деца да пешачат 6 километри, како казна за тоа што не се однесувале со почит кон ...

ФОТО: Мајка ги казни своите деца бидејќи се однесувале некултурно кон возачот на автобусот

Курир

Мајка ги казни своите деца бидејќи се однесувале некултурно кон возачот на автобусот

Пулс24

Женски магазин

4 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Да се потсетиме:
"The best way out is always through!"
и тоа што сме разлигавени цели генерации, не му го намалува значењето на кажаното.
19ReTweets23Favorites·Details
Си има и протокол за надминување на таквата бедотија, и тоа протокол - закон. Само кој денес се замара уште со себе. Сите чекаме нешто од надвор да нѐ усреќи.
13ReTweets17Favorites·Details
Нема ништо лошо во тоа да седнеш на шанк и сам да пиеш
7ReTweets31Favorites·Details
Маалски позорникар е корисна работа. #Фиром2018 https://t.co/HVE71YQQz2
11ReTweets26Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Лесно е да се изрезилиме, тешко е луѓе да бидеме.
73ReTweets116Favorites·Details
Новинарството на колена https://t.co/U5M3q8TIgV
46ReTweets64Favorites·Details
-се извинувам, квасецот кај ви стои...
-комшо стакло или лименка
- не озбилно, за квасец сум дојден😁😁😁
34ReTweets94Favorites·Details
Рускиот претседател од моето детство VS рускиот претседател од твоето детство https://t.co/sdreoSjOiJ
29ReTweets111Favorites·Details
Вучиќ: Раѓајте или ќе завршиме како нација!

Ваљда прво треба да ебат!?!?
21ReTweets65Favorites·Details
Видео

Денешни настани

Silent Era (California, USA) + Tretår и Фосфен во ВИНИЛ

Винил / Vinyl

Sunday, March 18 at 20:00h - 23:30h Hosted by:

Martin Mitevski

63 interested   46 going

Cocktail Sunday -

Coffee Lab

Sunday, March 18 at 21:00h - March 19 at 23:55h Hosted by:

Coffee Lab

32 interested   50 going

Vasko Atanasoski at Kanal 103

Kanal 103

Sunday, March 18 at 22:00h - 23:15h Hosted by:

Ако никој не свири

28 interested   36 going
На денешен ден ...
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001