TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Хасани: Оваа година сакам да ги остварам целите со Шкендија и Македонија!

Gol.mk - 18.01.2018

Есенската полусезона која измина беше една од најплодните и најуспешните за тетовска Шкендија. „Црвено-црните“ стигнаа до двомеч со Милан во плејофот за пласман во Лигата на Европа, а во македонскиот шампионат доминантно дојдоа до титулата есенски ...

Најголемиот „крвник“ меѓу фудбалерите – заработил 46 црвени картони!

Спортски - 18.01.2018

Повеќето фудбалери добиваат по неколку црвени картони во текот на кариерата. Што поради груби стартови, расправија со судијата, непромислени потези… Меѓутоа, на фудбалските терени изминатите децении навистина имаше „крвници“ кои всушност беа големи ...

Најголемиот „крвник“ меѓу фудбалерите – заработил 46 црвени картони!

Таратур
2 поврзани вести »

Валенсија ќе позајми уште еден фудбалер на Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 18.01.2018

Медиумите во Шпанија пренесуваат дека Валенсија е заинтересирана во своите редови да го донесе играчот на Манчестер Јунајтед, Матео Дармијан. „Онда Серо“ пишува дека од таборот на Валенсија најпрво ќе се обидат да го донесат Италијанецот на ...

Видео: Што ли правеше видео асистенетот!? – Стигна потврда дека Челси против Норвич беше „украден“!

Спортски - 18.01.2018

Од поодамна не сме виделе толку лоша судиска претстава како на натпреварот помеѓу Челзи и Норвич 1:1 (5:3) во вториот натпревар од третото коло во ФА Купот. Челзи помина тешко. Откако првиот натпревар аврши без победник 0:0, следуваше „реприза“ на ...

Алиоски и дружината ја воодушевија Англија: Собраа пари за болно дете

Спортски - 18.01.2018

Фудбалерите и фановите на фудбалскиот клуб Лидс ги обединија силите за да му помогнат на мал навивач кој е болен од рак. На 5-годишниот Тоби Нај му беше дијагностициран канцер и ќе почне со лечење следната недела, откако фудбалерите, фановите и ...

Буфон „пукна“ под притисок, па се предомисли?

СуперСпорт - 18.01.2018

Од сите страни пристигнаа големи притисоци и молби, а по се изгледа дека тој се предомислил. Според информациите на италијанските медиуми, легендарниот голман кој во наредниот месец полни 40 години би можел да остане, не само ако Јувентус ја освои ...

Кварезма се сели во Кина

Екипа - 18.01.2018

Португалскиот интернационалец Рикардо Кварезма ќе се пресели во Кина, откако неговиот клуб Бешикташ одлучи да ја прифати понудата за него вредна 15 милиони евра. Тој од 2015 година го носи дресот на Бешикташ, но оваа сезона и не игра во најдобра ...

Среќен роденден Бесар!

Вардар - 18.01.2018

Вардар прославува прв роденден за време на подготовките во Анталија. Денеска нашиот фудбалер Бесар Исени полни 21 година. Исени е роден во Скопје на денешен ден во 1997 година. Играчот од средниот ред на теренот младинските категории ги минува во ...

Банкнотираше Виченца, еден од најстарите италијански фудбалски клубови

Слободен Печат - 18.01.2018

Актуелниот член на италијанската Серија Ц, Виченца денеска прогласи банкрот поради неисплатени обврски. Клубот кој своевремено играше во полуфиналето на Купот на победници на купови и беше победник во Купот на Италија во 1997 година, денеска мораше ...

Банкнотираше Виченца, еден од најстарите италијански фудбалски клубови

Канал5

Банкнотираше Виченца, еден од најстарите италијански фудбалски клубови...

Н.Македонија
3 поврзани вести »

Несторовски повеќе нема да биде осамен во нападот на Палермо

24Фудбал - 18.01.2018

Капитенот на Палермо го добива новајлијата во тимот како партнер во нападот. Според информациите кои ги пренесува „Џорнале ди Сицилија“, се вели дека стратегот од клупата на италијанскиот второлигаш Палермо, каде настапуваат Илија Несторовски и ...