TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Уште еден играч си оди од Барса: Меси му пресуди на Алеиш Видал

Спортклуб - пред: 7 часа

Повремениот шпански репрезентативец Алеиш Видал е пред враќање во тимот на Севиља од каде пред две години се пресели во Барселона. Шпанските медиуми информираат дека Севиља ги договорила сите услови со бекот, но останува уште да постигне спогодба со ...

Фернандињо во Сити до 2020 година

Канал5 - пред: 8 часа

Бразилецот Фернандињо го продолжи договорот со Манчестер Сити до 2020 година, потврди англискиот клуб. Фернандино пристигна во Сити летото 2013 година од Шахтјор и ја освои Премиер Лигата и Лига купот, а за неполни пет сезони одигра 150 натпревари и ...

Нов потпис во Манчестер Сити, Фернандињо уште две сезони на „Итихад“

Gol.mk

„Воинот“ на Гвардиола потпиша нов договор со Сити

Дерби

Пеп му верува: Фернандињо го продолжи договорот со „граѓаните“

Спортски

Спортски

5 поврзани вести »

Капитенот на Лион: Нејмар е само добар играч, ништо повеќе

Дерби - пред: 8 часа

Нејмар имаше експресно прилагодување во Лига 1 и со своите изданија постојано успева да ги крева на нозе фудбалските фанови ширум Франција, но сепак има и такви кои сепак не се премногу импресионирани од настапите на Бразилецот.

Доскорешниот вардарец Демири е нов играч на Мариупол

Sport 1 - пред: 10 часа

Доскорешниот вардаров фудбалер Бесир Демири, кој спогодбено го раскина договорот со црвено-црните откако не се најде во плановите на тренерот Чедомир Јаневски кариерата дефинитивно ќе ја продолжи во Украина, па в понеделник треба да биде промовиран ...

Демири ќе прави сефте во странски клуб, потпиша 1,5-годишен договор за Мариупол

SportMedia
2 поврзани вести »

Пеп го поздрави големиот виртуоз: Пред да се појави Меси, немав видено нешто слично

Дерби - пред: 9 часа

Пеп Гвардиола денеска му посака среќа на Алексис Санчез во ситуација кога се очекува официјална потврда на неговиот трансфер во лутиот ривал Манчестер Јунајтед, но шпанскиот стручњак предизвика внимание на прес-конференцијата пред англиските ...

Тричковски ја санира повредата - Ќе игра на дербито со АПОЕЛ

SportMedia - пред: 9 часа

По два меча пауза поради повреда на скочниот зглоб, Иван Тричковски се враќа во составот на АЕК Ларнака и тоа токму навреме за дербито на кипарското првенство, против АПОЕЛ, закажано за задутре.

Можно ли е ова? За Роналдо има само една ептен богата понуда, ама...

Sport 1 - пред: 11 часа

Вообичаено за најдобриот светски фудбалер треба да има тепачка, кој клуб да го донесе во своите редови, но верувале или не за Кристијано Роналдо нема ниту една нормална, барем не од тие што се најавуваа во последно време дека ќе одбојат многу ...

Кристијано Роналдо е во сериозни проблеми: Има понуда од само еден тим!

Спортклуб

Зидан: Победата над Леганес е пресвртна точка

+инфо

Копа дел Реј: Предност за Реал

Сител

СуперСпорт Спортклуб СуперСпорт СуперСпорт 24Фудбал Gol.mk Дерби Екипа

30 поврзани вести »

Горецка до фановите на Шалке: Знам дека ве разочарав со мојата одлука, но, бидете сигурни, овој клуб ќе ми остане во ...

24Фудбал - пред: 12 часа

Многу европски гиганти се бореа за потписот на германскиот репрезентативец, тој се реши за Баерн Минхен. Шалке 04 правеше максимални напори да го продолжи договорот со 22 годишниот Леон Горецка, но тој се реши да потпише за најтрофејниот германски ...

Официјално: Горецка нов фудбалер на Баерн Минехн

СуперСпорт

Леон Горецка потпиша за Баерн Минхен

Кајгана

Шалке жали, Баерн е среќен: Горецка од лето на Алианц Арена

24Фудбал

Gol.mk Дерби Екипа Sport 1 СуперСпорт Спортски Стандард Спортски

13 поврзани вести »

Битолски Пелистер со охридски шмек

SportMedia - пред: 10 часа

Битолски Пелистер добива охридски шмек, а полека, но сигурно работите во таборот на актуелниот бранител на куп-трофејот се средуваат. Најавени се подготовки во Охрид, а и двајца играчи родум од овој град се враќаат кај „зелено-белите".

Дефанзивец на Ливерпул осуден заради насилство врз својата девојка

Gol.mk - пред: 10 часа

Одбранбениот фудбалер на Ливерпул, Џон Фланаган е осуден на 12 месеци општествено корисна работа, 40 часа неплатена работа и 15 дена на рехабилитација, заради насилство врз својата девојка.