TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Шокантен трансфер, Караско се сели во Кина

СуперСпорт - пред: 3 часа

Крилниот фудбалер на Атлетико Мадрид, Јаник Фереира Караско ќе се приклучи на кинескиот тим Далиан Јифанг во трансфер вреден 26 милиони фунти. Кинеската сезона започнува во март, а клубовите може да крајот на овој месец да регистрираат нови ...

Торес може да заврши во Кина

+инфо

Торес заминува далеку од Мадрид?

Спортски

И Торес ќе замине од Мадрид

TopSport

Локално Gol.mk Спортски Спортски Локално Канал5 Таратур А1 On

13 поврзани вести »

Зидан проговори за невообичаениот потег со младиот Себалјос

Дерби - пред: 4 часа

Зинедин Зидан го подготвува својот тим за претстојниот натпревар против Алавес, а на истиот повторно нема да смета на неколку повредени фудбалери. Французинот на денешната прес-конференција повторно дипломатски одговараше на прашањата за се почесто ...

Зидан: Му се извинив на Себаљос

Спортски

Сега и новинари тврдат: Фудбалерот на Реал се сели на „Енфилд?“

Спортклуб

Милан и Јувентус се „тепаат“ за ѕвездата на Реал Мадрид

Спортски
4 поврзани вести »

Реал Мадрид подготви 150 милиони евра за Роберт Левандовски

Екипа - пред: 3 часа

Полскиот интернационалец Роберт Левандовски од Баерн Минхен е првата трансферна цел на Флорентино Перез за летниот преоден рок, откриваат медиумите во родната земја на напаѓачот. „Кралевите“ веќе имале првични контакти со Левандовски, кој го смени ...

Левандовски го промени агентот и најавува топ трансфер

СуперСпорт

ГОТОВО: Левандовски си избра агент – Барселона и ПСЖ во пол позиција!

Спортски

Левандовски го смени агентот, се подготвува заминување од Баерн Минхен

Sky

Локално Спортски

6 поврзани вести »

Салах вети титули за Ливерпул: Мојот сон е да…

Дерби - пред: 7 часа

Ливерпул брзо испадна од Лига и ФА Купот, но затоа добро се држи и напредува во двете најважни натпреварања, Премиер лигата и Лигата на шампионите. Во домашниот шампионат е на добар пат да обезбеди пласмам во Топ 4 и со тоа место во најелитното ...

Салах: Сонувам за титула во Премиер-лигата со Ливерпул

Екипа

Салах како Џерард: Египетскиот „Меси“ ги купи „црвените“!

Спортски

Тоти: Салах е еден од најдобрите во светот

Локално
4 поврзани вести »

Линдзи Вон ја донесе пепелта на својот дедо во Пјонгчанг и така му оддаде почит за бронзата!

Спортски - пред: 2 часа

Американската скијачка, Линдзи Вон на ЗОИ во Пјонгчанг му оддаде почит на својот починат дедо. Вон настапите во Јужна Кореа ги посвети на својот дедо кој почина во ноември 2017. година, а откако во негова чест го освои бронзениот медал, одлучи по ...

Вон ја расфрли пепелта од својот дедо во Пјонгчанг (ВИДЕО)

Sport 1

Линдзи Вон ќе продолжи се додека не го скрши рекордот на Стенмарк

А1 On

Линдзи Вон ја расфрли пепелта од својот дедо во Пјонгчанг

Локално

Кумановски м. А1 On +инфо

7 поврзани вести »

Емотивна исповед на Енди Кол: Внукот ми го спаси животот

Дерби - пред: 2 часа

Енди Кол не е актуелен како голем број други поранешни фудбалски ѕвезди, но фудбалските фанови се уште ги паметат неговите голови и титулите кои ги освои со Манчестер Јунајтед, клуб со кој стана и европски шампион.

Емотивна исповед на Енди Кол: Внукот ми го спаси животот

Поглед
2 поврзани вести »

Челзи ќе купува нов дефанзивец во текот на летото

Стандард - пред: 2 часа

Англискиот шампион Челзи планира да купи нов централен дефанзивец во текот на летото, пишува „Evening Standard“. Раководството на „сините“ сака да земе млад, но во исто време искусен играч на овој пост, кој ќе донесе уште поголема конкуренција и ...

НАЈАВА: Викенд со дерби натпревари – Дуелот на „Олд Трафорд“ во центарот на вниманието!

Спортски - пред: 4 часа

Сите натпревари од најдорите европски лиги овој викенд ќе останат во сенка на големото дерби помеѓу Манчестер Јунајтед и Челзи на „Олд Трафорд“. Жозе Мурињо и Антонио Конте имаа доста вербални дуели во последно време и сигурно дека со тоа додатно ја ...

Премиер лигата има „кеш“ од 1.6 милијарди фунти!

TopSport - пред: 2 часа

Последните објавени податоци околу англиската Премиер лига покажуваат дека најбогатата лига на светот има 1.6 милијарди фунти на својата сметка, неверојатен раст од 293 милиони фунти во последните 12 месеци.

Лестер плати казна од 3,1 милиони фунти

Локално
2 поврзани вести »

УЕФА ја казни Црвена звезда – празна трибина и 56.000 евра

Екипа - пред: 7 часа

Поради пропусти во организацијата на натпреварот против Келн во групната фаза од Лига Европа, Црвена звезда е условно казнета со затворање на една трибина на две години и со парична казна од 56.000 евра.

УЕФА  ќе активира казна против Црвена звезда

TopSport

УЕФА ја казни Црвена звезда – празна трибина и 56.000 евра

Вечер
3 поврзани вести »