TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Ѕвездата на Наполи открива: Татко ми секогаш ми зборуваше за Марадона, а мој идол беше Роналдо

Спортски - пред: 1 ден

Еден од најважните фудбалери на Наполи во сезоната во која многумина веруваат дека можат да дојдат до титулата во Серија А после подолго време открива интересни детали од своето детство. Фудбалерот на Наполи, Лоренцо Инсиње признава дека во неговото ...

Ја признаа грешката: Јунајтед, извинете!

Спортклуб - пред: 1 ден

Раководството на компанијата за производство на системи за видеоповторување (ВАР) поднесе извинување кон Манчестер Јунајтед за инцидентот на мечот против Хадерсфилд во осминафиналето од ФА Купот.

Кориера дела Сера: Банкрот на шефот на ФК Милан

Sport M - пред: 1 ден

Банкротираше сопственикот на ФК Милан Ли Јохнон, објави италијанскиот венсик „Кориере дела Сера“. Во текстот се наведува дека бизнисменот е на прагот на неизбежен банкрот и оти во неговата татковина Кина веќе почнале со распродажба на неговите имоти.