TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракомет

Фан зоната во Вараждин подготвена за „Фалангата“

SportMedia - пред: 16 мин

Специјална фан зона е подготвена за сите македонски навивачи кои во наредните неколку дена ќе бидат во Вараждин. Овој хрватски град ќе биде домаќин на следните три меча на македонската ракометна репрезентација.

Македонија за малку со „нов голман“ во Вараждин?

Спортски

Нашинец од Торонто чести двајца да навиваат за Македонија на – негова сметка!

Sport 1

ФОТО: „Фалангата“ ќе има сопствена фан-зона и во Вараждин

Gol.mk

Екипа Спортклуб Сител Gol.mk SportMedia SportMedia Спортклуб 24 Ракомет

134 поврзани вести »

Червар: Македонија никогаш не играла поубав ракомет…

Екипа - пред: 2 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Лино Червар има проблеми да го извлече максимумот од хрватската репрезентација, со која се наоѓа на работ на елиминација од овој европски шампионат.

Червар: Македонија никогаш не играла подобро

SportMedia

Червар: Македонија никогаш не играла поубаво!

Gol.mk

Червар ги пофали Македонците: Талески и Кузмановски растат во врвни играчи

24 Ракомет

24 Ракомет А1 On Сител Дерби Сител Дерби Н.Македонија Gol.mk

52 поврзани вести »

Роко ќе почека до полуфинале – „Фалангата“ има нова база, сега во Вараждин

Спортклуб - тукушто објавено

sportclub.mk, директно од Загреб Клубот Роко во Загреб изминатата седмица беше епи-центарот на македонските навивачи кои дојдоа да ја бодрат ракометната селекција на Македонија на Европското првенство.

Фалангата ем е најбројна, ем е најкултурна

SportMedia

„Излези момче“ во изведба на германски навивачи (ВИДЕО)

МКД

Тв Нова во Загреб: Како славеа нашите ракометари со „Фалангата“

Телевизија Нова

Репортер Exclusive.mk Gol.mk МКД Gol.mk Sport 1 Спортски Тера

72 поврзани вести »

(Видео) ЕХФ го одреди идеалниот тим на групната фаза

РК Металург - пред: 1 час

По завршувањето на натпреварите од групната фаза на ЕП во Хрватска, ЕХФ го објави идеалниот тим на групната фаза. Иако Македонија е една од трите непоразени селекции на првенството и водечка во главната група 2, ЕХФ не најде доволен квалитет кај ...

Од ЕХФ признаваат: Никој не очекуваше дека Македонија ќе биде на врвот на табелата!

Спортклуб

За пласманот во втората фаза ракометарите добија премија од 30 илјади евра

А1 On

ЕХФ се чуди: Кој ли очекуваше Македонија да биде пред Германија, Данска, Шпанија?!

Sport 1

Канал5 24 Ракомет Gol.mk Gol.mk Република Фактор Дерби А1 On

39 поврзани вести »

Душебаев: Македонија игра сензационално, ќе ни биде тешко

МКД - пред: 3 часа

Алекс Душебаев предупредува дека Шпанија ја чека тежок натпревар против Македонија, вели дека под водство на Раул Гонзалес „Црвено-жолтите" играат сензационално „Фуријата“ е следен противник на Македонија, на стартот од втората фаза, во недела ...

Карачиќ: Ако даде Бог, Македонија ќе игра полуфинале

Екипа

Македонија со Раул е тактичка перфекција: Грешките минимални, играта разновидна, а тимот - на прво место!

Gol.mk

Што ако Ел Команданте беше командант Форина???

Поглед

Gol.mk SportMedia 24 Ракомет Gol.mk SportMedia 24 Ракомет Екипа Gol.mk

66 поврзани вести »

Червар не бира средства, проба и физички да ја одбрани Хрватска од Белорусија (ВИДЕО)

24 Ракомет - пред: 22 мин

Хрватска одигра неизвесен натпревар и дури во последната минута успеа да дојде до посакуваните бодови и победа над Белорусија. Нaтпреварот беше да се биде или не, за домаќините на Европскиот шампионат, па токму затоа селекторот Червар не бираше ...

Македонија ја започнува втората фаза против Шпанија

Алсат-М - пред: 6 часа

Откако Македонската ракометна репрезентација одигра нерешено 25-25 со актуелниот европски првак, Германија, го освои првото место во групата Ц. Сега Македонија втората фаза во втората група ќе ја започне со три бода додека во спортската сала во ...

Двајца Македонци во ТОП 10 најдобри стрелци во групната фаза

Gol.mk

Македонија во следната фаза стартува од лидерската позиција

Канал5

Јоноски ќе биде подготвен за двобојот со Шпанија

24 Ракомет

Gol.mk Оff.net Нова ТВ МКД Спортски Спортклуб Спортклуб Sport 1

83 поврзани вести »