TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Останато

Норвешка го собори американскиот рекорд за бројот на медали на ЗОИ

Дерби - пред: 9 часа

Норвешка ќе биде најуспешна репрезентација на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, а скандинавската земја ќе влезе во историјата и според бројот на освоени одличја. Во финишот на олимпијадата, Норвешка стигна до 38 медали (13 златни, 14 сребрени и ...

Забранете ги олимпијадите...

Н.Македонија

ТВ станиците во Северна Кореја не пренесуваат ЗОИ 2018

Кајгана

Русите барааат да настапат под свое знаме на Свеченото затворање на ЗОИ 2018

Република

А1 On Сител Сител Алфа TopSport Н.Македонија TopSport Скопје24

39 поврзани вести »

Канадски олимпиец украл автомобил во Пјонгчанг

Дерби - пред: 10 часа

Канадски олимпиец, неговата сопруга и неговиот тренер биле уапсени од полицијата во Пјонгчанг, поради тоа што решиле да си „позајмат“ автомобил за да се вратат во олимпиското село. Спортистот кој не е именуван од организаторот се најде во незгодна ...

Твит „без коски“ од германското министерство за надворешни работи

Оff.net

Утеха за актуелните шампиони - Канада ја освои бронзата во хокеј на мраз

SportMedia

Америка и Канада се кренаа на нозе поради срамниот потег на хокеарка со сребрен медал (ВИДЕО)

Sport 1

SportMedia МКД МКД Sport 1 SportMedia Спортски Екипа Спортски

22 поврзани вести »

Ледецка испиша историја и освои две злата во два различни спорта

Шеталиште - пред: 10 часа

Естер Ледецка од Чешка влезе во историјата како првата олимпијка што освоила медал во два различни спорта на едни Зимски игри. Таа по сензационалната победа во супер-велеслалом во алпско скијање денеска дојде до златото и во паралелен велеслалом во ...

ЗОИ: Подвиг на Ледецка и прва трка во тимско алпско сијање

Алфа

Ледецка стана првата жена со златни олимписки медали во два различни спортови

Кајгана

Чудесната Ледецка испиша историја: Освои два златни медали во два различни спорта на исти Олимписки игри!

Спортклуб

Сакам да кажам МКД Дерби SportMedia Sport 1 Спортски Екипа Локално

16 поврзани вести »

До вчера носеше блузон со натпис „Јас не користам допинг“, а денес падна на допинг тест!

Sport 1 - пред: 11 часа

Руската олимпијка Надежда Сергеева, деновиве е во центарот на вниманието бидејќи падна на допинг тест. Руските олимпијци на Игрите во Пјонгчанг настапуваат без национални обележја поради претходните проблеми со допинг аферата, а нивната репутација ...

Сергеева призна дека се допингува, ИОК ја исклучи од Игрите во Пјонгчанг

SportMedia

Руската олимпијка што носеше маица „Не користам допинг“ – позитивна на допинг

А1 On

Русинката што се залагаше против допингот, падна на допинг-контрола...

Н.Македонија

Екипа Алсат-М Спортклуб Макфакс Sport 1 Gol.mk Алфа Локално

24 поврзани вести »

Швајцарците со историско тимско злато на ЗОИ

SportMedia - пред: 20 часа

Швајцарија е победник на првото тимско натпреварување во алпско скијање во историјата на Зимските олимписки игри. До златниот медал Швајцарците дојдоа откако ја совладаа Австија со 3-1, а ова големо остварување го донесоа Денис Дајерабенд, Венди ...

Одржан првиот историски екипен натпревар во алпско скијање: Златото за Швајцарија!

Екипа

ЗОИ 2018: Швајцарија победник во новата дисциплина – екипна алпска комбинација...

Н.Македонија

ЗОИ 2018: Швајцарија победник во новата дисциплина – екипна алпска комбинација

А1 On

Кумановски м. 24 Вести Sky Шеталиште

8 поврзани вести »

Милан Кубин прогласен за најдобар борец на ВАКО ГП БиХ и четири злата за нашите кикбоксери

IPON - пред: 7 часа

Милан Кубин од КБК Гладијатор – Скопје е прогласен за најдобар борец во сениорска конкуренција на „ВАКО Гран при БиХ“ кој настапи во категоријата до 81 килограм во К-1 и го освои златниот медал.

Илиоски, Варадинова, Кубин и Најдов во финалето на „ВАКО Гран при БиХ“ (ФОТО)

IPON
2 поврзани вести »

Бени Османоски не можеше да се справи со колената на Орловс

IPON - пред: 9 часа

Колената на Јуријс Орловс беа нерешлива загатка за Бени Османоски (85 кг, К-1) на вечерашниот меч на „Кинг оф кингс“ настанот во Рига, Латвија, за Светско то Гран при. Втората рунда беше пресудна, кога на Бени му броеја и потоа набрзо се најде во ...

Бени Османоски утре влегува во машка борба со Јуријс Орловс во Рига

IPON
2 поврзани вести »

Сребрен медал за Мите Ашкилов на ВАКО Гран при БиХ, повредата го спречи да се бори за златото (ФОТО)

IPON - пред: 10 часа

Мите Ашкилов од КБК Комбат од Радовиш (81 кг, К-1, сениори) го освои само сребрениот медал на ВАКО Гран при БиХ во Сараево, бидејќи во финалето не можеше да се бори поради повреда на стапалото.

Аикидо федерацијата одржа семинар за тренерски лиценци (ФОТО)

IPON - пред: 10 часа

Денескаво Битола се одржа семинар за тренерски лиценци на Аикидо федерацијата на Македонија за реално аикидо. На семинарот имаше 30 учесници под раководство на претседателот на Федрацијата Ѓуро Илиќ, како и на мајсторите Дејан Чавков (5 дан) и ...