TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Останато

ЗОИ 2018: Шведска триумфираше во штафета во бијатлон

А1 On - пред: 22 часа

Шведските бијатлонци го освоија златниот медал во штафета на четири по седум ипол километри на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Швеѓаните во состав Пепе Фемлинг, Јеспер Нелин, Себастијан Самјуелсон и Фредерик Линдстрем победија со време од еден ...

Злато за биатлонците на Шведска, Норвешка најуспешна нација

Алфа

Швеѓаните доминираа во бијатлон, Норвешка викендов ќе брка рекорд!

Sport 1

Шведска штафета супериорно освои злато

TopSport

Кајгана Sport 1 TopSport Кумановски м. Sky А1 On Кумановски м. +инфо

13 поврзани вести »

О’Саливен во велшкото финале

TopSport - пред: 15 часа

Легендата Рони О’Саливен се пласираше во четврто ранкинг-финале оваа сезона, откако направи импресивен кам-бек против Стивен Мегвајр освојувајќи четири фрејма во низа за финале на Светското ГП во Престон, Велс.

Бобан Данов се подготвува за Државното, стручниот шатб на Балканец зсилен со Мики Тодоров (ФОТО)

IPON - пред: 17 часа

Тешкашот Бобан Данов вели дека се подготвува за Државното првенсто за сениори. „Претходно кажав дека нема да учествувам на Изборното првенстов, но на Државното првенство ќе бидам во топ форма“ , рече Бобан Данов.

Бадр Хари се враќа – Глори 51 (ВИДЕО)

IPON - пред: 16 часа

Бадр Хари на 3 март се враќа во рингот откако ја отслужи затворската казна. Противник на „Глори 51“ во Ротердам ќе му биде Хесди Гергес, кој ја изгуби титулата „It’s Showtime 2010“ со дисквалификација.

Бени Османоски утре влегува во машка борба со Јуријс Орловс во Рига

IPON - пред: 17 часа

Бени Османоски успешно го помина мерењето за настанот „Кинг оф кингс“ во Рига, Латвија, за Светскоро Гран при. Бени утре ќе се бори против јуријс Орловс од Латвија до 85 килограми во К-1. Османоски најавува машка борба и оди на победа, затоа што ...

Златните Американки се соблекоа на мразот (Фото)

SportMedia - пред: 19 часа

Американките долго ќе го слават златото во хокеј на мраз, прекината е доминацијата на Канаѓанките, а по финалето новите олимписки шампионки на необичен начин ја покажаа убавината на овој спорт.

Канадска доминација во ски крос

Алфа - пред: 23 часа

На натпреварувањето во ски крос во женска конкуренција доминација на натпреварувачките од Канада. Келси Серва беше најбрза во решавачката трка за медали и таа триумфираше пред сонародничката Британи Фелан.

ЗОИ: Злато и сребро за Канада во „ски-крос“

Сител

Серва освои златен медал за Канада во ски-крос!

Sport 1

ЗОИ 2018: Серва и донесе злато на Канада во ски крос

А1 On

Н.Македонија Кумановски м.

6 поврзани вести »

Севернокорејска бомба на мразот - Јонг Кванг Бум падна, па ги туркаше противниците (Видео)

SportMedia - пред: 21 часа

Севернокорејскиот претставник во брзо лизгање, Јонг Кванг Бум се посрамоти на мразот на Игрите во Пјонгчанг, а откако двапати падна постапи мошне некоректно кон ривалите. Во првиот обид Бум се лизна и немоќно се обиде да го фати Јапонецот Риосуке ...

Ким Јонг Ун има да го линчува: Севернокореец го направи најсрамниот потег на ЗОИ! (ВИДЕО)

Sport 1

Севернокорејскиот лизгач не се покажа по фер-плејот (видео)

TopSport
3 поврзани вести »

Мекгрегор не се откажува: Сакам да се вратам во УФЦ бидејќи сум најдобар во овој спорт

Кајгана - пред: 23 часа

Ирскиот УФЦ борец Конор Мекгрегор изјави дека не сака да се откаже од овој спорт, односно истакна дека се уште се смета за најдобар. УФЦ му ги одзема појасите на Мекгрегор во лесна и перолесна категорија во поради неактивност, а последен пат се ...

Мек Грегор: Се понудив за борба со Френки Едгар

IPON

Вајт: Конор разбира зошто му ја одземаме титулата. Можеби никогаш нема да се врати

IPON

Мекгрегор ќе ја загуби титулата, но ќе има реванш со Мејведер?

TopSport
4 поврзани вести »

ЗОИ: Второ злато за Нуис, а 15-то за Холандија во брзо лизгање

Сител - пред: 22 часа

Кјелд Нуис од Холандија е новиот олимписки шампион на 1.000,метри брзо лизгање. За 28-годишниот Холанѓанец ова е второ злато на олимпијадата, откако првото го освои во трката на 1.500,метри.