TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Останато

Бени Османоски не можеше да се справи со колената на Орловс

IPON - 24.02.2018

Колената на Јуријс Орловс беа нерешлива загатка за Бени Османоски (85 кг, К-1) на вечерашниот меч на „Кинг оф кингс“ настанот во Рига, Латвија, за Светско то Гран при. Втората рунда беше пресудна, кога на Бени му броеја и потоа набрзо се најде во ...

Изненадувања, пресврти и провлекувања низ иглени уши на Државното карате првенство (ВИДЕО)

IPON - 24.02.2018

Државното сениорско првенство во карате во Штрип донесе интересни борби и изненадувања. Најубавите борби беа во женска конкуренција, пред се онаа на Ангела Мојсовска и Бојана Манева кој до крај беше поен за поен, па на нарешен резултат одлучуваа ...

ХАОС на државното првенство во нордиско скијање: Двајца припадници на АРМ нападнаа официјални лица и судии!

Спортклуб - 24.02.2018

Вистински хаос и инцидент од невидени и незапаметени размери се случи денеска околу 11:00 часот во Крушево. Имено, на нордиската патека се случи огромен инцидент при одржувањето на Државното првенство во нордиско скијање организирано од страна на ...

Аикидо федерацијата одржа семинар за тренерски лиценци (ФОТО)

IPON - 24.02.2018

Денескаво Битола се одржа семинар за тренерски лиценци на Аикидо федерацијата на Македонија за реално аикидо. На семинарот имаше 30 учесници под раководство на претседателот на Федрацијата Ѓуро Илиќ, како и на мајсторите Дејан Чавков (5 дан) и ...

Аикидо федерацијата одржа семинар за тренерски лиценци

Шеталиште
2 поврзани вести »

Адријан Аземи од БК Шкупи најдобар јуниор во Тирана (ФОТО)

IPON - 24.02.2018

Ардијан Аземи од БК Шкупи е прогласен за најдобар јуниор на турнирот во Тирана организиран од БК Арена. Аземи со 3-0 го победи албанскиот Герлад Марку од Арена. Тренерот Насер Харуни истакнува дека е задоволен од прикажаното и дека неговите боксери ...

МТФ одржа заеднички тренинг со најуспешните таеквондисти (ФОТО)

IPON - 24.02.2018

Денеска се одржа заеднички тренинг со најуспешните таеквондисти на Македонската таеквондо федерација (МТФ), како дел од програмата за партиципација во националниот тим. Од друга страна, целта и зближување на најдобрите натпреварувачи и размена на ...

Одржан првиот историски екипен натпревар во алпско скијање: Златото за Швајцарија!

Екипа - 24.02.2018

Репрезентацијата на Швајцарија во алпско скијање ја освои првата титула олимписки шампион во екипно натпреварување во алпско скијање на едни Зимски олимписки игри. Екипното натпреварување во алпско скијање за првпат е на програмата на Игрите, а ...

Швајцарците со историско тимско злато на ЗОИ

SportMedia

ЗОИ 2018: Швајцарија победник во новата дисциплина – екипна алпска комбинација...

Н.Македонија

ЗОИ 2018: Швајцарија победник во новата дисциплина – екипна алпска комбинација

А1 On

Кумановски м. 24 Вести Sky Шеталиште

8 поврзани вести »

Канаѓаните „бронзени“ на хокераскиот турнир

TopSport - 24.02.2018

Канада го освои бронзениот медал на хокераскиот турнир во Пјонгчанг, откако во „малото финале“ ја победи Чешка со 6:4. Канада и Чешка одиграа фантастичен меч, во кој двете селекции повеќе внимание посветија на играта во нападот.

Мејведер како Вуди од „Тој стори“!

TopSport - 24.02.2018

Флојд Мејведер Јуниор реши да го покаже „внатрешниот каубоец“, откако се коментираше дека изгледа како Вуди од цртаниот филм „Тој стори“ на гостувањето на НБА мечот меѓу Лос Анџелес лејкерс и Далас маверикс.