TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Коѕијас: На Албанија не и отстапуваме ниту педа земја

А1 On - пред: 44 мин

Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас ги офрли обвинувањата на домашните медиуми дека неговата земја и отстапува дел од свјата територија на Албанија. Тој посочи дека иформациите дека Грција отстапува дел од својата територија се лажни, ...

Коѕијас: На Албанија не и отстапуваме ниту педа земја

ТВ21

Коѕијас: На Албанија не и отстапуваме ниту педа земја

Сител

Коѕијас: На Албанија не и отстапуваме ниту педа земја

Алсат-М

Стандард Press24

6 поврзани вести »

Снег и минусни температури во Хрватска

Алфа - пред: 1 час

Поларниот бран, што беше најавен, утрово стигна во Хрватска. Забележани се минусни температури. Поларниот бран, што беше најавен, утрово стигна во Хрватска. Забележани се минусни температури.

Снег и минусни температури во Хрватска

А1 On

Снег и минусни температури во Хрватска

Сител

Снег и минусни температури во Хрватска

Локално
4 поврзани вести »

Кој од претседателите во регионот зема највисока плата?

Слободен Печат - пред: 1 час

Според официјални податоци за месечни примања на државни службеници во регионот, највисока плата во однос на просечната во државата прима претседателството на Босна и Херцеговина. Така, според имотното досие на словенечкиот претседател Борут Пахор, ...

Пахор со најголема, Вучиќ со најмала плата во регионот

Република

КОЛКУ ЗАРАБОТУВААТ ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА ЗЕМЈИТЕ ОД РЕГИОНОТ: Каква е платата на Иванов во споредба со неговите колеги?

Фактор

Еуростат: Бугарија со најниска минимална плата во ЕУ, Луксембург со највисока

Алфа

Денар Фактор еМагазин Точка Вечер Алсат-М А1 On Press24

18 поврзани вести »

Две лица уапсени за криумчарење мигранти во Грција

Слободен Печат - пред: 2 часа

Едно 21-годишно лице од Сирија и едно 24-годишно од Ирак се уапсени во Грција, во близина на границата со Турција. Имено, тие превезувале 14 мигранти од Сирија, меѓу кои осум биле деца. Никој од мигрантите не поседувал никаков документ за ...

Во Грција се уапсени две лице поради криумчарење на мигранти

Локално

Две лица уапсени за криумчарење мигранти во Грција

Либертас

Во Грција се уапсени две лице поради криумчарење на мигранти

А1 On

Фактор Макфакс Вечер ТВ21 Сител Н.Македонија Канал 77

11 поврзани вести »

По снежното невреме, аларм за опасност во четири града во Хрватска

Макфакс - пред: 4 часа

Хрватскиот метеоролошки завод издаде предупредување дека во среда се очекува студен бран кој може да биде многу опасен за здравјето на луѓето. Алармот е вклучен за четити хрватски града – Загреб, Карловац, Госпиќ и Сплит.

По снежното невреме, аларм за опасност во четири града во Хрватска

Вечер

(ФОТО) ТЕМПЕРАТУРИТЕ ЌЕ ПАДНАТ ДО -18: Издаден аларм за четири градови во Хрватска

Фактор

По снежното невреме, аларм за опасност во четири града во Хрватска

Канал 77

Тера Слободен Печат Sky

7 поврзани вести »

Повеќе од 2 600 случаи на мали сипаници во Србија неколку месеци

Локално - пред: 3 часа

Вкупно 2 607 случаи на заболени од морбили се регистрирани во Србија во периодот октомври 2017 – февруари 2018 година, соопшти Институтот за јавно здравје на оваа балканска земја Најмладиот пациент е 15-дневно бебе , а најстариот пациент е 65 години.

За 400 отсто зголемен бројот на заболени од сипаници лани во Европа...

Н.Македонија

20 отсто од децата не се вакцинираат против мали сипаници во големите градови

Сакам да кажам

Повеќе од 2.600 болни од морбили во Србија

Локално

Н.Македонија еМагазин Канал5 ТВ21 Курир Сител А1 On Република

16 поврзани вести »

Маж со боксови ја терал сопругата да признае дека го изневерува, ја турнал од мост и тврди дека се самоубила?

Вечер - пред: 3 часа

Зоран Граховац (48) од Нови Сад, беше уапсен под сомнение дека од мостот на слободата во Нови Сад ја фрлил неговата сопруга Маријана Граховац (40) и ја убил. Според неофицијални информации, убиството се случи во петокот околу еден час по полноќ, ...

Етничките Албанци бараат изговор за грчкиот геноцид

Локално - пред: 4 часа

Етничките Албанци побараа извинување од грчката влада за геноцидот извршен против нив во минатото, објави Ројтерс. Неколку илјади луѓе организираа протест во грчката амбасада во главниот град на Албанија во Тирана, објавувајќи ги нивните барања.

По шест часа спасено момче кое беше заробено на Игман

Макфакс - пред: 15 часа

Момче кое рано изутринава останало заробено на планината Игман во Босна и Херцеговина е пронајдено и спасено околу 15 часот.По шест часа спасувачките екипи го извлекле од снегот и е пренесен во службата за итна медицинска ...

По шест часа спасено момче кое беше заробено на Игман

Вечер

СПАСУВАЧКА ДРАМА: По шест часа спасено момче

Фактор

По шест часа спасено момче кое беше заробено на Игман

Тера

Скопје24

5 поврзани вести »