TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Божји знак од небото: Бела гулабица леташе на ковчегот на Оливер Ивановиќ

Сител - 19.01.2018

Освен пријателите, роднините и неколкуте илјади граѓани, од Оливер Ивановиќ се простија и неговите колеги од политиката, како и бројни јавни личности од светот на спортот и културата во Србија. -Погледни како цело време кружи околу ковчегот..

Бела гулабица леташе на ковчегот на Оливер Ивановиќ

МК News
2 поврзани вести »

Граѓаните се соочуваат со бран поскапувања ...

Н.Македонија - 19.01.2018

Парламентарното мнозинство усвои сет закони што се однесуваат на висината на акцизите, а кои беа донесени под притисок на меѓународните финансиски институции Поскапото гориво, плин, прехранбени производи, цигари, возачки испити, регистрација на ...

На улица изрешетен шефот на грчката мафија ...

Н.Македонија - 19.01.2018

На улица изрешетен шефот на грчката мафија Василис Стефанакос, кој е посочуван за шеф на мафијата во Грција, беше застрелан со 20 куршуми во близината на Атина, пред канцелариите на неговата компанија, кога завчера, околу 19 часот, двајца мажи со ...

Едно кило чини 50.000 евра: Српски научник го создаде најсилниот антибиотик на светот!

Вечер - 19.01.2018

Професорот Ѓурица Поповиќ, директор на Институтот за печурки, можеби е засега и единствениот на планетата којшто успеал да ја создаде печурката Cordyceps Sinensis, вон нејзиното природно живеалиште – Хималаите.

Стејт департмент: Опасност од терористички напади во БиХ...

Н.Македонија - 19.01.2018

Стејт департмент: Опасност од терористички напади во БиХ Во предупредувањето на американскиот Стејт департмент за патување во Босна и Херцеговина, кое беше обновено на 10 јануари, се информира дека американските граѓани треба да внимаваат на ...

Јеремиќ: Србија е единствената земја во Европа во која се ликвидираат опозиционери

Стандард - 19.01.2018

Претседателот на Народната партија, Вук Јеремиќ, по повод убиството на Оливер Ивановиќ, денес изјави дека Србија е единствената земја во Европа во која се случуваат ликвидации на опозиционери и дека земјата е на пресвртница.

Аделина: Му давам 500 евра на оној кој ќе ми направи дете!

Вечер - 19.01.2018

На својот фејсбук профил поставила оглас во кој бара потенцијален биолошки татко на своето дете, кој правата за детето ќе и ги препушти нејзе. Аделина (25) од Темишвар му нуди 500 евра на мажот кој ќе и направи дете затоа што, како што вели, ...

Албеу: Грчките свештеници на протестите: „Македонија е Грција“ (видео)

Република - 19.01.2018

Околу 60 свештеници на светата Митрополија на Аегиалис излегоа на улиците во средата за да ја искажат својата голема загриженост за името на Македонија. Свештениците излегле на протести во југозападниот град Аигио, држејќи транспаренти на кои ...

Албеу: Грчките свештеници на протестите: „Македонија е Грција“ (видео)

Курир

(ВИДЕО) Грчките свештеници на протестите: „Македонија е Грција“

Нетпрес
3 поврзани вести »

САД по Косово и БиХ, сега предупредуват за патување и во Србија, но... !?

Вечер - 19.01.2018

Американскиот Стејт департмент издал "предупредување "од прва категорија" за патување во Белград поради појавување на епидемија од сипаници. Институтот за јавно здравје на Србија соопштило во четвртокот дека за три месеци регистрирани се 1,114 ...

Мирослав Лазански излезе со контроверзно тврдење околу убиството на Ивановиќ

Курир - 19.01.2018

Мора да се започне истрага, пресуден придонес во истрагата ќе бидат Американските истражители. Американската разузнавачка агенција ЦИА сигурно знае кој го уби лидерот на СДП Оливер Ивановиќ, изјавил воениот аналитичар Мирослав Лазански.

Мирослав Лазански излезе со контроверзно тврдење околу убиството на Ивановиќ

БркајРабота

Лазански излезе со контроверзно тврдење околу убиството на Ивановиќ

МК News
3 поврзани вести »