TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Јункер: Не дојдовме да ви соопштиме датум, туку да ви кажеме дека сте на добар пат

Телма - пред: 5 часа

Пречекот на студеното време беше топол и пријателски. Пораки со сличен интензитет ги пренесе и пред новинарите, претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер кој во Скопје пристигна заедно со надлежниот еврокомесар Јоханес Хан.

Јункер: Со реформи до неусловена препорака за Македонија

Р.С.Европа

Јункер: Кога слетав на аеродромот видов позитивни промени

24 Вести

Македонија пред голем предизвик

Канал5

Нова ТВ МКД ТВ21 А1 On +инфо Вечер Press24 Либертас

113 поврзани вести »

Јункер: Името договорете го заедно со Грција

Алсат-М - пред: 4 часа

Претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, за време на неговата прва посета на Скопје, по повеќе од една деценија изјави дека последниве години Македонија направила очигледен прогрес за спроведувањето на реформите и посветеноста во ...

Јункер во Mакедонија по 15 години, очекува помирување на историјата и географијата

ТВ21

Заев: Прифатливо име со географска одредница заради дистинкција со географската област во Грција

AKO

Јункер: Не дојдов за да ви дадам конкретен датум за преговори со ЕУ

Алфа

Макфакс Сакам да кажам +инфо +инфо Либертас А1 On Локално Курир

44 поврзани вести »

Забрана за камиони и на Плетвар и Ѓавато

Локално - пред: 2 часа

Поради обилни врнежи од снег забрана за движење камиони вечерва е воведена и на планинските премини Ѓавато и Плетвар. Како што соопштија од ЈП Македонијапат забраната за движење на тешки товарни возила на Ѓавато важи од 20:25 часот, а на Плетвар од ...

Забрана за камиони на планинскиот премин Буково

А1 On

Забрана за камиони од Струга кон граничниот премин Ќафасан

Република

Забрана за тешки возила и на Ѓавато и Плетвар

Тера

А1 On Макфакс А1 On Sky А1 On А1 On А1 On А1 On

42 поврзани вести »

Министерството за култура со понатамошна ревизија на Скопје 2014

24 Вести - пред: 5 часа

Ќе се повлекуваат ли од продажба илјадници сувенири и статуетки од Проектот Скопје 2014 кој претходно министерот за култура Алаѓозовски го нарече овој проект вирус кој треба да се изолира и дека нема да дозволи понатамошна реализација поради тоа што ...

Музејот на македонската револузионерна борба следен на листата за отстрел на Грчев

Република

Музејот на ВМРО дел од ревизијата на проектот „Скопје 2014“

Р.С.Европа

И Музејот на ВМРО оди на ревизија

Нова ТВ

Сител МКД Либертас Press24 Фокус еМагазин Локално ТВ21

22 поврзани вести »

Се подготвува донесување на Закон за фитофармацевтски производи

Правдико - пред: 24 мин

Со донесување на Законот за фитофармацевтски производи се регулира една голема област од ланецот на безбедноста на храна и храна за животни, а тоа е употребата на производите за заштита и превенција од штетни организми кај растенијата и растителните ...

Овие шест работи можеби и не сте ги знаеле за Македонија

Вечер - тукушто објавено

Се верува дека во црквите „Св. Богородица Пречиста" во Кочани, „Св. Јован Богорски" и „Св. Горгија Победоносец" во Дебар се чуваат делови од крстот на кој бил распнат Исус. 2.Охридското езеро е едно од најстарите и најдлабоки во Европа.

Родилката од Кичево била задушена од неправилно поставен тубус?

+инфо - пред: 3 часа

Воздухот наместо во белите дробови бил насочуван во цревата, а при направената обдукција се увидело дека цревата се полни со воздух, дознава Нова ТВ. Родилка Дебора Џамбази која почина при породување, била задушена поради неправилно поставен тубус ...

Неофицијално: Родилката била задушена од неправилно поставен тубус

Нова ТВ

Обдукцијата на починатата родилка од Кичево покажала дека се работи за грешна интубација

Телма

Грешна интубација е причина за смртта на родилката од Кичево?

Слободен Печат

Вечер Фокус Либертас Република Курир Сител Скопје24 Локално

12 поврзани вести »

(Фото) Скопските улици прекриени со снег, сообраќајот се одвива отежнато

Макфакс - пред: 27 мин

Врнежите од снег кои денеска го зафатија Скопје, веќе ги прекрија сообраќајниците во главниот град. Во ноќните часови поголемите улици се уште се прекриени со снег и сообраќајот се одвива отежнато, бидејќи возачите ја прилагодуваат брзината согласно ...

Снег и минусни температури во Хрватска, под снег и Македонија

24 Вести

Во Маврово наврна над половина метар снег

А1 On

Поларен бран во Македонија

Алфа

Макфакс Скопје24 Канал5 Скопје24 Фактор Press24 +инфо OhridNews

110 поврзани вести »