TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Се урбанизира улицата Куклиш во Струмица

Канал5 - пред: 47 мин

Товарните возила кои транзитираат од Грција кон Бугарија низ земјава , мора да поминат низ оваа улица, односно улицата ,,Климент Охридски,, во Струмица , која воодно се води и како транзитен пат.

Виножито: Република Македонија има име, не ни требаат кумови

МКД - пред: 1 час

Повторуваме дека проблемот на Грција не е името, туку постоењето на македонското етничко малцинство во таа држава, реагира Виножито, партијата на Македонците во Грција. „После цели 25 години разговори и консултации, во последно време забележуваме ...

Тренерот по бокс на Груевски по 40 години си даде отказ од Клиниката за Токсикологија

Фокус - пред: 1 час

Миле Смилевски, познат во јавноста како тренер по бокс на екс премиерот Никола Груевски си дал отказ на скопската Клиника за Токсикологија, откако дошло новото раководство, потврди директорот Нико Беќаровски.

Крсто Мукоски останува во притвор, Игор Дурловски давал исказ во обивнителстовото

Телма - пред: 1 час

Игор Друловски давал исказ во Обивнителството за организиран криминал за истрагата за Крвавиот Четврток, дознава Телма. Што говорел нашите извори не откриваат поради тајност на истрагата. Утре во Обивнителството треба да сеп ојави и пратнеикот Љупчо ...

Заев твита како Трамп оти така му дошло

Сакам да кажам - пред: 51 мин

Премиерот Зоран Заев пред малку твитна дека е дојдено време сите да се вложиме за заедничка повисока цел – успехот на Македонија, во пресрет на денешните преговори за името во Њујорк и утрешната посета на генералниот секретар на НАТО Јенс ...

Историјата напишана со политичка методологија би била фалсификат...

Н.Македонија - пред: 1 час

Каде се видело некој однадвор, со политички договор, да ви се меша во креирањето на колективната свест и на сопствената историја. Македонската држава си има свои историски научни институции, кои врз основа на научни принципи, докази и документи ја ...

Договорот за добрососедствo денеска влегува во бугарскиот Парламент

+инфо

Европски и бугарски представници го поздравуваат договорот Скопје- Софија

24 Вести

Позитивни реакции по ратификацијата на договорот за добрососедство со Бугарија

24 Вести

Мета Локално Локално 24 Вести Глас на Америка МКД Нова ТВ Алсат-М

43 поврзани вести »

Се потпишува онлајн петиција против двојазичност и прекин на разговорите со Грција

Фактор - пред: 45 мин

Декларација #НиеСмеМакедонија Доста беше / Declaration #WeAreMacedonia Enough is Enough веќе ја потпишале над 4122 луѓе онлајн. На македонски и на англиски јазик во петицијата е објаснето за што се залагаат и што бараат.

Кадриу: Немаме заробена држава, имаме заробено право

CivilMedia - пред: 47 мин

Нашата држава мора да посвети поголемо внимание на економските проблеми. Имаме економска криза, ние сме сиромашна држава… в0 таа смисла таа треба да се ангажира за отворање на нови капацитети, нови работни места, да се зголеми вработеноста во нашата ...

Битолчани биткоинчани... ...

Н.Македонија - пред: 1 час

Сеќавањата нѐ учат дека речиси нема финансиска афера во која страдаат наивни граѓани, а да нема вклучено и некои битолчани. Ако во двете најголеми финансиски афери што се случија во Македонија, како „заробувањето на старите девизи“ или случајот ...

Метео: Нов влажен бран за викендот

МРТ - пред: 46 мин

Максималната температура ќе достигне до 8 степени. Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со умерена облачност постудено и ветровито со засилен ветер од северозападен правец, поизразен во источните делови.

Не очекува студено време – еве што прогнозираат синоптичарите

Sky

Променливо облачно, на планините снег

Канал5

Дали некогаш сте пробале снег-научниците велат дека сепак тоа не е добра идеа

Мама365

МКД Алфа Press24 Sky Канал5 Алфа МРТ Нова ТВ

81 поврзани вести »