TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје

Ајде да се гушнеме!

CivilMedia - пред: 2 часа

Гушни го светот – Embrace The World и „Младите за љубов“ Светскиот ден на гушкањето ќе го одбележат во сабота, 20 јануари, пред ГТЦ со почеток во 12:30. „Во сабота ќе го гушнеме Скопје, откако ја гушнавме цела Македонија.

Одбележување на светскиот ден на прегратките: Ајде да се гушнеме!

Слободен Печат

Ајде да се гушнеме!

Divian Arts

Ајде да се гушнеме, одбележување на светскиот ден на прегратките

МКД

еМагазин

5 поврзани вести »

Продолжува чистењето на Општина Кисела Вода

А1 On - пред: 6 часа

Општина Кисела Вода продолжува со акцијата за расчистување на сметот во сите месни и урбани заедници на својата територија. Со оваа акција од почетокот на оваа работна недела беше опфатено расчистување на отпадоците од улиците, тревните површини и ...

Продолжува акцијата за чистење на сметот во Кисела Вода

Курир

Продолжува акцијата за чистење на сметот во Кисела Вода

Скопје инфо
3 поврзани вести »

Повеќе скопски општини утре без струја

Канал5 - 17.01.2018

Корисниците од улицата „23“ во скопското село Сопиште утре ќе останат без електрична енергија од 12 до 15 часот. Во периодот од 9 до 14 часот утре без струја ќе биде селото Маркова Сушица, поточно корисниците на потегот од првата трафостаница по ...

Повеќе скопски општини утре без струја

Курир

Повеќе скопски општини утре без струја

Скопје24

Повеќе скопски општини утре без струја

Нетпрес

Н.Македонија

5 поврзани вести »

Плаќаме жив отров за зеленчук и овошје од тезгите. Ова е листата

Вечер - 16.01.2018

Пестицидите најмногу се задржуваат на кората, па затоа овошјето и зеленчукот треба темелно да се мијат. Најзагрозени се бебињата и малите деца поради телесната тежина Јаболкото има најмногу пестициди од сите други видови овошје и зеленчук, а потоа ...

Намирници полни со пестициди на македонските пазари – листа со 12 најотровни

Скопје инфо

Намирници полни со пестициди на македонските пазари – листа со 12 најотровни

Локално

Намирници полни со пестициди на македонските пазари: Листа со 12 најотровни

Курир

Press24

5 поврзани вести »

Инфраструктурна градежна офанзива во Бутел ...

Н.Македонија - пред: 3 часа

Инфраструктурна градежна офанзива во Бутел Изградба на неколку локални улици, подготовки за градба на булевар што ќе поминува низ општината и негово реализирање, нови училишта и градинки се само дел од проектите што наредниве години ќе се ...

Шилегов на средба со градоначалникот на Загреб...

Н.Македонија - 17.01.2018

Шилегов на средба со градоначалникот на Загреб Градоначалникот на градот Скопје, Петре Шилегов, се сретна со загрепскиот градоначалник Милан Бандиќ. На состанокот присуствувале и претставници на македонската амбасада во Хрватска, на јавните ...

Ќе добие ли Скопје конечно трамвај?

Вечер
2 поврзани вести »

Центарот за зависници во Кисела Вода од времено во долгорочно решение

Сител - 17.01.2018

Краткорочното решение за префрлањето на зависниците од дрога од Клинички во Центарот за зависници во Кисела Вода стана долгорочно. Паднаа во вода ветувањата од пред неколку месеци дека овие лица ќе бидат згрижени во други здравствени установи во ...

Жителите на Кисела Вода се плашат од зависниците од дрога – бараат долгорочно решение за овој проблем

Скопје инфо
2 поврзани вести »

Децата-зависници од дрога умираат по улиците, а Македонија нема ни протокол како да ги лекува

МКД - 17.01.2018

Дури 780 средношколци на петнаесетгодишна возраст се на марихуана, триста и четириесет други на екстази, двесте и четириесет ученици употребиле кокаин, а 180 хероин, од кои 160 со инјектирање.

Порака до нафураните градски фраерчиња

Скопје инфо - 17.01.2018

Стојам во ред во маркет и слушам муабети, ајде мрдни леле кај застанав кај оваа спорава види ја два пати куца една работа,ццц стана од каса цигари да донесе...Возам и гледам нафурани исфрустрирани фаци кои отвараат прозор и пцујат...

Порака до нафураните градски фраерчиња

Вечер
2 поврзани вести »